14 pralaimėjimą paeiliui patyrę „Spurs“ krepšininkai Naujajame Orleane atsilaikė beveik tris kėlinius. Trečio kėlinio pradžioje „Spurs“ pirmavo 64:63, bet po J. Valančiūno dėjimo iš viršaus ir Herberto Joneso tritaškio „Pelicans“ susigrąžino iniciatyvą bei pamažu didino savo pranašumą.

Po trijų kėlinių šeimininkai pirmavo 89:81, o per paskutinę rungtynių atkarpą „Spurs“ krepšininkams nepavyko rimčiau pasipriešinti įsibėgėjusiems „Pelicans“ žaidėjams.

Puikias rungtynes sužaidęs J. Valančiūnas nugalėtojams per 31 minutę pelnė 24 taškus (9/11 dvit., 0/1 trit., 6/7 baud.), atkovojo 12 kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą ir perėmė vieną kamuolį, bei blokavo du varžovų metimus ir kartą suklydo.

Baudos aikštelėje dominavęs 31-erių lietuvis surinko 8-ą dvigubą dublį šį sezoną. „Tiesiog dariau savo darbą – žaidžiau fiziškumu paremtą krepšinį, grūmiausiu dėl atšokusių kamuolių, kovojau kaip ir kiekvieną dieną“, – konstatavo J. Valančiūnas.

Tiesa, šiose rungtynėse J. Valančiūnui neteko susigrumti su San Antonijaus „Spurs“ ekipos lyderiu Victoru Wembanyama. 19-metis prancūzas pralaimėtoje dvikovoje su Atlantos „Hawks“ ekipa susižeidė ir praleido pirmąsias rungtynes šį sezoną.

Vasarą NBA naujokų biržoje pirmuoju šaukimu pasirinktas 223 cm ūgio krepšininkas vidutiniškai per rungtynes renka po 19,3 taško, atkovoja po 9,7 kamuolio ir blokuoja po 2,7 varžovo metimo.

19 taškų „Pelicans“ ekipai pelnė gynėjas CJ McColumas, 18 pridėjo po traumos sugrįžęs Trey'us Murphy III, 17 – H. Joneso sąskaitoje.

Vakarų konferencijos turnyrinės lentelės dugne esančios „Spurs“ gretose rezultatyviausiai žaidė 14 taškų surinkęs Devinas Vassellis, 13 pridėjo Jeremy Sochanas.

„Pelicans“: Jonas Valančiūnas 24 (12 atk. kam.), CJ McCollumas 19 (8 rez. perd.), Trey'us Murphy III 18, Herbertas Jonesas 17, Brandonas Ingramas 14 (7 rez. perd.), Zionas Williamsonas 12 (7 rez. perd.).
„Spurs“: Devinas Vassellas 14, Jeremy Sochanas 13, Zachas Collinsas ir Julianas Champagnie po 12.

Kitas rungtynes „Pelicans“ žais šeštadienį naktį Čikagoje su vietos „Bulls“, o „Spurs“ trečiadienį Minesotoje išmėgins jėgas su „Timberwolves“ ekipa.