Norint užimti pirmą vietą, žalgiriečiai šį vakarą turėjo iškovoti pergalę. Pralaimėjimo atveju „Žalgirio“ komanda turėjo laukti namuose rungtyniavusio Pirėjo „Olympiacos“ klubo pralaimėjimo prieš Milano „Emporio Armani“ krepšininkus. Tačiau po labai atkaklios ir permainingos kovos pergalę minimaliu skirtumu 82:81 (16:19; 29:19; 17:24; 20:19) šventė praėjusių metų Eurolygos čempionai „Olympiacos“ krepšininkai.

Pirmose tarpusavio rungtynėse žalgiriečiai taip pat įveikė „Anadolou Efes“ komandą. Tą kartą Turkijoje kauniečiai varžovus įveikė 13 taškų skirtumu rezultatu 77:64.

Užėmę pirmą vietą C grupėje „Žalgirio“ krepšininkai TOP16 etape rungtyniaus E grupėje kartu su Madrido „Real“, Malagos „Unicaja“, Maskvos CSKA, Atėnų „Panathinaikos“, Stambulo „Anadolu Efes“, Berlyno „Alba“ ir Bambergo „Brose Baskets“ komandomis.

Rungtynės:

„Žalgirio“ komandos startinis penketas: Jeffas Foote'as, Paulius Jankūnas, Rimantas Kaukėnas, Ibrahimas Jaaberas ir Tremmellas Dardenas.

Rungtynės prasidėjo agresyvia „Žalgirio“ gynyba, o pirmuosius taškus dvitaškiu metimu pelnė Paulius Jankūnas.Turkai atsakė tuo pačiu, tačiau jau kitoje atakoje P. Jankūnas pelnė dar du taškus (4:2). Tuomet keturis taškus iš eilės „Žalgirio“ komandai pelnė F.Foote'as (8:4). Žalgiriečiai kelias atakas baigė nesėkmingai ir varžovai beveik išlygino rezultatą (14:13). Tačiau Žalgiriečiai atsakė mini spurtu 6:0 ir išsiveržė į priekį septynių taškų skirtumu - 20:13. Varžovams pavyko sumažinti skirtumą, o po minutės pertraukėlės paskutinės kėlinio atakos metu taškų Kauno klubui pelnyti nepavyko - 20:15.

Antroje kėlinyje pradžioje abi komandos apsikeitė klaidomis. Mario Delašas puikiai prasiveržė ir pelnė dvitaškį iš po krepšio, tačiau tuoj pat dvitaškiu paskutinę atakai skirto laiko sekundę pelnė Semihas Erdenas (22:17). Žalgiriečiai perėmė kamuolį, o greitą ataką puikiu dėjimu užbaigė Mindaugas Kuzminskas (24:17). Po dar vieno prarasto kamuolio varžovų treneris paprašė minutės pertraukėlės. Po jos Marko Popovičiaus vedini žalgiriečiai dviejų minučių atkarpą laimėjo 8:5 ir susikrovė jau dviženklę persvarą - 32:22. Antroje kėlinio dalyje žalgiriečiams niekaip nepavyko pralaužti varžovų gynybos, kurie sėkmingiau sužaidę kėlinio pabaigą perpus sumažino atsilikimą - 35:30.

Trečiasis kėlinys prasidėjo kibia žalgiriečių gynyba ir greitais keturiais taškais (39:30). Varžovų gretose pasižymėjo S. Erdenas, įmetęs vieną baudos metimą ir įkrovęs kamuolį į krepšį. Dvi atakas iš eilės rezultatyviai iš po krepšio baigė P. Jankūnas po puikių M. Popovičiaus perdavimų. Kitoje atakoje P. Jankūnas pelnė dar du taškus su pražanga ir privertė varžovų trenerį prašyti minutės pertraukėlės - 46:33. Tačiau net ir pasitarimas nepadėjo - kauniečiai toliau puikiai gynėsi, varė varžovus ir laimėję atkarpą 5:2 privertė „Anadolou Efes“ klubo trenerį prašyti dar vienos minutės pertraukėlės (51:35). Žalgiriečiai ir toliau aktyviai gynėsi. M. Kuzminskas žiūrovus pradžiugino dėjimu, P. Jankūnas įmetė baudos metimą ir dvitaškį, dvi baudas pridėjo Adas Juškevičius, o paskutinėje varžovų atakoje bloką išrašęs J. Foote'as padėjo savo komandai išsaugoti triuškinamą persvarą - 58:37.

Paskutinis kėlinys tapo tik formalumu. Joanas Plaza į aikštelę išleido jaunuosius krepšininkus, tačiau šie nepasimetė. Dvitaškį įmetė M. Kuzminskas, keturis taškus iš eilės pridėjo M. Delašas. Varžovų gretose taškus rinko Keremas Gonlumas ir Stanko Baračas. P. Jankūnas dar vieną kauniečių ataką baigė dėjimu - 66:45. Iki kėlinio pabaigos likus žaisti tris minutes S. Erdenas įkrovė kamuolį iš viršaus, tačiau  tuoj pat taikliu dvitaškiu atsakė M. Delašas. Jamonas Gordonas pelnė tritaškį ir sumažino atsilikimą (68:50). Paskutinė rungtynių atkarpa baigė lygiu rezultatu 3:3 ir Kauno „Žalgirio“ komanda šventė įtikinimą pergalę - 71:53.

Rungtynės:

Kauno „Žalgiris“ (Lietuva) - Stambulo „Anadolou Efes“ (Turkija) 71:53 (20:15; 15:15; 23:7; 13:16).

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas - 18 (8/9 dvit.), Marko Popovičius (4 rez. perd.) ir Mario Delašas (7 atk. kam.) - po 10, Kšištofas Lavrinovičius - 7, Mindaugas Kuzminskas ir Tremmellas Dardenas - po 6, Jeffas Foote‘as - 5 (6 atk. kam., 2 blk.), Rimantas Kaukėnas - 4, Ibrahimas Jaaberas (3 perk. kam.) ir Adas Juškevičius - po 2, Vytenis Lipkevičius - 1. O. lafayte'as taškų nepelnė.

„Anadolou Efes“: Keremas Gonlumas - 13, Semihas Erdenas - 11, Jordanas Farmaras (2/6 dvitaškių, 1/5 tritaškių per 28 min.) ir Joshua Shippas - po 7, Stanko Baračas - 6, Jamonas Lucasas - 5, Duško Savanovičius - 4, Saša Vujačičius - 0 (0/2 dvitaškių, 0/3 tritaškių per 9min.).

* * *

Paskutiniai į nuvažiuojantį TOP16 traukinį įšoko Vitorijos „Caja Laboral“ krepšininkai namuose rezultatu 97:70 sutriuškinę Zagrebo „Cedevita“ komandą.