Galutinis dvikovos rezultatas toli gražu neatspindėjo susitikimo eigos. Didžiąją rungtynių dalį dviženkliu skirtumu pirmavę šeimininkai iki pagrindinio laiko pabaigos likus kiek mažiau nei dviem minutėm pirmavo 106:92, o laikinai „Cavaliers“ stratego postą užimantis Larry Drew šioje situacijoje nusprendė į aikštę įleisti rezervinius ekipos krepšininkus.

Saugiu atrodęs atotrūkis Klivlando komandos klaidų dėka netruko ištirpti – po penkių Normano Powello taškų iš eilės „Raptors“ priartėjo iki 104:108, tačiau iki finalinės sirenos tą akimirką jau buvo likę vos vienuolika sekundžių.

Šeimininkai paskutiniajai atkarpai į aikštę grąžino startinio penketo narius ir sumetę baudos metimus šventė aštuntą pergalę per pastaruosius devynis susitikimus.

Rungtynes puikiai pradėjo Jonas Valančiūnas, per pirmąsias penkias minutes pelnęs 8 iš 11 Toronto ekipos taškų bei pasižymėjęs efektyviu žaidimu savoje aikštės pusėje.

Pastarojoje šios nakties varžovų dvikovoje Kevinui Love'ui tritaškiais draskius lietuvio gynybą, šiame susitikime Dwane'as Casey uteniškiui patikėjo silpnesnėmis snaiperio savybėmis pasižyminčio Jeffo Greeno priežiūrą.

Su šia užduotimi pagirtinai susitvarkęs JV agresyviai atakavo varžovų krepšį „Cavaliers“ baudos aikštelės ribose, o po savuoju krepšiu ne kartą sėkmingai stabdė varžovų prasiveržimus.

Per 22 aikštėje praleistas minutes Valančiūnas spėjo pelnyti 17 taškų (8/15 met., 0/1 trit., 1/1 baud.), atkovoti 10 kamuolių bei surinkti po vieną rezultatyvų perdavimą ir klaidą. Nepaisant naudingo pasirodymo, jau 26-ąjį dvigubą dublį šiame sezone surinkęs lietuvis ketvirtojo kėlinio įvykius stebėjo nuo atsarginių žaidėjų suolo.

Rungtynių lūžis įvyko antrame susitikimo kėlinyje, kai į „Raptors“ atsarginių krepšininkų inicijuotą mini spurtą „Cavaliers“ atsakė šaltakraujiškų Love'o tritaškių kruša. Po aštuonių šeimininkų be atsako pelnytų taškų į aikštę grįžęs LeBronas Jamesas pratęsė Toronto gynybos kančias ir Klivlando ekipa penkių minučių atkarpą laimėjo net dvidešimties taškų skirtumu.

Nors svečiai po ilgosios pertraukos sugebėjo sumažinti savo atsilikimą iki penkių taškų skirtumo, Jameso vedami „Cavs“ iki pat netikėto atsarginių žaidėjų proveržio susitikimo pabaigoje išlaikė įtikinamą persvarą ir šventė pelnytą pergalę.

Svarų indėlį į sėkmingą šeimininkų žaidimą įnešė daugiausiai rezultatyvių perdavimų Kanados klubo istorijoje atlikęs įžaidėjas Jose Calderonas. Ispanų veteranas jau pirmame kėlinyje pataikė visus penkis iš žaidimo įšmestus metimus bei surinko 11 taškų, o iki susitikimo pabaigos spėjo sužaisti rezulatyviausias šio sezono rungtynes.

Kitoje barikadų pusėje katastrofišką pasirodymą surengė Kyle'as Lowry. Prieš mažiau nei 24 valandas San Antonijuje savo atstovautą Villanovos universitetą NCAA finale palaikęs gynėjas pataikė vos 2 metimus iš 11 ir sukrapštė tik 5 taškus.

Artėjant svarbiausioms sezono kovoms „Raptors“ sirgaliams ir trenerių štabui didžiausią nerimą turėtų kelti tragiškas Lowry ir C. J. Mileso taiklumas atakuojant iš trijų taškų zonos. Ilgametis komandos įžaidėjas šiuo metu yra pataikęs tik 3 iš 17, o šią vasrą ekipą papildęs snaiperis – vos 6 iš 33 pastarųjų tritaškių.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 27 (10 atk. kam., 6 rez. perd.), Jose Calderonas 19 (3/5 trit., 4 rez. perd.), Kevinas Love'as 18 (4/6 trit., 15 atk. kam.), Rodney Hoodas 17, Jeffas Greenas 12 taškų.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 19 (7/13 met., 7 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 17, Serge'as Ibaka 16 (12 atk. kam.), Pascalis Siakamas 10 taškų.

Dėl savo šansų pirmą kartą istorijoje tapti reguliariojo sezono Rytų konferencijos nugalėtojais suabejoti privalantys „Raptors“ artimiausias rungtynes žais jau šiąnakt, kai namuose priims artimiausius persekiotojus Bostono „Celtics“.