Į pergalę belges vedė Emma Meesseman, pelniusi daugiau nei trečdalį komandos taškų – 24, iš jų 11 lemiamame kėlinyje.

Trečio kėlinio pabaigoje ispanės nerezultatyviose rungtynėse turėjo dviženklę persvarą (48:38), o prieš lemiamą kėlinį pirmavo 48:43.

Būtent E. Meesseman tritaškis ketvirto kėlinio viduryje leido belgėms išsiveržti į priekį (55:54).

Jos baudų metimai likus 1:28 min. leido komandai atitrūkti 60:56. Ispanių metimai lemiamu metu skriejo pro šalį, o dar du baudos metimus realizavusi E. Meesseman artino komandą prie pergalės (62:56), nes ispanės išsigelbėjimui teturėjo 20 sekundžių.

Per jas ispanės stebuklo nesukūrė ir nusileido 58:64.

Būtent E. Meesseman pripažinta naudingiausia turnyro krepšininke.

Apskritai Rachido Meziane vadovaujamių belgių gretose taškais pasižymėjo tik 4 krepšininkės. Komandos lyderei sėkmingai talkino Kyara Linskens su 18 taškų, Julie Vanloo – 13, Julie Allemand pelnė 9 taškus.

Belgės pirmą kartą istorijoje iškovojo Senojo žemyno čempionių titulą.

Ispanija: Queralt Casas 14, Raquel Carrera 12, Paula Ginzo 10 taškų.

Belgija: Emma Meesseman 24 (8 atkov. k., 21 n. b.), Kyara Linskens 18, Julie Vanloo 13, Julie Allemand 9 taškai.

Emma Meesseman, Belgijos rinktinė

Emma Meesseman

Pakeliui finalo link belgės ketvirtfinalyje įveikė čempionių titulą gynusias serbes. Į pergalę Belgijos nacionalinę komandą vedė E. Meesseman, kuri surengė nepamirštamą monospektaklį.

Naudingiausia šio sezono Eurolygos krepšininkė ir čempionė iš Stambulo „Fenerbahče“ (Turkija) klubo pirmoji Senojo žemyno pirmenybių istorijoje sugebėjo surinkti trigubą dublį: 15 taškų, 13 atkovotų kamuolių, 10 rezultatyvių perdavimų.

Pusfinalyje Rachido Meziane auklėtinės susitiko su vicečempione Prancūzija, kurią pranoko 67:63.

Tuo metu prancūzės sekmadienį džiaugėsi bronzos medaliais. Jos mažajame finale 82:68 (26:8, 23:22, 12:19, 21:19) pranoko Vengrijos nacionalinę komandą.