Luizianos valstijos atstovai namuose 107:100 (26:25, 35:20, 24:28, 22:27) įveikė 2021-ųjų čempionus Milvokio „Bucks“ (46-27).

Solidžiai susitikimą pradėję šeimininkai jau pirmoje rungtynių pusėje atitrūko 18 taškų skirtumu, tačiau po pertraukos sužvėrėjęs Giannis Antetokounmpo vienas pats per mažiau nei pusę trečio kėlinio suvertė 20 taškų ir priartino saviškius iki 80:73.

Vis dėlto graikų monstrui prisėdus pailsėti iniciatyvą susigrąžinę „Pelikanai“ išlaikė pergalę savo snapuose.

Tik antrą dvigubą dublį kovo mėnesį ir pirmąjį per paskutinius dešimt mačų sukaupė Jonas Valančiūnas, kuris per 23 minutes sušveitė 17 taškų (6/10 dvitaškiai, 1/3 tritaškis, 2/2 bauda) ir sugriebė 10 atšokusių kamuolių. Lietuvis taip pat pridėjo po 1 rezultatyvų perdavimą, perimtą kamuolį ir bloką.

Zionas Williamsonas nugalėtojams atnešė 28 (9/15 dvitaškiai, 10/16 baudų), C. J. McCollumas – 25 (9/24 metimai iš žaidimo, 7 rez. perd.), o Trey'us Murphy – 15 taškų (11 atk. kam.).

„Elnių“ būrio neišgelbėjo nė 35-i G. Antetokounmpo taškai (15/20 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 5/11 baudos), nė po 20 taškų pasiūlę Damianas Lillardas (3/6 tritaškiai, 7 rez. perd.) ir Malikas Beasley (6/11 tritaškiai).

„Pelikanams“ laimėti nesutrukdė net ir prastas pataikymas iš žaidimas: jie įskraidino tik kas ketvirtą tritaškį – 8 iš 32 bandymų, o bendrai atakavo irgi žemu 39,6 procento taiklumu.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Naujajame Orleane svečiuosis absoliutūs sezono lyderiai Bostono „Celtics“ (57-16) vyrai.

Pastarieji, beje, įsigudrino išvykoje per pratęsimą 122:123 (29:28, 34:31, 27:30, 22:23; 10:11) pralaimėti Atlantos „Hawks“ klubui su karjeros rezultatyvumo rekordą pasiekusiu Dejounte Murray'umi.

Beveik pusę visos komandos metimų atlikęs D. Murray'us pataikė lemiamą dvitaškį pratęsimo pabaigoje ir finišavo su 44 taškais (12/25 dvitaškių, 6/19 tritaškiai, 2/2 baudos).