Finalo seriją vainikavo reto grožio trileris su šeimininkams laiminga pabaiga: „Žalgiris“ namų arenoje 97:87 įveikė „Rytą“ bei iškovojo LKL aukso žiedus.

Lietuvos čempionais „Žalgiris“ tapo 27-ą kartą, tačiau į sostą grįžo po metų pertraukos, praėjusį sezoną turėjęs tenkintis bronza. Tuo metu „Ryto“ titulo gynyba baigėsi sidabru.

8 taškus lemiamame mače pelnęs Edgaras Ulanovas po dvikovos aikštės centre turėjo garbės atlikti kapitonišką pareigą – į viršų kelti nugalėtojų taurę.

Po emocijų audros – štilis rūbinėje.

Bent jau tomis pirmomis minutėmis po finalo, o vėliau, anot E. Ulanovo, šventinis čempionų vakarėlis.

„Apie visą seriją sunku kalbėti. Daug dabar emocijų. Pagaliau sezonas baigėsi. Kažkiek jautėme įtampos finale. Ypač po ketvirtadienio rungtynių, kuomet pralaimėjome laimėtas rungtynes. Visiškai neprotingai sužaidėme pabaigą.

Ta naktis po rungtynių Vilniuje tikrai nebuvo lengva. Bet komanda gerai sureagavo, penktadienį susirinkome, dar pasitikrinome esminius akcentus, nors jau tokioje serijoje kažko naujo nebeatrasi.

Žiauriai gera kova paskutinėse rungtynėse iš abiejų komandų ir nelengvas darbas teisėjams.

Ačiū žiūrovams, kurie atėjo į areną ir sukūrė įspūdingą atmosferą. Tokia ir turi būti atmosfera kertinėse finalo rungtynėse“, – dėstė E. Ulanovas.

Trečio kėlinio pradžioje „Rytas“ turėjo 8 taškų pranašumą. Anot kapitono, komanda po pertraukos kartojo rungtynių Vilniuje klaidas.

„Pradėjome žaisti po vieną, prastai dalinomės kamuoliu, kažkiek sustojome. Bet nepasimetėme, žinojome, kad mačas ilgas. Varžovai pirmoje pusėje pataikė sudėtingus metimus, tikėjomės, kad taip visas rungtynes jiems nekris.

Tikėjomės rungtynių taškas į tašką. Niekas negalvojo, kad bus lengva, nes „Rytas“ – labai organizuota ir tvarkingai žaidžianti komanda“, – kalbėjo E. Ulanovas.

Kapitonas po finalo arenoje sirgaliams emocingai dėkojo už palaikymą. Atslūgus joms kapitonas prisipažino jaučiantis didžiulį nuovargį.

„Jei reikėtų žaisti iki 4 pergalių, nežinau, kaip atlaikyčiau. Šiandien jaučiuosi ir fiziškai išsekęs. Visas atkrintamųjų kelias reikalavo daug jėgų. Sezone viską pasiekėme tik kovingumu.

Tas sezonas – tarsi automobilio rida, šiemet prisukome nemažai, tiek emociškai, tiek fiziškai.

Dabar tik norisi pamiršti krepšinį, sportą, gerai pailsėti“, – prisipažino „Žalgirio“ kapitonas.