Po 28 metų pertraukos stipriausių ketvertą pasaulio čempionate pasiekusi Kinijos rinktinė šeštadienį du kėlinius priešinosi JAV krepšininkėms, bet antroje rungtynių dalyje daugkartinės planetos čempionės įrodė savo pranašumą.

Prieš trečią kėlinį komandas skyrė tik 10 taškų – 43:33 pirmavo amerikietės, bet trečią kėlinį JAV komanda laimėjo 25:14 ir arčiau varžovių iš Kinijos jau nebeprisileido.

Ketvirtą kartą iš eilės (ir 11-ą iš viso) pasaulio čempionių titulą iškovojusiai JAV rinktinei daugiausiai – 19 taškų pelnė A’Ja Wilson, 17 pridėjo Kelsey Plum. Kinijos rinktinėje pasižymėjo 19 taškų surinkusi Yueru Li.

JAV: A’Ja Wilson 19 (5 atk. kam.), Kelsey Plum 17, Jewell Loyd 11, Chelsea Gray 10 (8 rez. perd).

Kinija: Yueru Li 19 (12 atk. kam.), Tongtong Wu 13, Siyu Wang 11, Xu Han 8 (6 atk. kam.).

Dar mažiau intrigos buvo kovoje dėl bronzos. Čia dominavo Australijos krepšininkės, o ryškiausiai nugalėtojų gretose žibėjo paskutines rungtynes rinktinėje sužaidysi Lauren Jackson.

41-erių krepšininkė vos per 21 minutę pelnė 30 taškų (11/13 dvitaškių, 0/3 tritaškių, 8/9 baudų metimų), atkovojo 7 ir perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo varžovės metimą, 4 sykius prasižengė ir iš viso surinko net 35 naudingumo balus.

Geriausia visų laikų Australijos krepšininke tituluojama L. Jackson dar 2016 m. paskelbė apie karjeros pabaigą, bet šių metų balandį vėl grįžo į aikštę. Per daugiau nei du dešimtmečius trukusią karjerą L. Jackson iškovojo po 4 olimpinius ir pasaulio čempionatų medalius, o 2006 m. su Australijos rinktine triumfavo pasaulio čempionate.

Beje, australės pasaulio čempionate medalius iškovojo trečią kartą iš eilės: 2014 m. jos džiaugėsi bronza, o 2018-aisiais – sidabru. Iš viso Australijos rinktinės sąskaitoje yra šeši pasaulio čempionatuose pelnyti medalių komplektai.

Australija: Lauren Jackson 30 (7 atk. kam.), Steph Talbot 16 (8 atk. kam., 8 rez. perd.), Sara Blicavs 12.

Kanada: Kia Nurse 19, Nirra Fields 12, Natalie Achonwa 10.

Amerikietės pusfinalyje 83:43 nepasigailėjo Kanados, o kinės 61:59 palaužė australes.