Grupėje trys ekipos iškovojo po 2 pergales ir patyrė po nesėkmę, tačiau dėl geriausio įmestų ir praleistų taškų santykio vilniečiai grupėje užėmė pirmą vietą.

Atrankos turnyro finale laukia Kauno „Žalgirio“ jaunuoliai, kurie savo grupėje iškovojo visas tris pergales.

Rungtynės prasidėjo atkaklia abiejų komandų dvikova. Ąžuolo Tubelio ir Manto Rubštavičiaus vedamas „Ryto“ jaunimas didžiąją dalį pirmojo kėlinio pirmavo, tačiau jo pabaigoje spurtą surengusi „Stellazzurra“ po pirmųjų dešimties minučių buvo priekyje (22:26).

Antrame kėlinyje žaidimą daugiau kontroliavo varžovai. Iš pradžių rezultatą vilniečiai išlygino, tačiau du tolimi Romos krepšininkų metimai leido pradėti gerą atkarpą ir laikyti beveik dviženklį pranašumą. Gerai kėlinį pabaigęs „Rytas“ į didžiąją pertrauką keliavo turėdamas 7 taškų deficitą (45:52).

Po pirmųjų dvidešimties minučių 11 taškų buvo surinkęs A. Tubelis, o 10 pridėjo M. Rubštavičius. 8 taškus pelnė ir 2 kamuolius atkovojo pagrindinėje „Ryto“ ekipoje rungtyniaujantis M. Blaževič. Vilniečiai atliko net 13 rezultatyvių perdavimų.

Sugrįžę po didžiosios pertraukos vilniečiai kovingai mažino varžovų pranašumą ir antroje trečiojo kėlinio pusėje jį persvėrė. Puikų pasirodymą tęsė Ą. Tubelis ir M. Blaževič, o „Rytas“ prieš lemiamą ketvirtį buvo priekyje 63:60.

Ketvirtame kėlinyje tęsėsi įnirtinga abiejų ekipų dvikova, o komandiniu žaidimu pagrįstas „Ryto“ jaunimo puolimas leido įgyti nedidelį pranašumą.

Tiesa, prasidėjus lemiamai minutei rezultatas tapo lygus, o likus 16,3 sekundės „Stellazzurra“ pirmavo dviem taškais.

Vilniečiai turėjo šansą dviem tolimiems metimams, tačiau abu jie skriejo pro šalį ir sostinės klubas patyrė nesėkmę.

„Rytas“: Ą. Tubelis 26 (10/12 baud., 7 atk. kam., 3 per. kam., 30 naud.), D.Baslyk 15 (6 rez. perd.), M. Rubštavičius 14, M. Blaževič 12, A. Marčiulionis 2 (9 rez. perd., 3 per. kam.).

Sostinės ekipa turnyrą pradėjo penktadienį: net 92:66 sutriuškino bendraamžius iš Danijos – „DBA Copenhagen“ ekipą.

„Ryto“ jaunimas šeštadienį ryte 85:64 (25:17, 21:18, 17:15, 22:14) įveikė Maskvos „CSKA“ pamainą.

Sostinės jaunieji krepšininkai Eurolygos jaunimo pirmenybes yra laimėję pernai bei 2012 metais.

Sekmadienį finalo pradžia – 15:15 val.

Atrankos nugalėtojai atiteks kelialapis į finalinį Eurolygos jaunimo turnyrą Vitorijoje (Ispanija), kuris bus surengtas gegužės 17-19 dieną vyksiančio Eurolygos finalo ketverto turnyro metu.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (33)