Didžiąją susitikimo dalį iniciatyva priklausė „Brose Baskets“ klubui, kuris ne vieną kartą buvo įgijęs ir dviženklę persvarą, tačiau Renaldo Seibučio ir Janio Blūmo vedami vilniečiai trečio kėlinio pabaigoje sugebėjo išsiveržti į priekį - 64:62. Deja, tada varžovai surengė spurtą 15:0 ir praktiškai išsprendė dvikovos baigtį.

Beje, per visas rungtynes LKL vicečempionai atliko tik 7 rezultatyvius perdavimus.

Rungtynių eiga:

Pirmus keturis taškus pelnė svečiai, kurie po taiklių R. Seibučio ir P. Samardžiskio metimų iškart išsiveržė į priekį 4:0, tačiau netrukus atkuto ir šeimininkai ir sužaidus 3 min. rezultatas jau buvo lygus - 4:4. Tada vėl iniciatyvos sėkmingai ėmėsi R. Seibutis ir įpusėjus kėliniui „Lietuvos rytas“ susigrąžino keturių taškų pranašumą (13:9), o po dar dviejų to paties R. Seibučio ir M. Katelyno dvitaškių atitrūko jau 8 taškais - 17:9. Deja, čia pat tritaškį pataikė Bostjanas Nachbaras, du taškas su pražanga pridėjo Casey Jacobsenas ir komandas skyrė jau tik du taškai - 17:15, o ketvirtį vilniečiams pavyko laimėti vienu tašku - 21:20.

Nors antrą kėlinį tritaškiu pradėjo Steponas Babrauskas (20:24), vokiečiams irgi atsirišo krepšys atakuojant iš toli, jie laimėjo atkarpą net 13:0 ir susikrovė devynių taškų persvarą - 33:24. Laimei, P. Samardžiskio ir R. Seibučio pastangomis mūsiškiams jau netrukus pavyko gerokai priartėti - 30:33. Tačiau netaiklūs net keturi iš eilės P. Samardžiskio ir M. Katelyno baudų metimai bei sėkmingas B. Nachbaro žaidimas puolime lėmė tai, kad prieš didžiąją pertrauką „Brose Baskets“ galėjo pasigirti jau dviženkliu pranašumu - 45:35.

Trečio kėlinio pradžioje keturis taškus iš eilės pelnė J. Blūmas (39:45), tačiau lygiai tuo pačiu atsakė ir B. Nachbaras - 49:39. Vis dėlto po Dejano Ivanovo baudos metimų įpusėjus ketvirčiui skirtumas sumažėjo perpus - 47:52. Kitas „Lietuvos ryto“ legionierius Nemanja Nedovičius smeigė tritaškį ir lietuviai jau visai lipo varžovams ant kulnų (57:59), o prieš lemiamą 10 min. atkarpą po J. Blūmo tritaškio mūsiškiai jau net priekyje - 64:62.

Deja, ketvirtą ketvirtį daug pakiliau pradėjo šeimininkai, kurie po spurto 15:0 vėl ėmė kontroliuoti padėtį - 77:64 (likus žaisti 6 min.). Pirmuosius taškus svečiams pavyko pelnyti tik įpusėjus ketvirtam kėliniui, tą padarė R. Seibutis - 66:77. Tačiau laikas bėgo jau ne vilniečių naudai, o skirtumas nekito 71:82 (likus 3 min.). Dariaus Maskoliūno auklėtiniams per likusį laiką iš esmės nieko pakeisti ir nebepavyko - 78:84.

Rungtynės:

Bambergo „Brose Baskets“ (Vokietija) - Vilniaus „Lietuvos rytas“ (Lietuva) 84:78 (20:21, 25:14, 17:29, 22:14).

„Brose Baskets“: Boštjanas Nachbaras (5/9, 3/4, 3/3, 6 atk. kam.) ir Antonas Gavelis po 22 (3/3, 4/9), Casey Jacobsenas ir Sergerio Gibsona po 9, Mike'as Zirbesas 8, Johnas Goldsberry 5, Philippas Neumannas ir Karstenas Tadda po 4, Sharrodas Fordas 1 taškas.

„Lietuvos rytas“: Renaldas Seibutis 24 (8/9 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 2/2 baudos), Nemanja Nedovičius 15 (4/7 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 4/4 baudos), Janis Blūmas 12 (3/4 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 4 klaidos), Steponas Babrauskas 9 (0/4 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai), Mindaugas Katelynas, Predragas Samardžiskis, Dejanas Ivanovas ir Vilmantas Dilys po 4, Deividas Dulkys 2 taškai. Artūras Jomantas (16 min.) ir Leonas Radoševičius (9 min.) taškų nepelnė, o Eimantas Bendžius nežaidė.

Komandų statistika:

Dvitaškiai: „Brose Baskets“ 18/36 (50 proc.) – „Lietuvos rytas“ 19/38 (50 proc.);

Tritaškiai: „Brose Baskets“ 11/22 (50 proc.) – „Lietuvos rytas“ 8/21 (38 proc.);

Baudų metimai: „Brose Baskets“ 15/20 (75 proc.) – „Lietuvos rytas“ 16/20 (80 proc.);

Atkovoti kamuoliai: „Brose Baskets“ 36 – „Lietuvos rytas“ 28;

Rezultatyvūs perdavimai: „Brose Baskets“ 13 – „Lietuvos rytas“ 7;

Perimti kamuoliai: „Brose Baskets“ 4 – „Lietuvos rytas“ 4;

Blokai: „Brose Baskets“ 5 – „Lietuvos rytas“ 3;

Klaidos: „Brose Baskets“ 18 – „Lietuvos rytas“ 13.

* * *

Primename, kad „Lietuvos rytas“ pirmame ture išvykoje 73:75 nusileido Maskvos CSKA klubui, antrame savo aikštėje 49:67 neatsilaikė prieš „Regal Barceloną“, o trečiame ture namuose 69:61 įveikė Belgrado „Partizan“ komandą.

Tuo metu „Brose Baskets“ svečiuose 60:72 pralaimėjo „Regal Barcelonai“, namie 71:86 neprilygo Stambulo „Bešiktaš“ ir Rusijoje 67:76 patyrė nesėkmę prieš Maskvos CSKA klubą.