Vilniaus apygardos teismas pernai spalio mėnesį visiškai išteisino buvusį federacijos generalinį sekretorių Mindaugą Balčiūną ir kitus kaltinamuosius dėl veiksmų, susijusių su pasirengimu 2011-ųjų Europos krepšinio čempionatui.

Prokurorai Apeliacinio teismo prašo pakeisti nuosprendį ir nuteisti juos dėl piktnaudžiavimo ir sukčiavimo.

Antradienį į teismo posėdį neatvyko išteisintosios Rasos Liuimienės advokatas Drąsutis Zagreckas.

„Neatvyko D. Zagreckas, jo neatvykimo priežastys tikriausiai visiems yra žinomos“, – sakė teisėja Regina Pocienė.

D. Zagreckas yra šiuo metu laikomas suimtas teisėjų ir advokatų korupcijos byloje, jam pareikšti įtarimai. Nedalyvaujant advokatui, teismas nagrinėti bylos negali.

R. Liuimienė teismui sakė, kad jau ieškojo kito gynėjo, tačiau su juo galutinai susitarti ir pasirašyti sutarties kol kas nepavyko.

Kitas posėdis vyks balandžio 24 dieną.

Prokurorai sako, kad įstatymo pažeidimai turi būti įvertinti principingai, nepaisant to, kad jie susiję su paruošimu krepšinio čempionatui.

Dalis kaltinimų susiję su savivaldybės lėšų skyrimu Panevėžio viešbučio rekonstrukcijai.

Išteisintasis M. Balčiūnas sako, kad išteisinamasis teismo nuosprendis yra teisingas, o „absoliučiai daugumai“ viskas buvo aišku nuo pat pradžių.

Apygardos teismas įvertino, kad kaltinamieji neveikė savanaudiškai, jie stengėsi tinkamai pasiruošti krepšinio čempionatui pagal FIBA reikalavimus.

Vienas bylos išteisintųjų – ilgametis Panevėžio miesto tarybos narys, konservatorius Vitalijus Satkevičius.

Sekmadienį vykusiuose savivaldos rinkimuose V. Satkevičius vėl yra išrinktas į Panevėžio miesto tarybą.

„Septintą kartą, 22 metus esu renkamas į Panevėžio tarybą, keturis su puse metų ėjau mero pareigas“, – BNS sakė išteisintasis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Krepsinis.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės