Titulą ginantys žalgiriečiai buvo pajėgesni ir susitvarkė su vilniečiais rezultatu 81:67 (19:10, 26:23, 17:17, 19:17).

„Ryto“ žaidėjams katastrofiškai nekrito tritaškiai – tikslą pasiekė vos 3 iš 24-ių jų bandymų (12,5 proc.).

Itin solidžią gynybą pademonstravusį „Žalgirį“ į priekį tempė Tomas Dimša su 17, Keenanas Evansas su 15 ir Edgaras Ulanovas su 12 taškų. Po 8 taškus pridėjo Laurynas Birutis ir Brady Manekas (2/2 tritaškiai).

Šeimininkų gretose 13 taškų surinko R. J. Cole'as, 11 – Justinas Gorhamas, 10 – Margiris Normantas (0/6 tritaškių), 9 – Arnas Velička, 7 – Javinas DeLaurier.

Gerokai sėkmingiau susitikimą pradėję kauniečiai pirmus du kėlinius kontroliavo padėtį aikštėje ir įpusėjus susirėmimui pirmavo 45:33.

Nors po didžiosios pertraukos kapitono Margirio Normanto įkvėpti šeimininkai organizavo spurtą ir priartėjo iki 40:48, žalgiriečiai po Kazio Maksvyčio paprašytos minutės pertraukėlės stabilizavo padėtį – 60:44.

Ketvirtame kėlinyje intriga nebeatgijo, bet kokias jos užuominas visiškai išklaidė tritaškį įskraidinęs Edgaras Ulanovas – 77:60.

Užpernai čempionu tapę vilniečiai ir pernai titulą susigrąžinę kauniečiai šiemet vietiniame fronte iki šio savaitgalio dar neklupo – laimėjo po septynis mačus paeiliui ir pirmavo lygoje.

Tai – pirmoji „Ryto“ ir „Žalgirio“ akistata po dramatiškos LKL finalo serijos, kurioje 3:2 triumfavo žaliai-balti.

Abi komandos pastaruoju metu šlubuoja Europos turnyruose, kur tiek vieni, tiek kiti paskutinėmis savaitėmis patyrė po dvi nesėkmes – atitinkamai FIBA Čempionų lygoje ir Eurolygoje.

„Rytas“ į ASG areną grįžo po metų pertraukos – pernai visas namų rungtynes žaidė šalia esančioje kelis kartus mažesnėje „Jeep“ salėje.

Paskutinis „Žalgirio“ apsilankymas didžiausioje sostinės arenoje 2022-ųjų kovo mėnesį baigėsi tuometinių Jure Zdovco auklėtinių nesėkme 74:87.

Įdomu, kad žalgiriečiai ASG arenoje viešės ir kitą sekmadienį, kai susirems su „Wolves“.

Prieš tai kauniečiai keliaus į Stambulą, kur Eurolygos dvikovoje susigrums su „Anadolu Efes“.