Taivanas – pirmoji šalis, kurioje įdomumo dėlei skaičiavome kasdienines išlaidas. Taivano kainos, mūsų išlaidos Taivane ir kelionės biudžetas – visa (beveik) tiksli ir išsami ataskaita surašėme ir jums. Taip pat atsakymai į klausimus, kiek išleidome maistui, kiek kainavo nakvynė ir transportas. Žinoma, kelionės išlaidos yra subjektyvus dalykas. Galima keliauti pigiau, na, o brangiau – visada.
Taivanas
© The Travel Chaos

Taivane mes taupėme, dažnai valgydavome 7 Eleven parduotuvėse pirktą maistą arba pigiausius užkandžius naktiniuose turguose. Baruose nebuvome, nes barų kultūra Taivane silpna, o alkoholis brangus jau ir parduotuvėse. Miegojome kukliuose, bet tvarkinguose dviviečiuose kambariuose ir apžiūrinėdavome nemokamas lankytinas vietas.

Koks buvo mūsų maršrutas po Taivaną ir kaip mums jame sekėsi ar nesisekė paskaityti galima čia.

Kainos ir kelionės biudžetas. Kiek kainuoja Taivanas?

Tai ar brangus tas Taivanas? Jei lygintume su pietryčių Azijos šalimis – nakvynė ir maistas čia kainuoja beveik dvigubai brangiau. Visai neblogą kambarį galima gauti už 20 Eur, o pasisotinti – už 2 – 4 Eur. Svarbiausios kelionės po Taivaną išlaidos susidėjo iš nakvynės, transporto ir maisto.

Transportas Taivane nėra labai brangus: kai kuriuose miestuose atstumą iki 10 km važiuoti galima nemokamai. Kitur važinėjimas po miestą nemokamas buvo savaitgalį. Vienos Taivano lankytinos vietos yra mokamos, kitos – ne. Mes daugiausia lankėme nemokamas, todėl lankytini objektai kelionės po Taivaną išlaidų faktiškai nekeitė. Taivano piniginis vienetas – naujasis Taivano doleris TWD. 1 Eur = apie 35 – 36 TWD. Mėnesis Taivane (taupant) mums abiem kainavo 1106 Eur. Toliau apie viską detaliau. Ataskaita nėra tobulai tiksli iki paskutinio cento (tam reikėtų buhalterės), tačiau tai turėtų padėti susidaryti bendrą įspūdį apie tai, kiek kainuoja Taivanas.

Taivanas
Taivanas
© The Travel Chaos

Nakvynės išlaidos Taivane

Kambarius užsisakinėjome per Booking.com, paprastai paskutinę dieną prieš atvykimą. Imdavome pigiausią toms datoms likusį dvivietį kambarį. Daug kas turbūt žinot, kad Azijoje nakvynei rezervuoti Agoda.com yra portalas Nr.1. Tačiau mes juo nesinaudojome, kadangi kainos dažniausiai tik iš pirmo žvilgsnio pasirodydavo mažesnės, o vėliau prisidėdavo koks nors papildomas mokestis ir galutinė suma nesiskirdavo nuo Booking. Du kartus, Hualien ir Taipėjuje, naudojomės Airbnb.

Hualien nakvynė buvo pigiausia per visą laiką praleistą Taivane. Čia kambarys kainavo 13 Eur už naktį. Brangiausia nakvynė buvo Taipėjuje, kainavusi apie 27 Eur už naktį (prie aukštesnės kainos prisidėjo Kinų Naujieji metai). Bet užtat gyvenome nedideliame namelyje, pastatytame ant 12 aukštų namo stogo. Kiekvienoje nakvynės vietoje paprastai būdavo rankšluosčiai, vienkartiniai dantų šepetėliai, dušo želė, šampūnas, plaukų džiovintuvas, elektrinis virdulys (taivaniečiai dievina karštą vandenį ir užpilamus makaronus) ir pan. Švaru, tvarkinga, civilizuota net ir pigiausiose vietose. Nakvynė Taivane kainavo 626 Eur dviems už 31 naktį dviviečiame kambaryje.

Taivanas
Taivanas
© The Travel ChaosTaivanas: viešasis transportas ir jo kainos

Taivano viešojo transporto sistema yra labai gerai išvystyta. Verta (netgi būtina) įsigyti iPass kortelę, galiojančią visame Taivane ir visose viešojo transporto priemonėse (išskyrus greituosius traukinius). Kortelę nusipirkti galima iškart tik atvykus į šalį, dar oro uoste. Ją papildyti galima 7 Eleven, Family Mart ir kitose panašaus tipo parduotuvėse. Su ta pačia kortele galima atsiskaityti už pirkinius minėtose parduotuvėse.

Patogu, praktiška, mokant ja taikomos šiokios tokios nuolaidos (retsykiais net iki 50 proc.). Taichung mieste važiuoti 10 km viešuoju transportu nekainuoja nė cento. Tainan kai kurie autobusai savaitgalį yra nemokami, o darbo dienomis kainuoja 18 TWD (0,50 Eur). Nuvažiuoti į užmiestį kainuos daugiau. Brangiausia mūsų kelionė buvo Kenting – Hualien, kainavusi 580 TWD (16,60 Eur). Tačiau tądien pervažiavome daugiau kaip pusę salos. Metro Taipėjuje paprastai kainuodavo apie 24 – 36 TWD (0,70 – 1 Eur). Metro linija, jungianti tarptautinį oro uostą su miesto centru, yra žymiai brangesnė.

Kaip nusigauti iš taško A į tašką B žino ir Googlemaps, todėl orientuotis buvo nesudėtinga. Tiesa, kartais 100 km atstumui Googlemaps paskaičiuodavo 6 valandas! Nesupratome, priimti už gryną pinigą ar už nevykusį pokštą. Laimei, tai buvo pokštas… Tačiau pasitaikydavo ir tokių išvykų, kai kelyje sugaišdavome gerokai daugiau nei paprastai tokiam atstumui reikia įveikti. Dvi valandas važiuoji kažko apžiūrėti, apžiūri per pusvalandį, dvi valandas važiuoji atgal. Žodžiu, leiskis nustebinama(-s). Iš viso Taivane transportui išleidom 206 € dviems.

Taivanas
Taivanas
© The Travel Chaos

Išlaidos maistui Taivane

Daugiausia maitinomės azijietiškais makaronais arba šiaip visokiais nesąmoningais užkandžiais iš 7 Eleven ar Family Mart parduotuvių. Kavą virdavomės (=užpildavom vandeniu) viešbučiuose. Puodelis „normalios“ kavos minėtose parduotuvėse kainuoja apie 35 TWD (1 Eur) už puodelį, kavinėse – dvigubai. Gatvės maisto kioskeliai – gera ir labai skani alternatyva. Pavalgyti pavykdavo už 2 – 3 € žmogui. Dažnai vaikštinėdavome po Taivano naktinius turgus ir bandydavome prisiryti ragaujant visokius nematytus įdomius dalykus. Tačiau pirkinėjant visokius užkandžius suma augdavo greitai ir neproporcingai sotumo jausmui. „Papigiai“ nesigaudavo. Pigiausių užkandžių kaina prasideda nuo 15 – 25 TWD (0,43 – 0,72 Eur), tačiau už dauguma teks sumokėti bent jau eurą ar pusantro.

Vaisiai pasirodė brangūs: pvz. 100 TWD (2,85 Eur) už 4 obuolius – nepasakyčiau, kad pigu. Dar akiplėšiškesnės kainos būdavo 7 Eleven parduotuvėse, kur vienas (kartais papuvęs) bananas kainuodavo 20 TWD (0,60 Eur), o 3 obuoliai – 150 TWD (4,30 Eur)! 0,5 l skardinės alaus kainos prasideda nuo vieno euro (čia idealiausiu atveju, rasit alaus už 37 TWD – imkit, gera kaina). Šalta arbata, dar kitaip žinoma kaip Bubble Tea, kainuoja 40 -70 TWD (1,15 – 2 Eur). Maistui Taivane per 31 dieną dviese išleidom 250 Eur. Iš jų 189 Eur 7 Eleven, Family Mart ir pan. parduotuvėse, 61 Eur – užkandžiams gatvės kioskeliuose ir naktiniuose turguose.

Taivanas
Taivanas
© The Travel Chaos

Reziumė

Mėnesis Taivane kainavo 1106 Eur dviem. Per dieną abu kartu vidutiniškai išleidome 35 – 36 Eur.
Brangiausia buvo nakvynė – 626 Eur dviems dviviečiame kambaryje.
Maistas – 250 Eur.
Transportas – 206 Eur.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Viena keisčiausių pramogų Rusijoje: galėjome žūti arba pakliūti policijai (44)

Naujausia mada ir visiškas hitas Sankt Peterburgo mieste, Rusijoje , – vaikščioti namų...

Charkoviečiai pageidauja pasiskolinti mūsų prezidentę: jos reikia Ukrainai (503)

Prieš lankantis pusantro milijono gyventojų turinčiame, antrame pagal dydį Ukrainos mieste...

Milžiniškoje futbolo sirgalių minioje atsidūrę lietuviai: apie tai pasakosime net anūkams specialiai DELFI iš Sankt Peterburgo (255)

64406 – tiek sirgalių šeštadienio vakarą stebėjo pasaulio futbolo čempionato kovą dėl...

Intriguojantis Niujorkas: įminkite miesto paslaptį ir surenkite geriausią pikniką gyvenime (10)

Plačios gatvės, pilnos geltonų taksi automobilių, o šaligatviais nesustodami zuja žmonės....

Lietuvių kelionė traukiniu per Ukrainą: protas nesugeba suvokti čionykščių kainų (293)

Keliauti po Ukrainą man visada buvo tiesiog įdomu. Ji yra mano viena mėgstamiausių šalių...

Top naujienos

Už laisvę kovojo akmenimis ir kryžiais: sodyba, kurioje komunistai žemai nusilenkdavo (74)

Orvidų sodyba – iš kryžių ir akmenų pastatytas gyvas paminklas pasipriešinimui prieš...

Sensacija Kipre – gynyboje užsidariusi „Sūduva“ iš turnyro eliminavo APOEL klubą aiškūs tolimesni varžovai (282)

UEFA Čempionų lygoje debiutuojantys Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai Kipre pateikė...

Baltijos jūroje stebi Rusijos povandeninius laivus: jų medžioti skrenda iš Šiaulių (461)

Dar praėjusią savaitę dėmesiui nukrypus į audringą NATO viršūnių susitikimą Briuselyje,...

Orai: šiluma sieks ir 30 laipsnių (3)

Trečiadienio naktį Lietuvoje žymesnio lietaus nenumatoma. Pūs nestiprus šiaurės, šiaurės rytų...

Ką daryti, kai netenkina atlikti remonto darbai (91)

Kai vieni nesugebame ko nors pasidaryti, kviečiame pagalbą – tai įprasta. Pagalbos prireikė ir...

Prabilo po kontroversiško finalo nušvilptas teisėjas: didžiuojuosi savo darbu – tai širdyje aš nešiosiu amžinai (141)

Ne Kylianas Mbappe , ne Antoine'as Griezmannas ir ne Paulis Pogba . Taip pat ir ne Luka Modričius...

MH17 tragedija: rusų propagandistai ėmėsi neįtikėtinų triukų (788)

Lygiai prieš ketverius metus – 2014 metų liepos 17 dieną – Ukrainos Donecko srityje buvo...

Geriausi būdai, kaip sustiprinti savo libido (5)

Regis, esate visai ne prieš pasimylėti su savo antrąja puse, tačiau atėjus tam skirtam metui...

Vietoje vilniečių pamėgtos legendinės kavinės duris atvėrė nauja vieta: pažiūrėkite, kaip atrodo dabar (37)

Gedimino prospekte esančiame prekybos centre GO9 šešerius metus veikęs restoklubas „Studio 9“...

Sunku pamiršti vienos nakties nuotykį – jaučiasi save suteršusi (87)

Nors ir sakoma, kad neverta galėtis to, kas padaryta, nes nieko nesugrąžinsi ir nepakeisi, aš jau...