CSKA iškovojo dramatišką pergalę 66:64 (15:29, 17:5, 19:21, 15:9) ir iškopė į didįjį finalą.

Nugalėtojų gretose R. Šiškauskas per beveik 25 su puse minutės (25:25) pelnė 5 taškus (2/5 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 1/2 baudos), atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį bei surinko +5 naudingumo balus.

D. Lavrinovičius per 6 su puse minutės (6:31) surinko 2 taškus (1/1 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai), atkovojo kamuolį, po kartą suklydo ir prasižengė.

Š. Jasikevičius tiesiog blizgėjo aikštėje ir buvo joje rezultatyviausias. Mūsiškis per 24 su puse minutės (24:25) įmetė net 19 taškų (5/8 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai), atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 4 kartus prasižengė ir surinko +16 naudingumo balų.

CSKA klubas finale sekmadienį žais su Pirėjo „Olympiakos“ ekipa ir Martynu Gecevičiumi, kuri antrame pusfinalyje įveikė favorite laikytą Barselonos „Barcelona Regal“ komandą rezultatu 68:64 (17:11, 16:18, 17:18, 18:17).

Graikai puikiai pradėjo mačą ir pirmo kėlinio pabaigoje pirmavo 14 taškų persvara (29:15). Atėnų ekipa tragiškai sužaidė antrą ketvirtį, per kurį pelnė vos 5 taškus ir leido CSKA ekipai priartėti (32:34). Vėliau vyko lygi ir kieta kova, kurios pabaigoje sėkmė lydėjo Rusijos atstovus.

Abu varžovai jau buvo susitikę reguliariame sezone, kur du kartus pergales iškovojo Rusijos komanda - 78:76 ir 91:75.

CSKA ekipa ir pernykštis čempionas „Panathinaikos“ klubas Eurolygoje triumfavo po šešis kartus.

Abu klubai tarpusavyje yra žaidę 23 kartus. Bendras balansas kol kas 13:10 Graikijos komandos naudai.

Rungtynės

Abiejų komandų starto penketuose pasirodė du Lietuvos atstovai - R. Šiškauskas ir Š. Jasikevičius. Po Alekso Maričiaus 4 taškų iš eilės „Panathinaikos“ ekipa pirmavo - 4:0. Milošas Teodosičius baudomis sušvelnino skirtumą (2:4), bet tuoj pat A. Maričius dėjimu ir Mike'as Batiste'as baudomis vėl padidino skirtumą (8:2).

Antras iš eilės Š. Jasikevičius ir M. Batiste'o derinys „du prieš du“ baigėsi vidurio puolėjo metimu su pražanga, Romainas Sato „įšovė“ iš toli, o Dimitris Diamantidis - iš po krepšio - 16:4. Netrukus po Š. Jasikevičiaus tritaškio Atėnų klubas pabėgo - 19:7. Per tą atkarpą maskviečių gretose pasižymėjo R. Šiškauskas (2 tšk.) ir Viktoras Chriapa (3 tšk.). Po Š. Jasikevičiaus dar 4 taškų iš eilės graikų ekipa pirmavo jau - 25:9. Kėlinį baigė įspūdingas Davido Logano reidas per visą aikštę - 29:15.

Antras ketvirtis prasidėjo CSKA žaidėjų Nenado Krstičiaus ir Jamonto Gordono tiksliais baudų metimais (19:29), bet maskviečių įkarštį atšaldė Nicko Calatheso tritaškis (32:19). Kurį laiką aikštėje vyko chaotiškas krepšinis su daugybe klaidų ir netaiklių metimų. Šią „netvarką“ nutraukė Andrejaus Kirilenkos metimas su pražanga, Darjušo Lavrinovičiaus dvitaškis, Aleksejaus Švedo reidas po krepšiu ir M. Teodosičius bauda (27:32). Sėkmingą CSKA atkarpą 13:0 įtvirtino dvi A. Kirilenkos baudos, skirtos po abejotinos Š. Jasikevičiaus pražangos bei maskviečių lyderio tritaškis. CSKA pasivijo varžovus - 32:32. Kėlinį baigė taiklus M. Batiste'o metimas ir prieš ilgąją pertrauką graikų klubas pirmavo 2 taškų skirtumu - 34:32.

Trečias ketvirtis prasidėjo N. Krstičiaus dėjimu (34:34), bet Š. Jasikevičius į jį atsakė 5 taškais (2+3) iš eilės (39:34). N. Krstičius ir R. Šiškauskas dvitaškiais bei A. Kirilenka tritaškiu pirmą kartą šiose rungtynėse persvėrė rezultatą CSKA komandos naudai - 41:39. Po A. Kirilenkos dėjimo ir R. Šiškausko baudos maskviečiai kukliai pirmavo - 44:42. Toliau kurį laiką vyko lygi kova taškas į tašką (43:42, 46:47, 51:52). Po šios pusiausvyros nežymiai spurtavo „Panathinaikos“ ekipa, kuri po 30 minučių mūšio pirmavo - 55:51.

Lemiamo ketvirčio pradžioje traumą patyrė Kostas Tsartsaris, o baudas vietoje jo pataikė M. Batiste'as (57:51). Po M. Teodosičiaus ir A. Kirilenkos metimų CSKA persvėrė rezultatą (58:57), bet Š. Jasikevičius sugrąžino iniciatyvą graikams (59:58). Po kelių minučių „sausros“ svarbų metimą iš po krepšio pataikė A. Švedas ir vėl išvedė maskviečius į priekį - 60:59. Tuo metu išmušė Š. Jasikevičiaus valanda. Lietuvos rinktinės įžaidėjas vėl pelnė 5 taškus iš eilės (2+3) ir atitolino Atėnų ekipą - 64:60. A. Švedas dvitaškiu ir bauda priartino armiečius - 63:64 (likus 1:20 min.). Paskutinė ketvirto kėlinio minutė vyko dramatiškai: 1)iš vidutinio nuotolio įmetė M. Teodosičius (65:64 CSKA naudai, likus 38 sek.); 2) Š. Jasikevičiaus prasiveržimas po krepšiu taškais nesibaigė (65:64, likus 25 sek.); 3) A. Švedas pataikė tik vieną baudą (66:64, likus 20 sek.), bet kamuolį po varžovų krepšiu atkovojo maskviečiai. 4) Pražanga sustabdytas M. Teodosičius nepataikė nė vienos baudos (66:64, likus 8 sek.). 5) Paskutinė „Panathinaikos“ klubo ataka baigėsi nesėkme, kai D. Diamantidis perlaikė kamuolį, kol jį prarado. CSKA krepšininkai šventė pergalę 66:64 ir pateko į didįjį finalą.

Rezultatas:

CSKA - „Panathinaikos“ - 66:64 (15:29, 17:5, 19:21, 15:9).

CSKA: Andrejus Kirilenka 17, Aleksejus Švedas 15, Milošas Teodosičius 12, Nenadas Krstičius 8, Ramūnas Šiškauskas 5, Viktoras Chriapa 3, Darjušas Lavrinovičius, kaunas">Aleksandras Kaunas ir Jamontas Gordonas po 2 taškus.

„Panathinaikos“: Šarūnas Jasikevičius 19, Mike'as Batiste'as 11 (6 klaid.), Kaimokoglu ir Dimitris Diamantidis (1/9 tritaškiai, 6 rez. perdav., 2 klaid.) po 10, Aleksas Maričius 6 (5 atk. kam.), Romainas Sato ir Nickas Calathesas (1/3 tritaškiai) po 3, Davidas Loganas 2 taškai.

Blokai: CSKA 7 – 7 „Panathinaikos“;

Pražangos: CSKA 18 - 25 „Panathinaikos“.

Istorija ir įdomūs faktai

R. Šiškauskas su Atėnų klubu 2007-ais laimėjo elitinį žemyno turnyrą, o jau kitąmet jis Eurolygos čempionu tapo vilkėdamas CSKA aprangą.

2009-ais Berlyne lemiamas R. Šiškausko tritaškis paskutinę mačo sekundę nepasiekė tikslo – tada „Panathinaikos“ komanda, kurio gretose buvo Š. Jasikevičius, finale nugalėjo Rusijos čempionus.

Š. Jasikevičius Eurolygą taip pat laimėjo ir su „Barcelona“, ir su Tel Avivo „Maccabi“ klubais.

Atėnų ekipos dabartinis treneris serbas Željko Obradovičiaus su skirtingais klubais Eurolygos nugalėtoju tapo net 8 kartus. J. Kazlauskas elitiniame Europos turnyre triumfavo 1999 metais su Kauno „Žalgiriu“.