„Žalgiris“ galėjo sau leisti prabangą net ir pralaimėti šią dvikovą iki 10 taškų skirtumu - tokiu atveju žalgiriečiai vis tiek būtų anksčiau laiko užsitikrinę LKL reguliariojo sezono nugalėtojų vardą, tačiau to neprireikė: pirmoje susitikimo dalyje net 18 taškų deficitą turėję kauniečiai galiausiai perlaužė dvikovos eigą ir iškovojo psichologiškai itin svarbią pergalę rezultatu 86:81.

Rungtynių eiga:

Mačą sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie po M. Katelyno tritaškio ir J. Valančiūno baudos metimo jie priekyje - 4:0. Visgi daugiausiai D. Šalengos ir P. Jankūno pastangomis po truputį įsibėgėjo ir žalgiriečiai, kurie įpusėjus kėliniui atsiliko tik vienu metimu - 7:9. Tačiau puikiai žaidęs ir po abiem krepšiais karaliavęs J. Valančiūnas ir po keitimo aikštelėje pasirodęs Tyrese'as Rice'as bei tritaškį pataikęs Vilmantas Dilys suorganizavo spurtą 15:3 ir leido „Lietuvos rytui“ atitrūkti net 14 taškų skirtumu - 24:10. Tiesa, aidint kėlinio pabaigą skelbiančiai sirenai du taškus dar suspėjo pelnyti P. Jankūnas - 12:24.

Antrame ketvirtyje ir toliau savo sąlygas diktavo vilniečiai, kurie po T. Rice'o ir Predrago Sanardžiskio taškų pirmavo jau 30:12. Nors po D. Šalengos tolimo šūvio šeimininkai buvo kiek priartėję (20:33), J. Valančiūnas į tai atsakė galingu dėjimu, po to dar vienu dvitaškiu, o T. Rice'as realizavo du baudos metimus iš trijų - 39:22. Tada savo žodį nusprendė tarti M. Kalnietis, kuris praktiškai iš tos pačios vietos smeigė du tritaškius iš eilės - 28:39. Kolegos pavyzdžiu pasekė ir Tomas Delininkaitis, o M. Kalnietis pridėjo ir dar vieną tritaškę bombą - 34:39. Visgi „Lietuvos rytas“ nesutriko ir laimėjo atkarpą 9:2 bei po M. Katelyno tritaškio į didžiąją pertrauką išėjo turėdamas 12 taškų atsargą - 48:36.

Trečias kėlinys prasidėjo J. Valančiūno bloku R. Javtokui, tačiau nepaisant to, „Žalgirio“ krepšininkai sugebėjo sumažinti savo deficitą iki šešių taškų - 46:52. Žalgiriečiai ir toliau nemažino savo apsukų: po Marko Popovičiaus tritaškio, dviejų Vytenio Lipkevičiaus taškų, dar vieno taiklaus D. Šalengos tolimo metimo ir M. Kalniečio baudų - 55:56. Galiausiai Milovanas Rakovičius ir išlygino rezultatą - 58:58. Nors M. Kalniečiui net buvo pavykę išvesti saviškius į priekį (62:60), ketvirtį penkiais taškais iš eilės užbaigė T. Rice'as - 60:63.

Ketvirtame kėlinyje „Lietuvos ryto“ ekipa kurį laiką pirmavo šešiais taškais (69:63, 71:65), tačiau žalgiriečiai D. Šalengos ir M. Popovičiaus tritaškiais labai greitai vėl beveik visiškai pasivijo savo varžovus - 70:71 (likus žaisti 6 min.). Įpusėjus kėliniui tas pats M. Popovičius vis dėlto atstatė pusiausvyrą - 73:73. Lemiamu metu į priekį vėl trūktelėjo svečiai, kuriems taškus rinko V. Dilys ir J. Valančiūnas - 77:73 (likus 3 min.), bet „Žalgirio“ vyrai į tai atsakė dviem M. Popovičiaus baudomis ir M. Kalniečio tritaškiu bei patys vienu tašku išsiveržė į priekį - 78:77 (likus 2 min. 30 sek.).

M. Kalnietis pridėjo dar du taškus, dvitaškį įrideno ir M. Rakovičius, tačiau du baudos metimus pataikė T. Rice'as - 82:79 (likus 46 sek.). Per likusį laiką komandos apsikeitė rezultatyviais išpuoliais, o tada vilniečiai ėmė naudoti pražangų taktiką, bet M. Rakovičiaus rankos nedrebėjo - 86:81.

Rungtynės:

Kauno „Žalgiris“ - Vilniaus „Lietuvos rytas“ 86:81 (12:24, 24:28, 24:15, 23:21).

„Žalgiris“: Mantas Kalnietis 22 (5/7 tritaškiai, 5 rez. perd.), Dainius Šalenga (3/5 tritaškiai) ir Marko Popovičius 17 (4/4 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 3/3 baudos, 8 rez. perd., 30 naud. balų), Milovanas Rakovičius 13, Paulius Jankūnas ir Vytenis Lipkevičius po 5, Robertas Javtokas 4, Tomas Delininkaitis 3 taškai. Tadas Klimavičius (7 min.) ir Žygimantas Janavičius (2 min.) taškų nepelnė.

„Lietuvos rytas“: Tyrese'as Rice'as 22 (6/6 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai), Mindaugas Katelynas 14 (4/4 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai), Jonas Valančiūnas 12 (5/10 dvitaškiai, 6 atk. kam., 2 blokai), Artūras Jomantas ir Predragas Samardžiskis (4/4 dvitaškiai) po 8, Renaldas Seibutis 6, Vilmantas Dilys 5, Steponas Babrauskas ir Aleksandras Rašičius (8 rez. perd.) po 3 taškus. Dovydas Redikas ir Paulius Dambrauskas nežaidė.

Blokai: „Žalgiris“ 3 – „Lietuvos rytas“ 2;

Klaidos: „Žalgiris“ 9 – „Lietuvos rytas“ 13.

* * *

Įdomu, kad tiek „Žalgiris“, tiek „Lietuvos rytas“ paskutines LKL rungtynes prieš ketvirtadienio akistatą sensacingai pralaimėjo - kauniečiai svečiuose 81:92 neprilygo Šiaulių „Šiauliams“, o vilniečiai namuose 84:86 nusileido Kėdainių „Kėdainiai-Triobet“.

Pirmo rato mūšį, vykusį šių metų sausį Vilniuje, 82:72 laimėjo „Žalgiris“.

Ketvirtadienį abi komandos turėjo nemenkų nuostolių: „Žalgiryje“ nebebuvo Sonny'io Weemso, taip pat - DeJuano Collinso ir Mindaugo Kuzminsko, o „Lietuvos rytui“ negalėjo padėti susižeidęs Lawrence'as Robertsas.

Paskutinį mačą 2012 metų LKL reguliariajame sezone žalgiriečiai žais kitą šeštadienį, balandžio 14 dieną, Pasvalyje su „Pieno žvaigždžių“ atstovais.