aA
„Tai, ko negalima namuose – galima Bulgarijoje“, – iš lūpų į lūpas dalijasi moksleiviško amžiaus jaunuoliai ir keliauja į šią šalį pasilinksminti be jokių ribojimų. Baruose jiems pilsto alkoholinius gėrimus, parduoda cigaretes, be jokių problemų įleidžia į striptizo klubus. Kas vyksta populiariame Golden Sands kurorte pasakoja ten nuvykęs DELFI Kelionių ambasadorius Orijus Gasanovas.
Tai, ko negalima savo šalyje – galima Bulgarijoje: audringos paauglių atostogos stebina net visko mačiusius
© Orijus Gasanovas

„Mes atvykome iš Varšuvos, švenčiame dešimtos klasės baigimą. Dabar einam į barą, o po to keliausim į klubą“, – prisistato naktiniu gyvenimu garsėjančioje gatvėje sutikta keturių, tikrai jaunai atrodančių merginų kompanija. Jos neslepia, kad yra išgėrusios, ir kad dar išgers. Net pasisako, kad vartoja tekilą. Jos aiškino, kad Bulgarija yra pati geriausia šalis pasaulyje, nes čia jaunuoliams galima viskas. Vėliau tas pačias lenkaites sutikau jau kitoje miesto vietoje savo kalba traukiančias kažkokią dainą. Jų kompanijoje jau buvo ir du vaikinai, kaip supratau – taip pat lenkai.

Visoje Europos sąjungoje nepilnamečiams galioja panašios taisyklės ir įstatymai. Nei alkoholio, nei rūkalų, juo labiau bilieto į striptizo klubą laisvai nenusipirksi. Tačiau viename populiariausių Bulgarijos kurortų – Golden Sands, lietuviškai Auksinėse smiltyse – visi su amžiumi susiję ribojimai ištirpo kartu su vasariškais karščiais. Ten visai nesvarbu, koks amžius parašytas pase ir nelabai kam rūpi, kad kai kurių pirkėjų išvaizda labai jauna – jeigu tik nori ir turi pinigų, parduos viską. Per kelis čia praleistus vakarus pamačiau tokių vaizdų, kokių dar niekur neteko regėti.

Dienos metu Golden Sands – visai padorus, tradicinis kurortas, kurio gatvėmis vaikšto daug šeimų, įvairaus amžiaus porų, draugų kompanijos. O štai sutemus, apie kokią 23 valandą vakaro – šio miesto klubai ir barai tampa kažkokia paauglių žaidimų aikštele. Šimtai, gal net tūkstančiai penkiolikos – aštuoniolikos metų jaunuolių pasipila į gatves linksmintis be tėvų priežiūros ir be jokių ribojimų. Kiekvienas daro ką nori, kiekvienas atsako už save.

Vaizdas kaip iš kokio fantastinio filmo, tarsi patekus į kažkokią planetą be suaugusiųjų. Kur bepasisuksi – moksleiviško amžiaus veidai. Pagrinde lenkai, čekai, prancūzai, vokiečiai, airiai. Toks vaizdas, kad jie visi tarpusavyje susimokė ir iš barų gatvių išvarė visus pilnamečius, palikdami tik aptarnaujantį personalą.

Tai, ko negalima savo šalyje – galima Bulgarijoje: audringos paauglių atostogos stebina net visko mačiusius
© Orijus Gasanovas

Stebėjau, kaip lengvai parduodamas alkoholis ir rūkalai kiekvienam užsukusiam į barus ar vietines maisto prekių parduotuves. Pavyko net nufilmuoti ir nufotografuoti, kaip tai vyksta. O viskas labai labai paprastai: pirkėjas prieina, pasako ko nori, pardavėja paduoda, pasiima pinigus ir „viso gero“. Po vienų tokių, tikrai labai jaunos išvaizdos pirkėjų, priėjau prie prekeivės ir pasiteiravau nuo kelių metų jaunuoliai Bulgarijoje gali vartoti alkoholį. Tačiau ši nenorėjo veltis į kalbas, sakėsi nesuprantanti jokios užsienio kalbos.

Daugybė alkoholinius kokteilius geriančių jaunuolių kiekvieną vakarą sėdi bare „Daiquiri Cocktail Bar”, kur garsiai groja lenkiško repo hitai. Paklausiau barmeno, kodėl jis parinko būtent tokią muziką, o šis paaiškino, kad tai dėl klientų, nes šioje vietoje pagrinde lankosi mokslo metus užbaigę lenkiukai, kurie nori atsipalaiduoti.

Populiarių pavadinimų alkoholiniai kokteiliai šioje vietoje kainuoja nuo 3 iki 5 eurų, lyginant su Italijos, Ispanijos ar Graikijos barais – tai gana maža kaina, todėl jaunuoliai užsisakydami tikrai nesikuklina, iškart ima po du ar daugiau.

Kaip man vėliau pavyko išsiaiškinti su vienu kalbiu, populiaraus baro darbuotoju – Bulgarijoje nėra jokio įstatymiško ribojimo nepilnamečiams vartoti alkoholinius gėrimus, jie tai drąsiai gali daryti. Bet štai pardavimo įstatyme numatyta, kad svaigiuosius gėrimus galima parduoti tik pilnametystės (18 metų) sulaukusiems asmenims. Kaip šią tvarką apeiti – jaunuoliai per daug galvos nesuka. „Jeigu butelį nuperka aštuoniolikmetis draugas – jis drąsiai gali tą gėrimą atiduoti jaunesniems. Pas mus taip daug kas ir daro. Ateina į barą kompanija, jeigu ten yra bent vienas pilnametis – jis aprūpina gėrimais visus likusius“, - pasakojo Burak vardu prisistatęs darbuotojas.

Tai, ko negalima savo šalyje – galima Bulgarijoje: audringos paauglių atostogos stebina net visko mačiusius
© Orijus Gasanovas

Tiesa, privalau pripažinti, nėra taip tragiškai blogai, kaip galėtumėte pagalvoti iškarto. Šlitinėjančių, stipriai apsvaigusių – tikrai netrūksta, bet ne tiek daug, kiek galėtų būti. Pavyzdžiui, iš didelės 20-30 žmonių kompanijos, vos vienas kitas. Nustebino ir tai, kad nemačiau agresyvių, konfliktuojančių tarpusavyje. Jeigu girtas – tai kažką rėkauja, dainuoja. Arba sėdi nusmigęs ant suoliuko, matyt laukia kol draugai parves į nakvynės vietą.

Žymiai daugiau nei pergėrusių, naktinėse Golden Sands gatvėse – jaunatviškų hormonų užvaldytų porelių. Bučiniai liejasi laisvai į visas puses. Ir ne tik bučiniai, kurorte dirbantys žmonės sakosi matę tiek daug visko, kad jų jau niekas nebestebina.

Dauguma jaunuolių labai atviri ir drąsiai pasakoja iš kur atvyko, kiek sumokėjo už kelionę ir kokių tikslų Bulgarijoje turi. „Seksas, norim sekso“, - paklausti, kodėl atvyko į Golden Sands kurortą, atsakė septyniolikmečiai airiai. Paklausti, ar keliauja vieni, vaikinai aiškino, kad su jais atskrido ir du pilnamečiai draugai, bet kuriam laikui kompanija atsiskyrė. Beje, airiai neslėpė fakto, kad atvykti atostogauti būtent čia jiems rekomendavo anksčiau Bulgariją jau pamėgę bičiuliai.

Didelė draugų kompanija iš mūsų kaimyninės Lenkijos taip pat atviravo, kad didelės atostogų programos vykdami į Bulgariją nepasiruošė. „Pliažas ir naktiniai klubai, tai viskas, ko mums reikia“, - sakė jie. Merginos ir vaikinai iš Varšuvos priemiesčio aiškino, kad jų šalyje yra kelionių agentūros, kurios nuo pradžių iki galo suorganizuoja atostogas moksleiviško amžiaus keliautojams. „Tai labai populiari paslauga, už mus atsako kelionių agentūros darbuotojai, viskas labai panašu kaip stovykloje, tik turime daugiau laisvės“, - pasakojo jie. Klausimas, kada jiems reikia grįžti į viešbutį, mano pašnekovus prajuokino. „Taisyklės yra tam, kad jas laužyti“, - pusiau lenkiškai, pusiau angliškai aiškino draugų kompanija ir planavo sugrįžti paryčiais, kai nusibos linksmintis.

Tai, ko negalima savo šalyje – galima Bulgarijoje: audringos paauglių atostogos stebina net visko mačiusius
© Orijus Gasanovas

Bulgarija tiesiog sutverta mažo biudžeto keliautojams, arba ribotus finansinius išteklius turintiems moksleiviams. Šėlionių ištroškusiems jaunuoliams visai nereikia prabangių kambarių, dešimties baseinų, balkono su vaizdu į jūrą. Jiems svarbu kur nors saugiai pernakvoti, švariai nusiprausti ir to gana, todėl jie drąsiai perka pačius pigiausius kelialapius į šią šalį. Moka po 200-300 eurų už savaitę, su skrydžiais ir labai tuo džiaugiasi. Nors pigiausi viešbučiai tikrai atrodo liūdnokai, niekam tai nerūpi. Juk ne viešbutyje gulėti atskrido, o pasilinksminti, kaip jaunystėje tikriausiai darė ir jų tėvai bei seneliai.

Kai kurie viešbučiai rodos specialiai orientuojasi į itin jaunus, daug reikalavimų neturinčius turistus. O kad jaunimui būtų smagiau – savo viešbučius pervadina temiškai, pavyzdžiui „Party hotel“ (liet. - vakarėlių viešbutis). Tokiuose, vyresniems, ramybės ieškantiems turistams jokiu būdu nepatartina apsistoti. Triukšmas, įvairaus pobūdžio riksmai ten girdisi kone ištisą parą. O ir niekas niekuo padėti negali. Jeigu kas nors sugalvoja skųstis – nieko nepeša. Kai dauguma viešbučio svečių – vakarėlininkai, tiesiog tenka prie jų taikytis.

Tai, ko negalima savo šalyje – galima Bulgarijoje: audringos paauglių atostogos stebina net visko mačiusius
© Orijus Gasanovas

Nežinau kada ir kaip tai prasidėjo, bet galima suprasti, kad panaši situacija šiame kurorte jau nebe pirmą sezoną. Daugumos barų ir klubų darbuotojai puikiai žino, kokie klientai pas juos ateis ir visiškai nesistebi pamatę itin jaunus veidus.

„Jeigu ne jaunimas – nežinau kaip mes išgyventume šį sezoną“, - tiesiai šviesiai sako striptizo klubo „Go go girls“ lankstinukus gatvėje dalijanti moteris. Ji nemano, kad jauno amžiaus vaikinams pamatyti suaugusių moterų striptizą yra blogai. Atvirkščiai, švelniai pašiepdama mano klausimus apie striptizą nepilnamečiams, ji aiškino, kad erotiniai šokiai šešiolikmečiams vaikinams gali būti tarsi mokomoji medžiaga, beveik atstojanti biologijos pamoką.

Kai šiai drąsiai, striptizo klubo atstovei pasisakiau rašantis straipsnį apie tai, kas čia dedasi – ši atsisakė toliau kalbėti ir į klubo vidų įleisti manęs nepanoro. Ji net bandė grasinti, kad apie tai rašyti negalima, nes sulauksiu pasekmių.

Daug drąsesni buvo penki vaikinai išėję iš minėto striptizo klubo. Keturi aštuoniolikmečiai ir vienas septyniolikmetis atvykę iš Čekijos sakė nusivylę vaizdu, kurį pamatė. „Mums tai buvo pirmas gyvenime striptizo klubas ir tikrai tikėjomės įdomesnės programos. Viskas atrodė gana liūdnai ir niūriai, klubas beveik tuščias, merginos šoka be aistros. Pornografijos puslapiuose galima pasižiūrėti įdomesnių vaizdų“, - sakė jie. Paklausti ar įeidami į klubą kam nors atskleidė savo amžių, jaunuoliai ėmė juoktis, jų nuomone – Bulgarijoje tai niekam nerūpi. „Jie tik klausė, ko mes norime išgerti ir viskas. Daugiau jokių klausimų“, - į mano klausimą atsakė vaikinai.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(67 žmonės įvertino)
3.7463

Kelyje Vilnius–Kaunas iki šiol veikia mėgstamiausia Algirdo Brazausko vieta: čia vykdavo puotos be apribojimų ir deficito (222)

Kelyje Vilnius–Kaunas iki šiol veikia anksčiau elitine vieta vadintas legendinis restoranas, kur...

Parodė tamsiąją lietuvių pamėgtos atostogų šalies pusę: čia egzistuoja valstybė valstybėje (33)

Bulgarija – spalvinga šalis. Nors daugeliui lietuvių pirmiausiai ji asocijuojasi su atostogomis...

Perspėja keliaujančius lietuvius: pakeiskite įpročius, nes galite neišskristi (179)

Jeigu praėjusiais metais po pirmojo karantino oro uostai buvo apytuščiai, o turizmas visai...

Lietuvių pamėgtame paplūdimyje Barselonoje – nuogybės, pašėlusios linksmybės ir vagišiai (17)

Barselona yra pats geriausias miestas Europoje. Bet ne visiems taip atrodo, nes žmonės ne visada...

Top naujienos

Netikėtai išaugęs mirčių nuo COVID-19 skaičius medikams užminė mįslę: kai kas gana stipriai „nesueina“ (330)

Lietuvoje šiuo metu fiksuojamas vienas didžiausių mirštančiųjų nuo koronaviruso rodiklis...

Poliklinikose – kritinė šeimos gydytojų apkrova: pacientai negauna vietų net būtinų vaistų receptui išrašyti (15)

Gali būti sunku ne tik patekti pas šeimos gydytojus , bet ir telefonu gauti kompensuojamųjų...

Politologas: valdančiųjų vietoje, Vilniaus centre sudėčiau į vitriną politinį zoologijos sodą

Pastarųjų mėnesių įvykiai rodo, kad daugėja demokratinių išraiškų – vyksta mitingai ir...

Šimonytė: jeigu ponas Karbauskis mato reikalą kalbėti ultimatumais, tai čia jo teisė (192)

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad opoziciniai „valstiečiai“ turi teisę reikšti jai...

Jovita atrado nišą, kuri Lietuvoje – dar tuščia: Didžiojoje Britanijoje ši paslauga yra labai populiari (24)

Jovita Mikštė yra profesionali namų organizatorė. Mažai ką sako? Iš tiesų, Lietuvoje ši...

Paskutinis žingsnis FIBA Čempionų lygos link: „Kalev/Cramo“ – „Uniclub Casino – Juventus“ gyvai (10)

Iki patekimo į FIBA Čempionų lygą Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ ekipai liko žengti...

Neaiškumai dėl „Tautų mugės“: pagal nutarimą galimybių paso reikia, organizatoriai neigia Ministerija: vertiname blogai (62)

Vilniuje prasidėjusi „Tautų mugė“ netikrina lankytojų galimybių pasų, o tai gali pažeisti...

Po Afganistano griūties vienijasi net didžiausi varžovai: dabar jiems kyla ta pati dilema (11)

Po to, kai prieš dvidešimt metų „al Qaeda“ Niujorke surengė išpuolį prieš bokštus dvynius,...

Meiželytė apie Gražulį: jis priverstas taip elgtis (134)

Koronavirusu persirgęs Seimo narys Petras Gražulis savo dingimu buvo užminęs mįslę, o...

Apie mano tikrąjį gyvenimą vyras nė neįtarė – tiesą išdavė ne laiku pasirodžiusi valytoja (7)

Ką reiškia 10 metų trunkanti santuoka, kai tau vos truputį daugiau kaip 30? Aš jums pasakysiu:...