Neturi skolų

Konferencijos metu patvirtinta federacijos finansinė ataskaita už praėjusius metus. Konstatuota, kad įsiskolinimų LKF neturi. LKF prezidentas A. Sabonis pateikė savo ataskaitą, kurią 72 dalyvavę nariai (iš viso yra 139) patvirtino vienbalsiai. Ataskaitoje A. Sabonis pristatė ir pasirengimo 2016 metų olimpinėms žaidynėms Rio de Žaneire viziją. LKF prezidentas pabrėžė, kaip svarbu, kad nacionalinėje rinktinėje žaistų geriausi Lietuvos krepšininkai ir jie būtų viskuo aprūpinti.

Taip pat vienbalsiai buvo patvirtintos LKF revizijos komisijos bei LKF metinės finansinės veiklos ataskaitos, LKF 2014 metų veiklos kalendorinis planas.

„Ataskaita patvirtinta tokia, kokia yra ir žiūrime į priekį. Sudėliotas balansas ir šiai dienai neturime jokių skolų. Tuo viskas ir pasakyta. Manau, kad šiai dienai viskas yra gerai“, - teigė LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

Išvados padarytos

„Tai buvo apskritai pirmas mūsų bendras renginys. Mačiau, ir Arvydas (Sabonis - DELFI) pasižymėjo ir apsibraukė, kad kitais metais piniginiai prizai būtų“, - teigė M. Špokas.

„Kaip trims vyrų komandoms, taip turi būti piniginiai prizai ir trims moterų komandoms. Šiemet nebuvo, šiemet apskritai pirmą kartą buvo prizai. Kitais metais gal kažkiek keisis vyrų komandos, viską apspręsime birželį, kad rudenį visiems viskas būtų aišku“, - sakė LKF prezidentas Arvydas Sabonis.

Birželio 3-ią dieną vyks LKF Vykdomojo komiteto (VK) posėdis, kuriame planuojama patvirtinti turnyrų planus ir LKF taurės turnyro formatą.

Apie nelygybę moterų ir vyrų apdovanojimuose jau buvo diskutuota šios savaitės pradžioje.

„Išvados padarytos. Ne viskas iš karto – „step by step“ (žingsnis po žingsnio – DELFI)“, - kalbėjo M. Špokas.

Be to, pastaruoju metu daug diskutuojama, kaip kelti moterų krepšinio lygį. Konkrečias priemones planuojama pristatyti rudenį.

Sutartis su Kinija – jau beveik paruošta

Prieš kurį laiką paskelbta apie rengiamą LKF sutartį su Kinijos krepšinio federacija. Kol kas sutartis dar derinama, tačiau bendri projektai jau vystomi.

„Šiai dienai yra vystymosi stadija. Mūsų noras yra turėti geriausias sąlygas ir tai ne taip viskas lengvai derinama. Kas dirbo su Kinija, tas žino. Mes turime savo reikalavimų ir argumentų, jie turi savo. Bet bendradarbiavimas jau vyksta – mūsų dvi U-18 ir U-20 rinktinės jau stovyklavo ten. Šią vasarą turėsime Kinijos moterų rinktinę čia. Šie procesai jau vyksta“, - teigė M. Špokas.

LKF generalinis sekretorius teigė, kad beliko suderinti du punktus ir sutartis bus pasirašyta.

„Kontraktas dar yra derinamas. Čia ne Skandinavija, kur per dieną dvi viskas nusprendžiama. Liko du punktai, dėl kurių diskutuojama, tačiau bendradarbiavimas jau vyksta ir mes tuo esame labai patenkinti“, - konstatavo M. Špokas.

Priimti kiti svarbūs sprendimai

Konferencijos metu taip pat pasisakė skirtingų Lietuvos krepšinio lygų atstovai. Be kita ko, buvo pabrėžta, jog ateinantį sezoną derinant nacionalinių čempionatų tvarkaraščius prioritetas bus teikiamas nacionalinių rinktinių, nacionalinių čempionatų ir Europos taurių varžyboms, o ne kitų šalių lygoms.

Konferencijos dalyviai patvirtino krepšininkų, neturinčių LR pilietybės, limitą registruojant juos Lietuvos krepšinio lygų 2014-2015 metų sezono čempionatų rungtynėse. Kaip ir anksčiau, kiekvienose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato rungtynėse komanda negali registruoti daugiau nei 6 žaidėjus – ne Lietuvos Respublikos piliečius.

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionato rungtynėse šis skaičius yra 2, Regionų krepšinio lygos (RKL) ir Nacionalinės moterų krepšinio lygos (NMKL) – 1, Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) – 4.

Po diskusijų patvirtinti taisyklių, reglamentuojančių žaidėjų perėjimus ir kompensacijas už paruoštą žaidėją, pakeitimų.

Tačiau pasiūlymas riboti rungtynių skaičių moksleivių amžiaus krepšininkams nebuvo priimtas, o paliktas senasis reglamentas, kai ribojamas čempionatų skaičius.

Konferencijos metu patvirtinta LKF etikos, drausmės ir apeliacinė komisija.

Prieš prasidedant diskusijoms ir balsavimams, LKF prezidentas A. Sabonis garbės ženklais ir medaliais už nuopelnus Lietuvos krepšiniui apdovanojo Lietuvos sporto istoriką Algimantą Bertašių 80-o gimtadienio proga, legendinį „Žalgirio“ krepšininką ir trenerį Vitoldą Masalskį (60-mečio proga), ilgametį LKF Vykdomojo komiteto narį Justiną Macijauską bei ilgametį revizijos komisijos pirmininką Vidminą Stankevičių.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės