Po pirmojo kėlinio kauniečiai atsiliko 15:20, tačiau antrajame surengė įspūdingą spurtą 12:0 ir žaibiškai persvėrė rezultatą savo naudai (27:22).

Visgi ketvirčio pabaiga ir vėl priklausė Argirio Pedoulakio auklėtiniams. Itin apmaudžiai susiklostė paskutinės kėlinio sekundės – „Žalgiris“ galėjo rengti paskutinę ataką, tačiau likus 3 sek. Lukas Lekavičius apmaudžiai prarado kamuolį, o už tai kauniečius tritaškiu „į rūbinę“ nubaudė Jamesas Feldeine (30:37).

Trečią kėlinį žalgiriečiai pradėjo spurtu 7:0 ir išlygino rezultatą, o ketvirčiui įpusėjus Artūras Milaknis „Žalgirį“ netgi išvedė į priekį (41:39). Sužaidus 30 min. „Žalgirio“ ekipa pirmavo 1 tašku (52:51).

Ketvirtajame kėlinyje „Panathinaikos“ į priekį timptelėjo du Nikos Pappaso tritaškiai, tačiau „Žalgiris“ nepalūžo. Po A. Milaknio tritaškio ketvirčiui įpusėjus žalgiriečiai atsiliko 2 taškais (69:67). Deja, tuomet, kai buvo proga vėl susigrąžinti inicatyvą, pasipylė apmaudžios klaidos.

Du kartus iš eilės gynyboje užsižiopsoję Š. Jasikevičiaus auklėtiniai leido varžovams pelnyti 4 taškus be atsako (73:67), o mačo pabaigoje du kartus iš eilės sužingsniavo „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas, taip nubraukdamas visas galimybes pakovoti dėl pirmosios pergalės Eurolygoje.

Rezultatyviausias rungtynes per savo karjerą Eurolygoje šį kartą sužaidė Kauno ekipos australas Brockas Motumas, pelnęs 19 taškų ir krepšį atakavęs labai taikliai (6/10 dvit., 1/1 trit., 4/4 baud.), tačiau puolėjo veiksmai gynyboje dažnai buvo chaotiški, jis klydo baudos aikštelėje ir keletą sykių beprasmiškai pažeidė taisykles prieš garantuotus taškus pelnantį varžovą.

Mačą starto penkete pradėjo Antanas Kavaliauskas, tačiau jo laiką aikštėje (vos 11 min.) ribojo asmeninės pražangos, o stumdytis su pagrindiniu varžovų aukštaūgiu Ioanniu Bourousiu didžiąją laiko dalį teko „Žalgirio“ veteranui Robertui Javtokui.

Kovą dėl atšokusių kamuolių žalgiriečiai laimėjo 40-31, tačiau prarado 5 kamuoliais daugiau nei varžovai (14-9). „Panathinaikos“ taikliau metė dvitaškius ir tritaškius, atliko 4 rezultatyviais perdavimais daugiau 14-9.

„Žalgiris“: Brockas Motumas 19 (5 atk. kam.), Paulius Jankūnas 12 (8 atk. kam.), Lukas Lekavičius 12, Artūras Milaknis 11, Antanas Kavaliauskas 6 (5 atk. kam.), Leo Westermanas 4, Kevinas Pangosas 3, Augusto Lima 2, Edgaras Ulanovas 2 taškai.

„Panathinaikos“: Nikos Pappasas 19, Chrisas Singletonas 13, Nickas Calathesas 13, Jamesas Feldeine 8, Jamesas Gistas 8, Antonis Fotsis 6, Demetris Nicholsas, Vasilis Charlampopoulosas ir K.C. Riversas po 2 taškus.

Kitas rungtynes „Žalgirio“ ekipa žais po savaitės, penktadienį. Tuomet į Kauną atvyks Vitorijos „Laboral Kutxa“ komanda su Tadu Sedekerskiu.

Primename, kad nuo šio sezono Eurolygos varžybos vykdomos nauju formatu – jose dalyvauja 16 komandų, kurios reguliariajame sezone visos tarpusavyje susikaus po du kartus. Į aštuntfinalį pateks 8 geriausios reguliariojo sezono ekipos.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (289)