Klaidos gynyboje, 20 prarastų kamuolių puolime ir patirtas pralaimėjimas perpildė vyriausiojo trenerio Antano Sireikos kantrybės – jis iškart po dvikovos komandai surengė treniruotę.

Lygiame pirmajame kėlinuke pirmaujanti komanda keitėsi keletą sykių. Bet 11 taškų per kiek daugiau nei 7 minutes surinkusio Panagiočio Kalaitzakio vedami svečiai jo pabaigoje pradėjo nedidelį spurtą, po kurio antrame ketvirtyje pirmavo 28:20.

Susigrąžinti iniciatyvos „Šiauliams“ neleido kova dėl atšokusių kamuolių, kurią šeimininkai pirmoje mačo pusėje pralaimėjo ryškia persvara 11:21. Pasinaudodami antrais šansais kėdainiškiai net tik išlaikė varžovus saugiu atstumu prieš pat pertrauką buvo įgiję ir dviženklį pranašumą – 49:39.

Jei po pertraukos šiauliečiams pavyko išlygintą kovą po lenta, jiems koją ėmė kišti klaidos, kurių šeimininkai per visas rungtynes padarė net 20 ir buvo baudžiami taškais į savo krepšį. Tokių varžovai įmetė 11 iš 19 surinktų trečiajame kėlinuke ir jo viduryje pirmavo 12 taškų persvara (58:46), išsilaikiusia iki paskutinio ketvirčio.

Jame „Šiauliai“ su E. Fridrikssonu priešakyje kilo į lemiamą šturmą. Islandas jame surinko 9 taškus, o šeimininkams pavyko sumažinti atsilikimą iki 6 taškų, tačiau dar vieną lyderį savo gretose rado ir kėdainiškiai – Vaidą Kariniauską. Daugiausiai jo pastangomis „Nevėžiui“ pavyko atlaikyti šiauliečių atakų bangą ir į namus išsivežti pergalę.

„Šiauliams“ taškus pelnė: Elvaras Fridrikssonas 23, Justas Furmanavičius 16, Denisas Krestininas 12, Ryanas Andersonas 10 (8 atk. kamuoliai), Martynas Varnas 6, Aurimas Urbonas, Ernestas Jonkus ir Andy Van Vlietas – po 3, Sethas LeDay'us 2. Paulius Danusevičius ir Rokas Ulvydas nepasižymėjo, Šarūnas Valunta nežaidė. Eimantas Stankevičius ir Jonas Paukštė nebuvo registruoti dėl turimų traumų.

„Lietkabelis“ pranoko VEF

Trečiąją pergalę iš tiek pat galimų draugiškų rungtynių cikle pasiekė Panevėžio „Lietkabelio“ klubas. Nenado Čanako auklėtiniai namuose 92:70 (22:21, 25:15, 10:15, 35:19) sutriuškino FIBA Čempionų lygoje rungtyniausiančią Rygos VEF ekipą.

Panevėžiečiai puikiai išnaudojo savo šansus ties tritaškiu – realizavo 50 procentų šūvių – 11 iš 22. Varžovams sekėsi kur kas prasčiau – 4 iš 22 (18,2 proc.). Kovą po krepšiais „Lietkabelis“ laimėjo nežymiai (36:35), labiau saugojo kamuolį nei varžovai (15:21 klaidos) ir perėmė daugiau kamuolių (10:7).

Nugalėtojams Margiris Normantas pelnė 18 taškų (19 min., 4/5 tritaškiai), Marinas Maričius – 17 (19 min., 7 atk. kam.), Gytis Masiulis – 14 (18 min.), Kyle‘as Vinalesas – 12 (8 atk. kam., 6 rez. perd.), Paulius Valinskas – 10 (2/3 tritaškiai), Gabrielius Maldūnas – 8 (7 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius – 7 (6 rez. perd.), po 2 taškus pridėjo Tadas Vaičiūnas, Erikas Venskus ir Jokūbas Gintvainis (7 rez. perd.), Paulius Poška (8 min.) nepasižymėjo, o Troy‘us Barniesas nerungtyniavo.

Pralaimėjusių gretose išsiskyrė Artis Ate (18 tšk.), Kyle‘as Allmanas (16 tšk.), Michaleas Kyseris (8 tšk.), Verneris Kohas (8 tšk.) ir Aigaras Škelė (8 tšk.).