Sekmadienį lietuviai nusileido vokiečiams 107:109, ir nors dvikova buvo kupina įvykių, kone labiausiai jos dalyviams – bent jau Lietuvos stovykloje – įstrigo nesuprantamas epizodas trečiame kėlinyje.

Tuomet B grupės šeimininkų treneris Gordonas Herbertas buvo apramintas technine pražanga, bet mesti papildomo baudos metimo lietuviams teisėjai neleido.

Pasirodo, italas Manuelis Mazzoni bei du lenkai Wojciechas Liszka ir Michalas Procas tiesiog pamiršo, kas turi sekti po techninės pražangos.

Lietuvos komanda su Kaziu Maksvyčiu priešakyje šoko aiškintis situacijos. Bet net ir suvokę, kad apsiriko, arbitrai tvirtino nieko nebegalintys padaryti – mat vokiečiai, savo ruožtu, protestavo prieš pasiūlymą mesti pradingusį baudos metimą vėliau.

„Kai užmiršti duoti baudos metimą už techninę pražangą, tai nebežinau, koks čia lygis. Kaip galima skyrus pražangą pamiršti baudos metimą? Nežinau, tarpklasinėse geriau būna.

Treneriai iškart pastebėjo, bandė protestuoti, bet nepavyko. Ką sakė klaidą supratę teisėjai? Kad jie irgi žmonės, irgi klysta“, – galvą po rungtynių kraipė Jonas Valančiūnas.

Dvikovai pasibaigus Lietuvos delegacija pasinaudojo skundo galimybe, nors ir pati supranta, jog jai naudos iš to veikiausiai bus mažai.

Marius Grigonis, kuris kontroversiškame epizode jau ėjo prie baudų metimų linijos, kuomet arbitrai staiga parodė tęsti žaidimą, tikino tokią situaciją regintis pirmą sykį gyvenime.

„Eilinį kartą teisėjai... Kai Rudy Gobertas liečia lanką, jie nemato, o čia neduoda priklausančio baudos metimo ir paskui tiesiog atsiprašo. O kas iš to, mums tai rungtynes kainavo, o jie dabar eis sau namo.

Nežinau, jei dar šie teisėjai dirbs Europos čempionate, nebebus ką pasakyti FIBA. Kaip ir dėl to, jog žaidžiame naujas rungtynes nepraėjus 20 valandų nuo paskutinio mačo“, – raukėsi gynėjas.

Vis dėlto reikia pastebėti, jog protestą iššaukęs epizodas įvyko likus žaisti dar 11 min. iki ketvirto kėlinio pabaigos, tad negalima tvirtinti, jog turėjo lemiamos įtakos jų baigčiai, kuri vėliau nusikėlė dar dešimčiai papildomų minučių.

Įdomu, jog vyriausias mačo arbitras M. Mazzoni teisėjavo visoms trejoms lietuvių rungtynėms Kelne, du jo sekmadienio kolegas iš Lenkijos K. Maksvyčio auklėtiniai čia taip pat matė jau antrą kartą.

Primename, kad M. Grigonio paminėtas R. Gobertas atsidūrė skandalingų 2019-ųjų pasaulio čempionato rungtynių tarp Prancūzijos ir Lietuvos įvykių epicentre. Vidurio puolėjas akistatos pabaigoje lietuviams atakuojant ranka lietė savo krepšio lanką, bet teisėjai to nepastebėjo. Dainiaus Adomaičio treniruota komanda pralaimėjo ir liko be atkrintamųjų varžybų.

Lietuvos delegacija tuomet taip pat teikė protestą dėl teisėjavimo, bet FIBA jį atmetė. Tiesa, mačui vadovavę arbitrai buvo nušalinti iki čempionato pabaigos.


Dramatiška sekmadienio mūšio atomazga galutinai pastūmė Lietuvos (0/3) ir Vokietijos (3/0) komandas skirtingomis kryptimis: pasivyti pastarąją B grupės turnyro lentelėje nebėra įmanoma.

Iki tol lietuviai vokiečius buvo nugalėję visose septyneriose didžiųjų krepšinio turnyrų tarpusavio rungtynėse.

Be to, Lietuva dar niekad nebuvo pradėjusi Europos čempionato trimis nesėkmėmis.

Primename, kad prieš tai K. Maksvyčio kariauna nusileido Slovėnijai (85:92) ir Prancūzijai (73:77).

Vėlesnėse sekmadienio B grupės rungtynėse slovėnai (2/1) gavo netikėtą bosnių (2/1) antausį rezultatu 93:97, o prancūzai (2/1) gerokai pavargo, kol palaužė vengrus (0/3) 78:74.

Pirmadienį Kelne laukia poilsio diena, o antradienį lietuviai į kovą grįš maču su Vengrija, kuris prasidės 18.15 val. Lietuvos laiku.

Į atkrintamąsias varžybas pateks keturios stipriausios grupės komandos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Krepsinis.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (13)