Penktadienį Berlyne, „Uber“ arenoje prasidės Eurolygos finalo ketvertas, o pirmasis pusfinalis tarp Š. Jasikevičiaus vadovaujamo Stambulo „Fenerbahče“ ir Mariaus Grigonio atstovaujamo Atėnų „Panathinaikos“ bus žaidžiamas 19 val. Lietuvos laiku.

Reguliaraus sezono metu komandos pasidalino po pergalę namuose – pirmą kartą triumfavo „Fenerbahče“ (83:69), antrame susitikime pranašesnis jau buvo PAO (74:63).

Fener į finalo ketvertą sugrįžo po penkerių metų pertraukos, o „Panathinaikos“ apskritai atliko milžinišką šuolį – praėjusį sezoną komanda finišavo vos 17-a, o dabar taikosi į Eurolygos titulą, kurį yra laimėjusi šešis kartus. Tiesa, paskutinį jau senokai – 2011 m., o finalo ketverte Graikijos grandas atsidūrė po dvylikos metų pertraukos.

„Fenerbahče“ lemiamą Eurolygos sezono etapą pasitinka kaip vienintelė finalo ketverto komanda, kuri šį sezoną bent kartą nugalėjo likusias dalyves.

Š. Jasikevičius į Stambulą atvyko jau įsibėgėjus sezonui, kai po tryliktojo turo rungtynių atleistas buvo Dimitris Itoudis. Ilgai stebuklingo lietuvio efekto laukti nereikėjo – per pirmas aštuonerias rungtynes pergalės iškovotos septyniskart.

„Fenerbahče“ tapo pirmąja Eurolygos komanda nuo 2011 m., kuri pateko į finalo ketvertą, nors sezono metu pakeitė trenerį.

„Visų pirma – žaidėjų atsidavimas. Jie tikrai labai noriai dirba, priima informaciją. Padėjo tai, kad atėjus pradėjome su pergalėmis ir tai pridėjo pasitikėjimo sistema, ją priimti. Bet ypač jų atsidavimas. Pirmų 5-6 žaidėjų atsidavimas yra kosminis ir jie dėl komandos aukojasi labai daug“, – sėkmingos klubo kelionės receptą išskyrė Š. Jasikevičius.

Ketvirtadienį jis sulaukė didžiausio žurnalistų dėmesio – buvo kalbinamas graikų, lietuvių, turkų, ispanų žurnalistų, o dėl laiko trūkumo turėjo atsisakyti kalbėti angliškai.

Berlynas Š. Jasikevičiui kelia gerus prisiminimus – čia jis 2009 m. su Atėnų „Panathinaikos“ tapo čempionu. Tada pusfinalyje PAO įveikė aršiausią savo varžovą – Pirėjo „Olympiacos“.

Š. Jasikevičiui tai bus penktasis finalo ketvertas kaip treneriui – triskart jį pasiekė su „Barcelona“, kartą – su „Žalgiriu“. Tiesa, į finalą prasimušti pavyko vienintelį kartą.

Treneri, kaip jaučiatės prieš didžiąją šventę?, – žurnalistai paklausė Š. Jasikevičiaus.

Jau nusibodo klausimai iki gyvo kaulo. Taip sąžiningai jaučiuosi dabar. Noriu eiti į viešbutį, atsigulti į lovą, pamatyti šeimą. Toks vaizdas, kad kiekvienais metais vis daugiau interviu ir nieko daugiau nedarome tik duodame interviu. Kaip ir patys suprantate, iš jūsų pusės taip pat jau sunku paklausti kažką naujo.

Trečiadienį įvyko jūsų klubo sirgalių ir Ergino Atamano konfliktas. Kaip vertinate tai, kas įvyko?

Įdomi reakcija, žinau viską, bet nenoriu komentuoti, nes būsiu dar daugiau spaudoje. Nereikia man to.

Minėjote, kad 2009 m. Berlyno finalo ketvertas jums asmeniškai buvo geriausias. Kas turėtų nutikti, kad šis pagerintų buvusią patirtį?

Nebus, nes nėra tiek talento aikštėje. Žaidime gali būti neįtikėtini scenarijai, bet talento tokio tikrai nėra, kaip buvo tada.

Širdis dainuoja, kad šiame finalo ketverte bus stiprios trys sirgalių bazės?

Taip, bet širdis ir verkia, kad niekam negali gauti bilietų. Sudėtinga situacija šiais metais su jais. Eurolyga klubams irgi jų mažiau davė, reikia nertis iš kailio.

Anksčiau juokavote apie tai, kad E. Atamanas turėtų rungtynėms neregistruoti Kosto Slouko. Kalbant rimtai – kiek jis sudaro „Panathinaikos“ sėkmės?

Pas juos juda viskas aplink gynėjus. Duoda kažkiek centruoti Mathiasui Lessortui, bet vis tiek viskas sukasi aplink gynėjus ir nemanau, kad jie išradinės dviratį.

Ar yra kažkokių priešnuodžių prieš kitą gynėją – Kendricką Nunną?

Jis yra svarbi komandos dalis, geras žaidėjas ir nieko negali padaryti. Gali kažkiek tik apsunkinti jam darbą. Tikrai nesustabdysime jo, svarbiausia, kad jam būtų kuo sunkiau viską daryti. Visko neatliksi – kažkur rizikuosi, kažkur apsunkinsi kažką.

M. Grigonio galimybės buvo kvestionuojamos prieš sezoną. Kiek smagu jį matyti taip žaidžiantį?

Aš niekada juo nedvejojau. Man absurdas, kad juo dvejojo ir tai, kaip jį naudojo praėjusį sezoną. Marius, jeigu ne elitinis žaidėjas, tai vienoje aukščiausių lentynų. Jis nieko nebijo, šita scena jam nebus per didelė. Jis labai pavojingas.

Spėjote pabendrauti su Mariumi?

Šiandien pusryčių metu pakalbėjome.

Vienas jūsų ekipos lyderių Nigelis Hayesas-Daviesas finalo ketvertuose nėra pelnęs nė vieno taško. Ar turite patarimų, kaip įeiti į tokias rungtynes?

Šioje situacijoje niekam patarimų neduodu, tik iš tos pusės, kad čia neatvažiavome pasirodyti individualiai, turi žibėti komanda. Nebus taip, kad visi įmesime po dvidešimt taškų, reikia atlikti savo darbą, kad būtų kuo daugiau šansų išlošti. Sunku, kad visi sužaistų gerai.

Kokiomis jūs nuotaikomis pasitinkate šį finalo ketvertą po etapo Barselonoje, kai buvo reikalaujama tik pergalės?

Dabar be nuotaikos, matai pats iš veido. O koks dabar skirtumas? Manai, kad dabar nėra spaudimo? Čia yra didžiulis šansas ir reikia griebti jį. Nežinau, kaip jums atrodo, kas čia įvyks, jeigu „Fenerbahče“ praloš. Man tai tragedija. Kiekvienas pralaimėjimas man yra tragedija ir nesvarbu, esame favoritai ar ne. Aš noriu, kad mano komanda visada būtų favoritė ir spaudimas būtų jai.

Kasparas Jakučionis pagerino Eurolygos jaunimo turnyrų rezultatyvių perdavimų rekordą. Kaip reagavote į tai?

Nestebina Kasparo numeriai. Jis jau praėjusį sezoną treniravosi su komanda ir neatsiliko. Tai yra ateities Lietuvos rinktinės įžaidėjas, toks žaidėjas nesimėto. Jau dabar aišku, koks jis bus ir ką išgausime iš jo. Tai solidumo įsikūnijimas, nerealiai tėvų sustatyta galva. Solidus kasdieniame darbe ir jokių klausimų negali būti apie jį.

Sakėte, kad PAO yra antra meilė po „Žalgirio“. Kokios bus emocijos?

Dabar jau aprimo. Buvo „Maccabi“, „Barcelona“, bet su PAO tas jausmas kitoks. PAO yra aukščiau už viską už Lietuvos ribų. Net kai stebi rungtynes viduryje sezono – PAO yra PAO.

Kas lėmė, kad sezono viduryje pavyko prikelti stringančią „Fenerbahče“?

Žaidėjų atsidavimas visų pirma. Jie tikrai labai noriai dirba, priima informaciją. Padėjo tai, kad atėjus pradėjome su pergalėmis ir tai pridėjo pasitikėjimo sistema, ją priimti. Bet ypač jų atsidavimas. Pirmų 5-6 žaidėjų atsidavimas yra kosminis ir jie dėl komandos aukojasi labai daug.

Eurolygos finalo ketverto tvarkaraštis

Pusfinaliai:

Gegužės 24 d. 19 val. „Panathinaikos“ – „Fenerbahče“

Gegužės 24 d. 22 val. „Real“ – „Olympiakos“

Rungtynės dėl 3-ios vietos

Gegužės 26 d. 18 val.

Finalas

Gegužės 26 d., 21 val.