Skirtingose konferencijose nuo 2019-ų metų vasario rungtyniaujantiems lietuviams tai buvo tik šeštoji tarpusavio akistata NBA lygoje bei vos antras susitikimas, kuriame Jonas ir Domas vienas prieš kitą žengė į aikštę vilkėdami „Grizzlies“ ir „Pacers“ aprangas.

Šeštąjį tarpusavio mūšį atidarė simbolinė akimirka. Dėl Indianos klubo vidurio puolėjo Myleso Turnerio patirtos čiurnos traumos pagrindinio aukštaūgio vaidmenį komandos starto penkete užėmęs Sabonis pirmąjį ginčo kamuolį su Valančiūnu šoko pirmą kartą karjeroje. Kamuolį savo komandai laimėjo ketvirtą sykį per šešis tarpusavio susitikimus galiausiai triumfavęs Domas.

Pavydėtinu taiklumu rungtynes pradėję „Pacers“ sužaidus vos kiek daugiau nei penkias minutes atitrūko 20:10, o Memfio komandos puolimas laikėsi ant Jono pečių – šeimininkų aukštaūgis buvo pelnęs 8 taškus bei atlikęs rezultatyvų perdavimą vieninteliam likusiam taikliam „Grizzlies“ metimui.

Kitoje aikštės pusėje Indianos atakoms dirigavęs Sabonis nesibaigus pirmam kėlinukui užsidirbo antrą asmeninę pražangą, tačiau po jos aikštę paliko jau surinkęs 9 taškus, 8 atkovotus kamuolius ir 4 rezultatyvius perdavimus. Rezultatyvumu aikštėje Domas nusileido tik Valančiūnui, užbaigusiam pirmą ketvirtį su 10 taškų.

Itin aktyvioje mikrodvikovoje Jonas savo pranašumą įrodinėjo antraisiais, o kartais ir trečiaisiais šansais pelnomais taškais, kai Domantas prieš tėvynainį naudojosi savo greičiu ir gebėjimu incijuoti komandos kontratakas.

Į ilgąją pertrauką lietuviai išėjo surinkę po įspūdingą dvigubą dublį – Valančiūno statistikos eilutėje puikavosi 18 taškų ir 10 atkovotų kamuolių, o Sabonis pirmoje rungtynių pusėje pasižymėjo 11 taškų, 11 atkovotų kamuolių ir 5 rezultatyviais perdavimais.

Dinamiškoje dvikovoje 17 taškų pranašumą turėję „Pacers“ leido šeimininkams prieš ilgąją pertrauką trumpam priartėti 3 taškų atstumu. Trečiame ketvirtyje vėl spurtavę svečiai savo rekordinės rungtynių persvaros žymą pakėlė iki 18, tačiau lemiamame kėlinuke „Grizzlies“ surengė dar vieną spurtą.

Įpusėjus trečiam kėlinukui rungtynių arbitrai užfiksavo Ja Moranto prasiveržimą stabdžiusio Sabonio ketvirtąją pražangą. Vyriausiasis „Pacers“ treneris Nate'as Bjorkgrenas pasinaudojo teise pareikalauti peržiūrėti epizodą, tačiau teisėjai ir po peržiūros savo nuomonės nepakeitė.

Pratiksėjus pusei minutės žaidybinio laiko grumtynėse dėl kamuolio su Valančiūnu po Indianos ginamuoju krepšiu tėvynainiui dvikovą pralaimėjęs „Pacers“ vidurio puolėjas buvo nubaustas penkta asmenine pražanga. Be vieno iš savo puolimo lyderių likę svečiai ėmė buksuoti varžovų aikštės pusėje ir leido Grizliams sėkmingai mažinti atsilikimą.

Visas rungtynes atsilikę šeimininkai arčiausiai tikslo atsidūrė iki susitikimo pabaigos likus kiek mažiau nei dviem minutėm. Pirmą ir vienintelį kartą prie baudų metimo linijos rungtynėse stojęs Valančiūnas dviem tiksliais bandymais sumažino skirtumą iki 123:124.

Lemiamomis akimirkomis jaunąją „Grizzlies“ komandą paskandino Moranto bei Desmondo Bane'o prarasti kamuoliai. Baudų metimais pergalę įtvirtinę svečiai laimėjo ketvirtą kartą per pastarąsias penkerias rungtynes.

Domantas Sabonis rungtynėse su "Grizzlies"

Pergalę šventęs Sabonis per 30 aikštėje praleistų minučių viso surinko 18 taškų (6/9 dvit., 1/4 trit., 3/3 baud.), 15 atkovotų kamuolių, 9 rezultatyvius perdavimus, perimtą kamuolį bei dvi klaidas. Per plauką nuo 7-ojo šio sezono trigubo dublio likęs lietuvis dvigubą dublį šių metų pirmenybėse užfiksavo 36-ą kartą.

Jonas Valančiūnas rungtynėse su "Pacers"

38-ą sykį šiuo pasiekimu pasižymėjo Valančiūnas, sužaidęs vienas įspūdingiausių ir produktyviausių savo karjeros rungtynių. 32 minutes žaidęs JV pakartojo karjeros rekordą pelnydamas 34 taškus (16/25 dvit., 2/2 baud.), užfiksavo naują geriausią sezono rezultatą atkovodamas 22 kamuolius bei atlikdamas 2 rezultatyvius perdavimus, 2 blokus ir klaidą.

Bent 30 taškų ir 20 atkovotų kamuolių uteniškiui surinkti pavyko antrą kartą karjeroje, abusyk – vilkint „Grizzlies“ apranga. Memfio klubo istorijoje tokių rungtynių daugiau sužaisti pavyko tik Zachui Randolphui (3).

„Grizzlies“: Jonas Valančiūnas 34 (22 atk. kam.), Ja Morantas 23 (6 rez. perd.), Kyle'as Andersonas 15, Dillonas Brooksas 13 (5/15 dvit.), Tyusas Jonesas 12 taškų.
„Pacers“: Carisas LeVertas 34 (12/14 dvit., 2/6 trit.), Malcolmas Brogdonas 29 (5/9 trit., 9 atk. kam., 11 rez. perd.), Domantas Sabonis 18 (15 atk. kam., 9 rez. perd.), Dougas McDermottas 13, Edmondas Sumneris 11, T.J. McConnellas 10 taškų.

Memfio krepšininkai jau artėjančią naktį savo arenoje egzaminuos Čikagos „Bulls“, o kita Indianos „Pacers“ stotele taps Los Andželas, kuriame naktį iš antradienio į trečiadienį svečių lauks vietos „Clippers“ iššūkis.