Naujai suformuotos pasaulio čempionato atrankos K grupės įskaitoje po šių rungtynių Lietuvos rinktinė turi 6 pergales iš 7 galimų, vengrų sąskaitoje – 3 pergalės ir 4 pralaimėjimai.

Trečiadienį atsivėrusį pasaulio čempionato atrankos varžybų „langą“ Lietuvos krepšinio rinktinė pradėjo be vis dar traumuoto puolėjo Eigirdo Žukausko, kuris praėjusią savaitę susižeidė koją. 13 žaidėjų savo dispozicijoje turintis Kazys Maksvytis jo rungtynėms neregistravo.

Pirmoji mačo pusė buvo permaininga, o dviženkle persvara atitrūkti nuo varžovų lietuviams pavyko trečiojo kėlinio pradžioje, po Jono Valančiūno tritaškiu užbaigto trumpo spurto 7:0 (48:38).

Visgi įtvirtinti pranašumo lietuviai nesugebėjo, o Adamo Hangos vedami vengrai pamažu mažino atsilikimą ir ketvirto kėlinio pradžioje atstatė pusiausvyrą – 72:72.

Nors šeimininkai nervus svečiams tampė iki priešpaskutinės minutės, įtemptoje mačo pabaigoje lietuviai buvo kiek ramesni, o pergalę nulėmė patikimas NBA aukštaūgių – J. Valančiūno ir Domanto Sabonio žaidimas po lenta puolime. Abu aukštaūgiai pelnė po 17 taškų.

Sėkmingai jiems talkino ir Mindaugas Kuzminskas, surinkęs 14 taškų.

Iki dviženklės persvarą paskutinę minutę padidino Mariaus Grigonio ir Roko Jokubaičio tritaškiai, o A. Hanga paskutinės vengrų atakos nusprendė nebeorganizuoti.

Lietuvos rinktinė 35-28 laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių ir išprovokavo 25 varžovų pražangas (patys lietuviai prasižengė 15 kartų), tačiau gynyboje dažnai turėjo problemų gindamiesi prieš varžovų pikenrolus. Ypač daug keblumų ginantis kėlė Madrido „Real“ puolėjas Adamas Hanga, lyg peiliu pjaustęs svečių gynybą įsiveržimais į baudos aikštelę.

Vengrų treneris Stojanas Ivkovičius į pagalbą pasitelkė abu kitą sezoną Lietuvoje žaisiančius krepšininkus. Naująsis Vilniaus „Ryto“ įžaidėjas Benedekas Varadis surinko 13 taškų, o Panevėžio „Lietkabelio“ aukštaūgį Gyorgijus Golomanas žaidė epizodiškai ir pelnė 3 taškus.

Lietuva: Domantas Sabonis (7/10 dvit., 4 rez. perd.) ir Jonas Valančiūnas po 17 (5/8 dvit., 8 atk. kam.), Mindaugas Kuzminskas 14, Rokas Jokubaitis 12, Marius Grigonis 11 (3/7 trit.), Rokas Giedraitis 9, Arnas Butkevičius 5, Ignas Brazdeikis 3, Lukas Lekavičius, Gytis Masiulis ir Kristupas Žemaitis taškų nepelnė.

Vengrija: Adamas Hanga 21 (9/12 dvit.), Davidas Vojvoda 15, Benedekas Varadis 13, Janosas Ellingsfeldas 9, Zoltanas Perlas 8 taškai.

Lietuvos ir Vengrijos rinktinės žais ir vienoje rugsėjo 1 dieną prasidėsiančio Europos čempionato grupėje. Tarpusavyje Eurobasket 2022 turnyro B grupės rungtynėse komandos susitiks rugsėjo 6 dieną.

Pasaulio čempionato atrankos varžybų K grupėje taip pat žaidžia Prancūzijos, Juodkalnijos, Čekijos bei Bosnijos ir Hercegovinos krepšininkai. Į pasaulio čempionatą pateks trys geriausios grupės komandos.

Su juodkalniečiais Lietuvos rinktinė susitiks rugpjūčio 27-osios vakarą Kaune. Lietuviams tai bus paskutinės rungtynės prieš Europos čempionatą.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Primename, kad ruošdamasi Europos čempionatui Lietuvos rinktinė sužaidė 7 kontrolines rungtynes ir visas jas laimėjo. Lietuviai po du kartus įveikė Estiją, Suomiją ir Ispaniją, sykį – Nyderlandus.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)