Vilniečiai (7 pergalės ir 5 pralaimėjimai) pasiekė revanšą prieš varžovus iš Gdynės (5/8) už apmaudų pralaimėjimą po pratęsimo 73:74 pirmo rato dvikovoje išvykoje (gruodžio 12 d.) ir, kas svarbiausia, iškovojo pergalę didesniu skirtumu.

Priešininkų vidurio puolėjas D. Motiejūnas per beveik 30 minučių (29:43) pelnė 10 taškų ir atkovojo 9 kamuolius. Kaunietis prametė visus 7 dvitaškius, pataikė 2 tritaškius iš 2 ir visas 4 mestas baudas, perėmė 2 kamuolius, 2 kartus suklydo ir 4 sykius prasižengė.

„Lietuvos ryto“ centras Jonas Valančiūnas per 30 su puse minutės (30:24) surinko 13 taškų, atkovojo net 14 kamuolių ir blokavo 4 metimus. Uteniškis -pataikė 4 dvitaškius iš 10 ir 5 baudas iš 8, tris kartus suklydo ir 4 sykius prasižengė.

Rungtynės

„Lietuvos ryto“ starto penketas Aleksandras Rašičius, Renaldas Seibutis, Lawrence'as Robertsas, Artūras Jomantas ir J. Valančiūnas mačo pradžią pradėjo ne itin sėkmingai. Nors pirmus taškus ir pelnė A. Rašičius (2:0), svečiai tuoj atsakė spurtu 5:0 ir išsiveržė į priekį (2:5). A. Jomantui bauda ir J. Valančiūnui metimu iš vidutinio nuotolio pavyko išlyginti rezultatą (5:5, 5 min.).

Į L. Robertso tritaškį (8:7), varžovų legionierius Jerelas Blassingame‘as atsakė 4 taškais iš eilės (8:11). Vyko lygi ir atkakli, bet nerezultatyvi kova (11:11, 9 min.). Po 10 minučių žaidimo aikštės šeimininkai pirmavo - 13:11.

Antras ketvirtis prasidėjo Stepono Babrausko tritaškiu (16:11), bet Adamas Lapeta į jį atsakė dėjimu, o Michaelas Kuebleris - dvitaškiu (16:15). Po J. Valančiūno baudos ir Tyrese'o Rice'o reido po krepšiu (19:15), T. Pačėsas paprašė minutės pertraukėlės. Po jos sekė A. Jomanto metimas iš po krepšio ir „sausa“ - net 7 atakų iš eilės - Gdynės komandos atkarpa (21:15). Gynyboje padirbėję vilniečiai, po J. Valančiūno dvitaškio ir baudų bei A. Jomanto baudų metimų įgijo 12 taškų pranašumą (27:15). Tada, po 5 minučių atkarpos be taškų, įmetė ir varžovas Adamas Hrycaniukas (27:17) bei sekė lenkų spurtas 8:0 (27:23). Iniciatyvą perėmę svečiai po 20 minučių kovos priartėjo - 29:26.

Trečio ketvirčio pradžią sėkmingai sužaidė vilniečių puolėjas L. Robertsas. Po jo įspūdingo dėjimo ir tritaškio bei R. Seibučio taškų „Lietuvos rytas“ vėl atitrūko 8 taškais (36:28). Vienintelius lenkų ekipos ir pirmus savo taškus šiame mače tuo metu įmetė ir D. Motiejūnas. Netrukus „Asseco Prokom“ krepšininkai spurtavo 6:0 ir pavojingai priartėjo - 37:34. Šiuo sudėtingu momentu J. Valančiūnas gynyboje blokavo D. Motiejūno metimą, o puolime dėjimu ir dvitaškiu grąžino mūsiškiams 8 taškų persvarą (42:34). Po 30 minučių mūšio Vilniaus klubas pirmavo - 44:35.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo J. Valančiūno ir D. Motiejūno klaidomis. Pirmus kėlinio taškus pelnė A. Hrycaniukas (44:37), o netrukus ketvirtą kartą prasižengė D. Motiejūnas. Kietoje kovoje nedidelę persvarą (48:41) išsaugojo „Lietuvos rytas“. Po T. Rice'o ir S. Babrausko dviejų taiklių metimų iš eilės (52:41) varžovų treneris T. Pačėsas pakvietė savo auklėtinius minutę pasitarti. Po pertraukėlės vieną baudą įmetą Quintonas Day'us, tritaškį pataiko D. Motiejūnas (52:45), bet, laimė, taiklus ir T. Rice'as (54:45).

Nervingoje mačo pabaigoje vieną baudą įmetė J. Valančiūnas (55:47), o tolima „bomba“ atsakė D. Motiejūnas (55:50). Prasidėjusioje baudų metimų karusėlėje L. Robertsas, J. Valančiūnas, T. Rice'as ir S. Babraukas pataikė tik po vieną baudą, o J. Blassingame‘as - visas 4. Tačiau to užteko sunkiai „Lietuvos ryto“ galutinei pergalei - 59:54.

Rezultatas:

„Lietuvos rytas“ - „Asseco Prokom“ - 59:54 (13:11, 16:15, 14:9, 15:19).

„Lietuvos rytas“: Jonas Valančiūnas 13 (14 atk. kam., 4 blok., 4/10 dvitaškiai, 5/8 baudos), Steponas Babrauskas (6 išprov. pražang., 1/3 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 5/8 baudos) ir Lawrence‘as Robertsas (9 atk. kam., 1/6 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 2/6 baudos) po 10, Tyrese‘as Rice‘as 9 (4/8 dvitaškiai, 1/2 baudos), Renaldas Seibutis 7 (3 atk. kam., 2/5 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 3/4 baudos), Artūras Jomantas 6 (1/4 dvitaškiai, 0/2 tritaškiia, 4/6 baudos), Aleksandras Rašičius 4 taškai (2/4 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai). Mindaugas Katelynas (17:29 min., 0/2 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 2 atk. kam.) ir Predragas Samaradžiski (08:09 min., 0/1 dvitaškiai, 4 pražang., 3 atk. kam.) taškų nepelnė. Vilmantas Dilys ir Paulius Dambrauskas nežaidė.

„Asseco Prokom“: Jerelas Blassingame‘as 19 (11 išprov. pražang., 5/11 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 6/8 baudos), Donatas Motiejūnas 10 (9 atk. kam., 0/7 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 4/4 baudos), Adamas Hrycaniukas 8 (10 atk. kam., 4/9 dvitaškiai), Adamas Lapeta ir Quintonas Day‘us po 4 (1/5 tritaškiai), Robertas Witka 3, Przemyslavas Frasunkiewiczius, Przemyslavas Zamojski ir Michaelas Kuebleris po 2 taškus. Lukaszas Sewerynas ir Piotras Szczotka taškų nepelnė.

Statistika:

Dvitaškiai: „Lietuvos rytas“ 15/43 (35 proc.) – „Asseco Prokom“ 14/42 (33 proc.);

Tritaškiai: „Lietuvos rytas“ 3/14 (21 proc.) – „Asseco Prokom“ 5/21 (24 proc.);

Baudų metimai: „Lietuvos rytas“ 20/34 (59 proc.) – „Asseco Prokom“ 11/17 (65 proc.);

Atkovoti kamuoliai: „Lietuvos rytas“ 47 – 43 „Asseco Prokom“;

Rezultatyvūs perdavimai: „Lietuvos rytas“ 7 – 8 „Asseco Prokom“;

Klaidos: „Lietuvos rytas“ 10 – 13 „Asseco Prokom“;

Perimti kamuoliai: „Lietuvos rytas“ 8 – 4 „Asseco Prokom“;

Blokai: „Lietuvos rytas“ 7 – 0 „Asseco Prokom“;

Pražangos: „Lietuvos rytas“ 25 - 27 „Asseco Prokom“.