„Žalgiris“ A grupėje užėmė pirmą vietą ir šeštadienį turnyro pusfinalyje susitiks su Vilniaus „Lietuvos rytu“, kuris B grupėje 52:75 (9:14, 17:21, 13:20, 13:20) neprilygo Maskvos srities „Chimki“ klubui.

„Lietuvos rytui“ Travisas Leslie pelnė 14, Martynas Gecevičius – 12, Gediminas Orelikas – 9, Antanas Kavaliauskas 6, Mindaugas Lukauskis 4 taškus.

„Chimki“ gretose 22 taškais pasižymėjo Tyrese Rice, 10 taškų pridėjo Jamesas Augustine, po 9 – Petteris Koponenas ir Sergejus Monia.

Antrą pusfinalio porą sudarys „Chimki“ ir „Neptūno“ krepšininka.

V. Garasto taurės savininkai paaiškės sekmadienį vyksiančiame finale.

Beje, antro kėlinio viduryje tarp „Žalgirio“ ir „Neptūno“ žaidėjų kilo draugiškoms rungtynėms nebūdingas susistumdymas, kuriame dalyvavo Siimas-Sanderis Vene, Valdas Vasylius ir Robertas Javtokas.

Rungtynių eiga:

Praėjusio sezono LKL finalo dalyvių dvikova prasidėjo Jameso Andersono ir Tomo Dimšos tritaškiais – 6:0. Po Roberto Javtoko trečiojo atkovoto kamuolio puolime iš vidutinio nuotolio pataikė ir Darius Songaila, o J. Andersono ir T. Dimšos duetas dar kartą iš toli baudė varžovus – 14:3. Kauniečiai nemažino apsukų ir toliau. Vaido Kariniausko greita ataka, trečiasis J. Andersono tritaškis ir Vytenio Lipkevičiaus antpuolis „2+1“ augino „Žalgirio“ pranašumą (22:10). Po V. Lipkevičiaus perdavimo tritaškį iš kampo įmetė ir Siimas-Sanderis Vene, tad po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ pirmavo net 27:10.

Antrajame kėlinyje žalgiriečiai kiek lėčiau rinko taškus. Iš pradžių pasižymėjo Lukas Lekavičius ir D. Songailos perdavimą išpildęs Artūras Gudaitis (32:15). Vėliau puikiai rungtyniavo S. Vene, pelnęs 7 žaliai-baltų taškus iš eilės ir vienu metu padidinęs persvarą iki 21 taško (38:17). Tačiau artėjant didžiajai pertraukai šeimininkai atsigavo ir laimėjo atkarpą 12:2. Jų spurtą nutraukė ideali paskutinė antrojo kėlinio ataka, kurią tritaškiu užbaigė L. Lekavičius – 43:29.

Per pirmąsias 5 trečiojo kėlinio minutes žalgiriečiai pelnė tik 5 taškus, kai po dar vieno puolime atsikovoto kamuolio pasižymėjo R. Javtokas ir ketvirtą tritaškį pataikė J. Andersonas (48:31). „Neptūnui“ priartėjus iki 12 taškų (36:48), puikų V. Kariniausko perdavimą 2 taškais su pražanga pavertė A.Gudaitis. Netrukus V. Kariniauskas ir Artūras Milaknis smeigė po tritaškį ir skirtumas vėl grįžo prie 21 taško – 57:36. Deja, kėlinio pabaigoje kauniečiai dažnai klydo ir, nors įdėjo A. Gudaitis, „Žalgirio“ pranašumas sumenko – 60:47.

Ketvirto kėlinio pradžioje žalgiriečiai 3 tolimais metimais susikūrė saugų atstumą. Pasinaudojęs A.Gudaičio užtvara pirmasis pataikė V. Lipkevičius, o po to po dar vieną tritaškį įšovė S. Vene ir J. Andersonas – 69:51. Kiek vėliau baudas sumetė L. Lekavičius, bet „Neptūno“ krepšininkai nepasidavė ir, likus žaisti 2 minutes, nukirpo skirtumą iki dešimties (62:72). Per likusį laiką klaipėdiečiai dar bandė spausti varžovus, bet R. Javtoko dėjimas užbaigė rungtynes – 75:68.

„Žalgiris“: Jamesas Andersonas 15 (5/7 tritaškiai), Siimas-Sanderis Vene 14 (3/3 tritaškiai), Lukas Lekavičius 9, Artūras Gudaitis 7, Vaidas Kariniauskas 7, Vytenis Lipkevičius ir Tomas Dimša po 6, Robertas Javtokas ir Darius Songaila po 4, Artūras Milaknis 3 taškai. Edgaras Ulanovas taškų nepelnė.