Konkursas atitinka šių metų istorinių sukakčių – Žalgirio mūšio 600 metų, Durbės mūšio 750 metų ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 20 – mečio – dvasią, suteikia naujo polėkio ir naujos patirties.

Pernai žurnalas „Kelionės ir pramogos“ kartu su Valstybės saugomų teritorijų tarnyba buvo paskelbęs Lietuvos Tūkstantmečio vardo paminėjimo kelionių konkursą „Keliauk ir pažink“. Per dešimt mėnesių daugiau kaip 5 tūkst lietuvių aplankė bent po vieną konkurso vietą.

„Dėkojame Jums už azartišką progą pažinti Lietuvą. Tokios gražios savo šalies net sapne nebuvome regėję“, – daugybė panašių laiškų skriejo visus metus į „Kelionių ir pramogų“ žurnalo redakciją.

„Sportinis kelionių azartas paėmė nuo pirmos dienos, kada sužinojau, kad vyksta konkursas (birželio 12). Spėjau jį pareklamuoti ne tik Lietuvoje, bet ir Lenkijoje, Ukrainoje. Iš tikrųjų, kaip ir dauguma, laukiu kitų panašių konkursų. Manau, kad pagrindinis tikslas – pažinti Lietuvą – pasiektas. Gavome labai labai daug gerų prisiminimų ir įspūdžių.“

Ne vienam dalyviui teko ryžtis ir ekstremaliems pojūčiams: „Į Platelius abu nėrėm pirmą kartą – jei ne šis konkursas, nežinia, kada būtume patys sugalvoję tai padaryti. Po vandeniu pasaulis kitoks – lėtas, paslaptingas, neskaidrus. Bet turbūt todėl ir labai įdomus, nepaprastas... Pamatėm ir visus narų siūlomo „maršruto“ objektus, tykančias grobio dideles lydekas ir daug mažyčių žuveliokų.“

Kiti dosniai dalijo patarimus: „Iš plaukimo Šventąja labiausiai į atmintį įstrigo Inkūnų bažnyčia – mažutė, visa medinė, kažkur vidury miškų, kur net kaimo šalia nėra. Verta aplankyti.“

„Jūros upė – gražiausia iš konkurse siūlomų praplaukti – smėlingas, akmeningas dugnas. Iš arti teko pamatyti gražuolių garnių ir gervių, stebino iš vandens šokinėjančios didelės žuvys... Patariame apsilankyti ir netoli Balskų esančiame Plokštinės pažintiniame take.“

Kiti net susikūrė savo internetinius tinklaraščius. O Erestidą Gelčienę Tūkstantmečio kelionių konkursas įkvėpė rašyti šeimos kelionių metraštį. Jį tęsti paprašys savo vaikus, kai šie užaugs ir keliaus savarankiškai.

Metai prabėgo, o gražiausi prisiminimai ir matyti vaizdai liko atminty. „Laukiame naujo konkurso“, – žvilgsniai nukrypo į organizatorius šventinę popietę, kai susirinkusiems laimėtojams buvo įteikti Lietuvos tūkstantmečio keliautojo diplomai ir ženkliukai.