Trečio kėlinio pradžioje ekipas skyrė tik vienas taškas (42:41), tačiau tuomet „Lietuvos rytas“ suaktyvino savo gynybą ir laimėjo 8 minučių atkarpą net 18:4 bei susikrovė lemiamą 15 taškų persvarą – 60:45, kurią išlaikė iki pat mačo pabaigos.

Sostinės atstovus į pergalę vedė 19 taškų per 23 min. pelnęs Adas Juškevičius (3/3 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai, 1/2 bauda), 14 taškų įmetęs Martynas Gecevičius, 13 taškų surinkęs Billy Baronas ir 10 taškų pridėjęs Antanas Kavaliauskas.

„Dzūkijos“ gretose išsiskyrė: Fiodoras Dimitrijevas 13, Martynas Pauliukėnas 12, Adamas Lapeta 9 taškai (9 atk. kam, 5/13 baudos).

Šeštadienį vilniečių varžovais dėl vietos turnyro finale bus Klaipėdos „Neptūno“ arba Šiaulių „Šiaulių“ krepšininkai.

Tuo metu kitame pusfinalyje Utenos „Juventus“ klubas, kuris 82:76 eliminavo Pasvalio „Pieno žvaigždes“, susitiks su Kauno „Žalgirio“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ poros nugalėtoju.

„Gerai pradėjome rungtynes puolime. Tačiau vėliau ėmėme per dažnai prasižengti ir leidome varžovams prisivyti. Manau, kad antroje rungtynių dalyje neblogai puolėme ir pasiekėme savo tikslą. Reikia padaryti tam tikras korekcijas, gerinti metimų taiklumą“, – spaudos konferencijoje kalbėjo „Lietuvos ryto“ vyriausiasis treneris Marcelo Nicola.

„Tikrai nelengva su jais žaisti. Atrodo, jau pabėgome, tačiau jie prisivijo. Jie – kovotojai ir nenuleido rankų visas rungtynes. Tikrai buvo sunku. Mes laimėjome, nes sėkmingai apsigynėme ir gerai užpuolėme“, – pagyrų varžovams negailėjo A. Juškevičius.

„Pralaimėjome, nes padarėme daug klaidų. Tai lėmė, kad praleidome daug lengvų taškų. „Lietuvos rytas“ – gera komanda, kuri klaidų neatleidžia. Mes metėme iš blogų padėčių“, – teigė „Dzūkijos“ strategas Andrejus Urlepas.

Rungtynių eiga:

Pirmuosius taškus „Lietuvos rytui“ tolimu metimu pelnė Travisas Leslie - 3:2. Martynas Gecevičius pataikė tritaškį, Antanas Kavaliauskas pataikė baudos metimus - 10:4 (4 min.). Puikus vilniečių žaidimas tęsėsi – 15:7. Kėlinio pabaigoje alytiškiai surengė spurtą ir sušvelnino skirtumą – 20:18.

K. Natiažka atliko perdavimą Billy Baronui ir šis nubaudė varžovus tiksliu metimu – 29:23 (13 min.). Aikštėje pasirodė likę atsarginiai „Lietuvos ryto“ krepšininkai, tačiau nei Simui Jasaičiui, nei Mike'ui Moseriui pasižymėti nepavyko. Prieš didžiąją pertrauką „Dzūkijai“ pavyko ištirpdyti sostinės klubo persvarą iki trijų taškų – 38:35.

Komandos toliau keitėsi rezultatyviais išpuoliais. Ado Juškevičiaus mestas kamuolys, pasisukęs ant lanko, įkrito į krepšį ir skirtumas vėl kiek išaugo (52:43). M. Nicolos auklėtiniai visiškai sustabdė varžovų puolimą ir po trijų kėlinių užtikrintai pirmavo jau 15 taškų skirtumu – 60:45.

„Dzūkijos“ gynėjas Rytis Juknevičius bandė atkurti intrigą, bet į alytiškio taiklius šūvius „Lietuvos rytas“ atsakė B. Barono tritaškiu ir Aantano Kavaliausko taškais. M. Moseris įspūdingu bloku apdovanojo varžovą, o A. Kavaliauskas galingu dėjimu sudrebino „Dzūkijos“ krepšį – 70:53 (36 min.). Priešpaskutinę susitikimo minutę S. Jasaitis dvitaškiu metimu galutinai palaidojo A. Urlepo treniruojamos komandos šansus išsigelbėti - sostinės klubas laimėjo 78:63.

* * *

Primename, kad šiemet dėl LKF Didžiosios taurės kovoja tik aštuonios pajėgiausios LKL komandos.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)