Visas rungtynes aikštėje vyko atkakli kova taškas į tašką, kurioje vilniečiai pademonstravo ir tvirtesnį charakterį, ir didesnį meistriškumą, įveikdami vieną iš stipriausių Ispanijos komandų.

Po nesėkmingo pirmojo kėlinio lietuviai sugebėjo atsitiesti ir įgyti pranašumą, o kai jis buvo ištirpdytas, atsirado jėgų ir lemiamam šturmui. Tuo tarpu patyrę varžovai strigo "Lietuvos ryto" gynybos gniaužtuose arba pro šalį metė nuo baudų linijos.

Įspūdingą "Lietuvos ryto" pergalę stebėjo pilnutėlė "Siemens" arena - 11 tūkst. žiūrovų.

Daugiausia taškų vilniečiams pelnė Robertas Štelmaheris ir Tyrone'as Nesby - po 16, Tomas Delininkaitis - 12. Ispanams jų lyderis Igoris Rakocevičius surinko 17 taškų, o kitų indėlis nesiekė dviženklio skaičiaus.

"Lietuvos ryto" žaidėjai pradėjo rungtynes slegiami didžiulės įtampos ir atsakomybės, ir tai atsiliepė rezultatui - 0:6 po 2 minučių kovos. Ispanai rinko taškus po gerai išmoktų kombinacijų, o lietuvių metimai skriejo pro šalį.

Tačiau netrukus pataikė T.Nesby, R.Štelmaheris, iš viršaus kontrataką užbaigė Haris Mujezinovičius, ir atsilikimas buvo likviduotas - 6:7.

Po dar vieno H.Mujezinovičiaus pataikymo vilniečiai pirmąkart išsiveržė į priekį, tačiau nesėkmingos paskutiniosios atakos leido svečiams laimėti kėlinį keturiais taškais. Itin sunkiai sekėsi kovoti po krepšiais, kur varžovų aukštaūgiai lengvai įveikdavo Robertą Javtoką.

Padėtį dar apsunkino nervingas T.Nesby žaidimas - jis greit surinko tris pražangas ir ilgam sėdo ilsėtis. Iškart po pertraukėlės I.Rakočevičius dar sykį pataikė iš toli, ir rezultatas tapo jau 12:19.

Bet tai nesutrikdė lietuvių, kurie irgi pagaliau ėmė pataikyti iš toli - po T.Delininkaičio i gimtadienį šventusio Simo Jasaičio tritaškių R.Javtokas vėl išvedė "Lietuvos rytą" į priekį - 20:19. Nuo šio momento komandos toliau žengė taškas į tašką, o pirmaujanti ekipa iki pat kėlinio pabaigos keitėsi kone po kiekvienos atakos.

Po dar vieno S.Jasaičio tritaškio šeimininkai pirmavo 32:30, o po T.Delininkaičio trijų baudų - 37:34, tačiau itin sėkmingai šį kėlinį žaidęs Victoras Luengo sumažino skirtumą iki minimumo.

Trečiojo kėlinio pradžioje "Lietuvos rytas" pagaliau ėmė tolti - 42:36 po R.Štelmaherio tritaškio, o po dar vieno jo tolimo metimo ir efektingo T.Nesby dėjimo iš viršaus persvara išaugo jau iki devynių taškų - 48:39 (25 min.).

Tačiau tuomet minutės pertraukėlę paėmę ispanai akivaizdžiai pademonstravo, ką reiškia kelių sekundžių atsipalaidavimas ir vos per 85 sek. rezultatą išlygino trim taikliais tritaškiais - 48:48. Svečiai puikiai išnaudojo T.Nesbio neapdairumą gynyboje, tačiau tuo tik įsiutino amerikietį.

Jis netrukus pats atsakė tritaškiu, kitoje atakoje baigiantis laikui pataikė neįtikėtiną metimą iš devynių metrų ir dar pridėjo dvi baudas - 58:50. Po trijų kėlinių "Lietuvos rytas" pirmavo 58:52, o ketvirtojo pradžioje po Andriaus Šležo tritaškio persvara vėl pasiekė 9 taškus - 61:52.

Bet svečiai nė neketino pasiduoti ir, suaktyvinę gynybą, ėmė vytis šeimininkus - 63:59 po Alejandro Montecchia tritaškio likus 6 min. 15 sek. Tačiau tuomet ispanams prasidėjo baudų košmaras - per kelias minutes žiūrovų keliamo triukšmo išmušti iš vėžių jie iš aštuonių bandymų realizavo vos du.

Lemtinga tapo "keturguba" vilniečių ataka, kuri prasidėjo likus 3 min. iki kėlinio pabaigos esant rezultatui 65:62. Po netaiklių savo metimų lietuviai net tris sykius atkovojo kamuolį, o užsitęsusį šturmą vainikavo puikus R.Štelmaherio tritaškis likus 1 min. 27 sek. - 68:62.

Po netikslios atsakomosiose svečių atakos dvi baudas dar įmetė T.Delininkaitis - ir jau buvo 70:62 likus 54 sek. Visas ispanų viltis ką nors pasiekti baudų metimais panaikino efektingas T.Nesby dėjimas likus 17,1 sek. - 73:63, todėl paskutinės sekundės jau buvo formalumas.

Kartu su finaline sirena į aikštę pasipylė konfeti lietus, o dainos "Trys milijonai" lydimi "Lietuvos ryto" krepšininkai džiūgavo kartu su savo gerbėjais. Ilgiausiai aikštėje pelnytai užtruko tikru komandos lyderiu buvęs R.Štelmaheris.

Tad "Lietuvos rytas" pasiekė trečiąją iš eilės įspūdingą pergalę savo aikštėje, pratęsdamas puikią atkrintamųjų varžybų seriją.

Aštuntfinalyje su Salonikų "Aris" ekipa vilniečiai po nesėkmės svečiuose 75:77 namuose triumfavo 81:77, o ketvirtfinalyje Salonikų PAOK buvo įveiktas 71:74 ir 76:65.

Finalo varžybose vilniečiai balandžio 19-ą dieną Belgijoje, Šarlerua mieste susitiks su Kozanio "Makedonikos" (Graikija) klubu, kuris pirmąsias rungtynes pralaimėjęs Vršačo "Hemofarm" (Serbija ir Juodkalnija) 84:107, namie atsirevanšavo net 96:65.

Statistika.

Vilniaus "Lietuvos rytas" - Valensijos "Pamesa" (Ispanija) 75:65 (12:16, 25:20, 21:16, 17:13). Vilniaus "Siemens" arena. 11 000 žiūrovų.

"Lietuvos rytui" taškus pelnė: Roberts Štelmahers 16 (žaidė 36 min., dvitaškiai 2/3, tritaškiai 3/9, baudos 3/4; 6 rez. pardavimai), Tyrone Nesby 16 (27 min., dvitaškiai 3/5, tritaškiai 2/3, baudos 4/4; 7 išprovokuotos pražangos), Tomas Delininkaitis 12, Simas Jasaitis 10, Andrius Šležas 7, Haris Mujezinovič 7, Robertas Javtokas 5, Gintaras Einikis 2, Saulius Kuzminskas 0.

"Pamesa": Igor Rakočevič 17 (30 min., dvitaškiai 2/4, tritaškiai 2/5, baudos 7/10), Oscar Yebra 9, Victor Luengo 8, Fabricio Oberto 8 (baudos 2/10; 10 atk. kamuolių, 10 išprov. pražangų), Antoine Rigaudeau 6, Alejandro Montecchia 6, Dejan Tomaševič 6, Pedro Llompart 3, Federico Kammerichs 2, Cyril Julian 0.

Taiklumas. Dvitaškiai - 15/25 (60 proc.) ir 14/26 (54), tritaškiai - 9/28 (32) ir 8/22 (36), baudos - 18/23 (78) ir 13/26 (50).

Atkovoti kamuoliai - 24 ir 30, perimti kamuoliai - 10 ir 1, klaidos - 4 ir 10.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.