Pergalingus taškus paskutinėmis sekundėmis pelnė buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ gynėjas Tyrese'as Rice'as.

CSKA komanda turėjo net 15 taškų persvarą (55:40), kurios neišsaugojo.

CSKA ir „Maccabi“ ekipos kovojo Eurolygos finale 2006 ir 2008 metais. Tada abukart pergales šventė Rusijos komanda. Šį sezoną Maskvos ekipa TOP-16 etape dusyk pranoko „Maccabi“ klubą – 100:65, 81:76.

Visose „Maccabi“ ir CSKA klubų tarpusavio akistatose dabar lygu - 16:16.

CSKA klubas Senojo žemyno elito turnyre triumfavo šešis kartus, o „Maccabi“ – keturis (pastarąjį kartą 2005 metais su Šarūnu Jasikevičiumi).

Finalo ketverte šios komandos susiduria pirmą kartą per pastaruosius šešerius metus. Izraelio ekipa tarp keturių stipriausiųjų žais po dvejų metų pertraukos. CSKA pernai pusfinalyje, o užpernai finale neatsilaikė prieš Pirėjo „Olympiakos“ krepšininkus.

Sekmadienį (gegužės 18 d.) vyks rungtynės dėl trečios vietos tarp CSKA ir „Barcelona“ ekipų (17.50 val.) ir finalas (20.50 val.), kuriame žais Madrido „Real“ ir „Maccabi“ klubai.

Saša Kaunas tarp dviejų "Maccabi" krepšininkų

Rungtynių eiga

Prieš rungtynes tylos minute buvo pagerbtas aukų, žuvusių Turkijos anglies kasykloje, atminimas. Organizatoriams sunkiai sekėsi nutildyti aistruolių minią.

Pirmus taškus pelnė žydų klubo atstovas Ricky Hickmanas, bet tuo pačiu atsakė maskvietis Saša Kaunas (2:2). Netrukus CSKA ekipa atitrūko (10:4, 12:6, 14:8). Kėliniui persiritus į antrą pusę, Izraelio komandai pavyko išlyginti rezultatą (14:14). Bet paskutines minutes sėkmingiau sužaidė CSKA klubas, kuris po 10 min. žaidimo pirmavo - 19:16.

Antras ketvirtis prasidėjo maskviečių dvitaškiu ir „Maccabi“ ekipos tritaškiu (21:19). 4-ą kėlinio min. CSKA komanda įgijo 5 taškų pranašumą (27:22). Žydus kurį laiką gelbėjo tritaškiai (27:25). Milošas Teodosičius pataikė tolimą metimą su pražanga, vėliau - dvi baudas ir padidino skirtumą iki 7 taškų (34:27). Po Andrejaus Voroncevičiaus baudų Maskvos ekipa įgijo rekordinį 9 taškų pranašumą - 36:27. Buvusio Vilniaus Lietuvos ryto gynėjo Tyrese'o Rice'o pastangomis „Maccabi“ klubas sumažino deficitą (35:30), bet tolimu „šūviu“ atsakė Vitalijus Fridzonas. Po 20 min. kovos CSKA pirmavo - 38:30.

Per pertrauką Ramūnas Šiškauskas buvo paskelbtas Eurolygos legenda ir jam buvo įteiktas specialus prizas.

Trečias ketvirtis prasidėjo S. Kauno dvitaškiu ir Davido Blu tritaškiu (40:33). 5-ą kėlinio minutę CSKA pavojingai nutolo (44:33). Maskviečiai ir toliau diktavo savo sąlygas varžovams (49:38, 27 min.). Po Nenado Krističiaus tritaškio ir Sony Weemso dvitaškio CSKA klubo persvara šoktelėjo iki +15 taškų (55:40). „Maccabi“ krepšininkams iki trečio kėlinio pabaigos pavyko sušvelninti santykį - 55:45.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo T. Rice'o metimu (55:47, atkarpa - 0:7). „Maccabi“ ekipa stengėsi lipti priešininkams ant kulnų (57:51, 60:54, 62:57). Likus 3:33 min. žydai turėjo kamuolį, bet Alexas Tyusas neįmetė iš po krepšio. Tel Avivo ekipa patikimai sužaidė gynyboje ir, likus 2:13 min., T. Rice'as sumažino atsilikimą iki 3 taškų (62:59). Tada labai svarbų metimą iš po krepšio pataikė N. Krističius (64:59), o kitoje maskviečių atakoje M. Teodosičius prametė tritaškį (likus 1:15 min.). A. Tyusas vėl sumažino varžovų iš Maskvos pranašumą (64:61). S. Weemsas pataikė tik vieną baudą (65:61, likus 48,9 sek.), bet taiklus po krepšiu buvo Devinas Smithas (65:63). Kitoje atakoje ypač svarbų dvitaškį įmetė buvęs žalgirietis S. Weemsas (67:63, likus 19,2 sek.). D. Blu pataikė tolimą bombą (67:66, likus 13,5 sek.). CSKA veteranas Viktoras Chriapa tuoj pat prarado kamuolį, o T. Rice'as prasmuko po krepšiu (67:68, likus 5,5 sek.). Paskutinis S. Weemso tritaškis buvo netaiklus. Netikėtina „Maccabi“ klubo pergalė - 67:68!

Rezultatas

Maskvos CSKA - Tel Avivo „Maccabi“ - 67:68 (19:16, 19:14, 17:15, 12:23).

CSKA: Saša Kaunas 14 (6/7 dvitaškiai, 2/2 baudos), Milošas Teodosičius 12, Viktoras Chriapa 9 (10 atk. kam.), Vitalijus Fridzonas, Sonny Weemsas ir Kyle‘as Hinesas po 6, Nenadas Krističius 5, Andrejus Voroncevičius 3, Aaronas Jacksonas 2 taškai.

„Maccabi“: Davidas Blu 15 (0/2 dvitaškiai, 5/9 tritaškiai), Tyrese‘as Rice‘as 13, Ricky Hickmanas ir Alexis Tyusas po 10, Devinas Smithas (9 atk. kam.) ir Yogevas Ohayonas po 7, Sofoklis Schortsanitis 4, Joe Inglesas 2 taškai.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (168)