12:2, 25:6, 31:11, 40:15, 47:19, 55:28. Tai – pokyčiai Stambulo Sinano Erdemo vardo arenos švieslentėje, atspindintys absoliutų šeimininkės „Anadolu Efes“ (17/10) komandos dominavimą prieš CSKA krepšininkus. Sužaidus du rungtynių kėlinius „Anadolu Efes“ pirmavo 27 taškų persvara ir, kaip jau turėjote suprasti, susitikimo baigtis buvo nulemta.

Vienintelė likusi intriga buvo ta, ar „Anadolu Efes“ pavyks pasiekti revanšą už pirmajame rate patirtą pažeminimą – Maskvoje gruodžio 15-ąją Ergino Atamano auklėtiniai buvo sutriuškinti 35 taškų skirtumu (100:65).

Ir nors CSKA vargais negalais pavyko neleisti varžovams įvykdyti šios utopinės misijos, galutinis mačo rezultatas trenerį Dimitrį Itoudį, Maskvos krepšininkus ir klubo vadovus yra verčiantis daugiau nei sunerimti – „Anadolu Efes“ pasiekė pergalę 100:70 (31:13, 24:15, 20:17, 25:25).

Nesėkmė 30 taškų skirtumu yra didžiausias CSKA pralaimėjimas moderniojoje Eurolygoje, kurios pradžia datuojami 2000-ieji.

Pažymėtina, kad kai kuriems CSKA krepšininkams atsidurti neįprastame triuškinamųjų vaidmenyje buvo ypač sudėtinga psichologiškai. Tai puikiai atsispindėjo Danielio Hacketto veiksmuose – Italijos pilietybę turintis amerikietis gynėjas trečiajame kėlinyje gavo dvi technines pražangas iš eilės ir buvo išvytas iš aikštės.

Rezultatyviausias „Anadolu Efes“ gretose buvo 21 tašką surinkęs Vasilije Micičius, taip pat atlikęs ir 8 rezultatyvius perdavimus (29 efektyvumo balai). 14 taškų pridėjo Sertačas Šanli, 12 – Chrisas Singletonas, po 11 – Krunoslavas Simonas, Rodrigue'as Beaubois ir Shane'as Larkinas.

Šeimininkai pataikė net 74 proc. dvitaškių (23/31), 37 proc. tritaškių (10/ 27) taip pat realizavo 24 iš 26 baudų.

"Anadolu Efes" - CSKA rungtynių statistika

„Tobulos rungtynės“, – mačą įvertino šeimininkų treneris E. Atamanas. Jo auklėtiniai Eurolygoje laimėjo šeštą kartą paeiliui ir devintą per paskutines 10 žaistų rungtynių.

CSKA Tornikė Šengelija surinko 14, Johannesas Voigtmannas – 10, Joelis Bolomboy'us – 8 taškus. Mike'as Jamesas mačą baigė su 5 taškais (1/9 metimų iš žaidimo).

Tuo metu rungtynėse Sankt Peterburge vietos „Zenit“ be susižeidusio Artūro Gudaičio 71:75 (13:24, 16:14, 29:14, 13:23) neatsilaikė prieš Madrido „Real“ (17/11).

Po itin sėkmingo trečiojo kėlinio „Zenit“ iniciatyvą turėjo savo rankose, tačiau ketvirtojo pabaigoje Pablo Laso pavyko atrasti optimalų – itin aukštą penketą, kelioms minutėms sukausčiusį varžovų puolimą ir atakuojant sėkmingai išnaudojusį Walterio Tavareso ūgį.

„Real“ ekipa priešpaskutinę minutę persvėrė rezultatą ir išliko priekyje iki finalinės sirenos, taip išvengdama itin nesėkmingos kelionės į Rusiją baigties – prieš keletą dienų P. Laso auklėtiniai Maskvoje nusileido turnyro autsaiderei „Chimki“ ekipai.

Būtent W. Tavaresas su 16 taškų (8/12 dvit.), 9 atkovotais kamuoliais ir 19 efektyvumo balų buvo geriausias „Real“ žaidėjas aikštėje. 15 taškų prie pergalės pridėjo Gabrielis Deckas, 8 – Carlosas Alocenas.

Pralaimėjusiems 14 taškų pelnė ir 7 rezultatyvius perdavimus atliko Kevinas Pangosas, 12 taškų pridėjo Billy Baronas, 11 – Alexas Poythressas, 10 – Mateuszas Ponitka.