Rungtynes geriau pradėjo šeimininkės (3:9), kurios kėlinio viduryje susikrovė aštuonių taškų pranašumą (9:17). Tačiau tada savo žaidimą pajuto Gintarė Petronytė. Vidurio puolėja vieną po kito siuntė taiklius metimus į varžovių krepšinį ir rezultatas tapo lygus (19:19). Po taiklaus komandos naujokės Laimos Rickevičiūtės baudos metimo Vilniaus komanda pirmą kartą išsiveržė į priekį (20:19). Per likusią minutę „Kibirkšties-Tichės-IKI“ ekipa padidino skirtumą iki keturių taškų (23:19). Paskutinių minučių atkartą sostinės ekipa laimėjo 10-0.

Antrą kėlinį dviem taikliais tritaškiai pradėjo Vilniaus komanda (29:21), o po dar vieno G.Petronytės dvitaškio skirtumas išaugo iki dviženklio (31:21). Nors „Lemminkainen“ komandai pavyko šiek tiek sumažinti atsilikimą (35:26), tačiau ketvirčio viduryje skirtumas šoktelėjo iki septyniolikos taškų (43:26). Po Gretos Šniokaitės tritaškio jis padidėjo iki devyniolikos (47:28), tačiau tada pajūrio ekipa kėlinį baigė atkarpa 8-0 (50:39).

Trečiojo kėlinio pirmoje pusėje komandos keitėsi taikliais metimais (62:49). Nors porą kartų „Lemminkainen“ priartėjo iki dešimties taškų ribos, tačiau skirtumas iki vienženklio nesumažėjo (66:54). Kėlinį tolimu šūviu baigė G.Šniokaitė (71:57).

Ketvirto kėlinio pradžioje „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komanda pirmą kartą pasiekė dvidešimties taškų pranašumo ribą (77:57). Likusi ketvirčio dalis buvo tik formalumas. Galutinis teisėjo švilpukas paskelbė Vilniaus komandos pergalę – dvidešimt vieno taško skirtumu (98:77).

„Kibirkšties-Tichės-IKI“ komanda atliko 26 rezultatyvius perdavimus, o Klaipėdos komanda tai padarė 10 kartų.

Ir toliau varžovės neranda priešnuodžių „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komandos lyderei G.Petronytei. Vidurio puolėja šįkart per 37 minutes pelnė 34 taškus (14/20 dvitaškiai, 6/6 baudos), atkovojo 19 ir perėmė 3 kamuolius, atliko rezultatyvių perdavimų ir blokavo metimų. G.Petronytė surinko 52 naudingumo balus. Tai jau dešimtas šį sezoną krepšininkės pasiektas dvigubas dublis.

Ekipoje debiutavusi L.Rickevičiūtė per 27 minutes pelnė 12 taškų (3/7 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 3/4 baudos), atkovojo ir perėmė po 4 kamuolius bei atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Kristina Vengrytė įmetė 19 taškų (7/16 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 2/2 baudos, 11 atk. kam., 5 per.), G.Šniokaitė – 10 (2/7 tritaškiai, 4 kld.), Sakellie Daniels – 6 (10 rez. per., 5 per., 6 kld.), Šarūnė Povilionytė – 5, Eglė Šniokaitė (4 rez. per.), Ieva Prėskienytė (2/2 dvitaškiai) ir Vita Žilinskaitė (2/2 dvitaškiai) po 4.

„Lemminkainen“ gretose Gabrielė Gutkauskaitė pelnė 17 taškų (5 kld.), Lina Aglinskaitė – 16, Rita Mileškienė – 14, Monika Grigalauskytė – 13 (12 atk. kam.).

Kitas rungtynes „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komanda žais kovo 20 dieną namuose su Kauno „Viči-Aistėmis“.

"VIČI-Aistės" nesunkiai laimėjo Šiauliuose

Kauno “VIČI-Aistės” iškovojo 25-ąją pergalę LMKL lygoje iš tiek pat galimų. Čempionato lyderės išvykoje įveikė gerą formą pastaruoju metu demonstruojančią Šiaulių “Rūtą” rezultatu 75:53 (19:13, 17:10, 16:23, 7-23).

Aikštelės šeimininkės puikiai pradėjo dvikovą ir po Volhos Kapylovos tolimo metimo trečią minutę pirmavo 7:0, tačiau dar po keturių minučių treneriui Arūnui Kačerauskui teko prašyti minutės pertraukėlės, nes “VIČI-Aistės” persvėrė rezultatą perėmė iniciatyvą ir persvėrė rezultatą. Po Aijos Putninos metimo komandas skyrė 8 taškai – 9:17.

Antrojo kėlinuko pradžioje Rimai Valentienei pataikius tolimą metimą, “VIČI-Aistės” įgijo dviženklę persvarą – 16:26. Ji prieš pat didžiąją pertrauką. Abi komandos netaikliai atakavo krepšį, gausiai klydo. Prieš didžiąją pertrauką dukart kaunietės susikrovė 15 taškų pranašumą, tačiau jo neišlaikė.

Sužaidus tris minutes antroje rungtynių pusėje, po Vitos Kuktienės dvitaškio “VIČI-Aistės” pirmavo 25:42. Sandra Baliutavičiūtė sužaidė rezultatyvią atkarpą ir labiausiai prisidėjo prie to, kad viešnių atotrūkis sumažėtų iki 10 taškų. Nors atrodė, kad kaunietės kontroliuoja situaciją, kėlinuko pabaigoje “Rūtos” krepšininkės pataikė du tolimus metimus ir priartėjo 6 taškų atstumu – 46:52.

Dvi ketvirtojo kėlinuko minutes abi komandos nesugebėjo surengti rezultatyvios atakos, tačiau dar po minutės aikštelės šeimininkių treneriui teko prašyti minutės pertraukėlės, kai “VIČI-Aistės” spurtavo ir susigrąžino dviženklę persvarą – 46:59. Po jos “Rūtos” situacija negerėjo, skirtumas ir toliau augo. Likus žaisti 3 minutes, Tatsiana Likhtarovič dvitaškiu padidino “VIČI-Aisčių” pranašumą iki 20 taškų – 50:70. Po M. Sauliūtės tritaškio rungtynių pabaigoje kaunietės susikrovė rekordinę rungtynėse 23 taškų persvarą, kurią Silva Kuodienė sumažino vienu taikliu baudos metimu.

“VIČI-Aistėms” T. Liktarovič pelnė 23 (6 perimti kamuoliai), A. Putnina – 14, V. Kuktienė (9 atk. kamuoliai) – 13 taškų.

“Rūta” S. Kapylova surinko 18, S. Baliutavičiūtė (10 atk. kamuolių) – 14 taškų.