Luizianos valstijos atstovai namuose 115:96 (37:24, 25:33, 26:24, 27:15) pranoko vienus lygos autsaiderių Šarlotės „Hornets“ (23-51) vyrukus.

Traumų kamuojamos „Širšės“ mačo metu prarado du savo lyderius – Kelly Oubrę ir Terry Rozier, o Gordonas Haywardas buvo pervargęs, tad ketvirtame kėlinyje svečiai vertėsi viso labo septyniais sveikais žaidėjais. Natūralu, kad jiems jėgų priešintis varžovams nebeužteko.

Nugalėtojų gretose pirmą trigubą dublį karjeroje pasiekė puolėjas Brandonas Ingramas, finišavęs su 30 taškų, 11 atkovotų kamuolių ir 10 rezultatyvių perdavimų.

Galingą dvigubą dublį surinko Jonas Valančiūnas, kuris per 34 minutes sumetė 20 taškų (10/15 dvitaškių, 0/1 tritaškių) ir sugriebė 19 atšokusių kamuolių. Pastarasis rodiklis – centro šio sezono rekordas, o daugiausiai per karjerą jis yra nusiėmęs net 25-is. Lietuvis dar atliko ir 3 rezultatyvius perdavimus.

Per pastaruosius tris pergalingus susitikimus J. Valančiūno asmeninė statistika tiesiog puiki – vidutiniškai po 20,5 taško ir 15,8 atkovoto kamuolio.

„JV yra svarbi mūsų puolimo dalis, todėl mes pasirūpiname, kad jis prisiliestų prie kamuolio. Tai padeda mums užsidirbti baudų metimus ir kurti savo atakas per žaidimą arčiau krepšio“, – auklėtinio iš Lietuvos naudą puolimo schemoms akcentavo treneris Willie Greenas.

20 taškų pridėjo C. J. McCollumas, 19 – Trey'us Murphy, 16 – Naji Marshallas.

Atvykėliams iš Šiaurės Karolinos 18 taškų sukaupė P. J. Washingtonas, 15 – ukrainietis Svi Mychailiukas, 12 – G. Haywardas.

Trečią pergalę iš eilės iškovoję „Pelikanai“ dabar Vakaruose dalinasi 8-11 vietas su dar trimis klubais – Dalaso „ Mavericks“, Los Andželo „Lakers“ ir Oklahoma Sičio „Thunder“. Be to, vienu laipteliu žemiau rikiuojasi mačą atsargoje turintys Jutos „Jazz“ (35-37) krepšininkai.

Į įkrintamąsias įšoks 7-10 pozicijas užėmusios komandos, o pirmasis šešetukas keliaus tiesiai į balandžio 15 dieną startuosiančias atkrintamąsias varžybas.

Tikra drama baigėsi rungtynės Niujorke, kur Bruklino „Nets“ (39-34) paskutinę sekundę 114:116 (33:31, 28:29, 30:25, 23:31) nusileido Klivlando „Cavaliers“ (47-28).

Pratęsimą išplėšti galėjęs Kavalierių lyderis Donovanas Mitchellas antrą baudą prametė (114:113), bet viskas svečiams susiklostė dar geriau: kamuolys galiausiai atsidūrė Isaaco Okoro rankose ir šis smeigė taiklų tritaškį šūvį prieš pat nuaidint finalinei sirenai.

Šeimininkams Mikalas Bridgesas atnešė 32, o Spenceris Dinwiddie – 25 taškus (12 rez. perd.).

„Cavs“ 31 tašką pasiūlė D. Mitchellas, 26 – Evanas Mobley.

Kitų nakties iš ketvirtadienio į penktadienį NBA dvikovų rezultatai:

Orlando „Magic“ (31-43) – Niujorko „Knicks“ (42-33) 111:106 (24:22, 29:23, 22:30, 36:31).

Los Andželo „Clippers“ (39-35) – Oklahomos Sičio „Thunder“ (36-37) 127:105 (36:29, 18:25, 38:26, 35:25).