Prieš porą dienų vos keturiais taškais San Antonijaus „Spurs“ komandai nusileidę kanadiečiai šįkart pakuteno nervus čempionui Ouklando „Golden State Warriors“ (3/2) klubui.

Labai arti puikios pergalės buvę Dwane'o Casey auklėtiniai paskutinę minutę subyrėjo ir suklupo 112:117 (26:29, 27:32, 33:30, 26:26) bei Ouklande laimėti nesugebėjo jau net 13-tą kartą iš eilės.

Trečio kėlinio pradžioje „Warriors“ turėjo rekordinę 14 taškų persvarą, o ketvirtajame pirmavo 97:86, tačiau „Raptors“ surengė įspūdingą trijų minučių spurtą ir sugebėjo išlyginti rezultatą (99:99).

Tris atakas iš eilės taškais užbaigęs DeMaras DeRozanas likus žaisti 2:13 min. sukrovė svečiams iš Toronto rekordinę persvarą (112:107). Visgi pranašumo jiems išlaikyti nepavyko.

Lemiamu momentu „karių“ gretose šaltakraujiškai sužaidė abi ryškiausios žvaigždės: Stephenas Curry atliko aštrų reidą, Kevinas Durantas smeigė iš toli, o netrukus tritaškį pridėjo ir Stephas (112:115).

Paskutinėse „Raptors“ atakose kamuolys buvo D. DeRozano ir Kyle'o Lowry rankose, tačiau nei vienas, nei kitas jų rezultatyviai užbaigti nesugebėjo, o „Warriors“ pergalę įtvirtino du tikslūs S. Curry baudų metimai.

Kevinas Durantas ir Stephenas Curry

Pasisuktą čiurną besigydantis Jonas Valančiūnas šią dramą stebėjo nuo atsarginių žaidėjų suolelio. Visgi, priešingai nei San Antonijuje, akistatoje su čempionais atsirado puiki pamaina lietuviui.

Centro pozicijoje rungtynes pradėjęs Pascalis Siakamas mačą užbaigė su 20 pelnytų taškų, o 22-ejų metų Austrijos talentas Jakobas Poeltlas, pakilęs nuo suolo, sugebėjo surinkti dvigubą dublį ir pagerinti net tris karjeros rekordus.

213 cm ūgio austras per 27 minutes (asmeninis rekordas) pelnė 12 taškų ir atkovojo 14 kamuolių (net 11 iš jų – puolime). Pastarieji du skaičiai – geriausi antramečio karjeroje.

„Warriors“: Stephenas Curry 30 (4/11 trit.), Kevinas Durantas 29, Klay Thompsonas 22, Draymondas Greenas 15 (11 atk. kam., 6 rez. perd.), Davidas Westas 8 taškai.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 24 (6 rez. perd., 6 per. kam.), Pascalis Siakamas 20, Serge'as Ibaka 15, Kyle'as Lowry 14 (9 rez. perd.), Jakobas Poeltlas 12 (14 atk. kam.), CJ Milesas 10 taškų.