Pirmieji jaunių vaikinų B (gim. 1995 m.) čempionato pusfinalį pasiekė Arvydo Sabonio krepšinio centro „Arx Reklama“ komanda. Dariaus Sirtauto treniruojami „saboniukai“ po atkaklios kovos 100:84 (26:18, 18:22, 20:24, 36:20) palaužė Vilniaus krepšinio mokyklos „Vilmestos“ krepšininkus.

Kauniečiai jau pirmame kėlinyje pasiuntė sostinės atstovus į nokdaudą, tačiau Vilniaus KM septyniolikmečiai sugebėjo nepalūžti ir ne tik išlygino rezultatą, tačiau trečiame kėlinyje ir išsiveržė į priekį.

Ketvirtame kėlinyje „saboniukai“ pasinaudoję vilniečių klaidomis dar kartą spurtuoja ir įgija dešimties taškų persvarą. Nors kelis kartus Vytenio Tupčiausko treniruojiemiems vilniečiams pavyko sušvelninti skirtumą, mačo baigties sostinės krepšininkai pakeisti nebesugebėjo. Ketvirtą kėlinį kauniečiai laimėjo šešiolikos taškų persvara.

Nugalėtojų gretose Ričardas Verbickas pelnė 24 taškus, atkovojo 6 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus, Denas Bartkus įmetė 20 taškų, o komandos kapitonas Aidas Kavaliauskas – 17.

Vilniaus KM gretose Kajus Okmanas surinko 20 taškų, Norbertas Giga pridėjo 13 taškų ir 9 atkovotus kamuolius.

„Saboniukų“ varžovais finale bus Š. Marčiulionio KA YIT atstovai, kurie antrame pusfinalyje 74:57 nugalėjo Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokyklą.

Jaunių vaikinų B krepšinio čempionatas:

Vieta: Šarūno Marčiulionio krepšinio akademija (Raitininkų g. 4a)

Šeštadienis, gegužės 5 d.

15.30 val. mažasis finalas;
17:30 val. didysis finalas.

Prasidėjusiose šio savaitgalio Moksleivių krepšinio lygos finalo ketvertuose, jaunučių vaikinų A (gim. 1996 m.) krepšinio čempionate, pirmame pusfinalyje įvyko dviejų Kauno Arvydo Sabonio krepšinio centro komandų mūšis.

A. Sabonio KC „Katos grupė“ komanda 67:51 (17:12, 21:7, 14:19, 15:13) įveikė A.Sabonio KC „Vytautas“ krepšininkus.

Daliau Lubio vadovaujama „Katos grupės“ ekipa visas problemas išsprendė jau pirmoje rungtynių dalyje, po kurios pirmavo jau devyniolikos taškų skirtumu.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė 21 tašką pelnęs Justas Vazalis. 14 įmetė Kristupas Žemaitis, po 8 Devidas Žemgulis ir Juozas Petkus.

„Vytauto“ gretose Lukas Kriščiūnas įmetė 15 taškų ir po krepšiais sugriebė 6 atšokusius kamuolius. 8 taškus įmetė Antanas Krimelis, 7 – Andrius Aleksanvičius.

Antrosiose „Manijos MKL“ jaunučių vaikinų A čempionato pusfinalio rungtynėse savo jėgą įrodė Vilniaus Šarūno Marčiulionio akademijos „Blancomet“ komanda. Aikštės šeimininkai 93:65 (29:16, 21:14, 16:16, 27:19) nepaliko vilčių Mažeikių sporto mokyklos atstovams.

Uraganiniu greičiu rungtynes pradėję vilniečiai per pirmą kėlinį pelnė 29 taškus ir išsiveržė į priekį 29:16. Antrojo kėlinio metus skirtumą padidino iki dvidešimties taškų. Nors trečiajame kėlinyje komandos kovojo lygiai, ketvirtajame vėl dominavo „marčiulioniukai“, kurie iškovojo užtikrintą pergalę ir kelialapį į finalą.

Nugalėtojų gretose Audrius Karvelis pelnė 19 taškų. Kasparas Krasauskas surinko 16, o Marius Matekonis – 14.

Mažeikių sporto mokyklos komandoje pasižymėjo lyderis Edvinas Rupkus. Šešiolikmetis krepšininkas pelnė 20 taškų ir po krepšiais sugriebė 10 atšokusių kamuolių. Mantas Šidlauskas įmetė 15 taškų, o Mindaugas Motuzas – 11.

Jaunučių vaikinų A krepšinio čempionatas

11:00 mažasis finalas;
13:00 didysis finalas.

Jaunučių merginų (gim. 1996-1997 m.) finalo ketvertas vyks Klaipėdoje. Aikštės šeimininkės V. Knašiaus KM merginos pusfinalyje susikaus su Panevėžio KKSC I-KK Liepa krepšininkėmis. Po reguliaraus sezono abi komandos stovėjo greta. Ramunės Kumpienės treniruojamos klaipėdietės buvo antroje vietoje, o Ilonos Rimšienės vadovaujamos panevėžietės – trečios. Pajūrio komandos lyderė yra Agnė Černeckytė. Ji vidutiniškai pelno po 19 taškų per rungtynes. „Liepos“ gretose išsiskiria Laura Razinskaitė, kuri pelno po 20,4 taško ir atlieka po 2,6 rezultatyvaus perdavimo.