aA
Už lango saulutė plieskia, pasivaikščiot kviečia. Ir nors savaitgalį saulės lyg ir niekur nežada, tačiau kitais atžvilgiais oras bus nepriekaištingas. Pūs nestiprus pietinių krypčių vėjas, nei lietaus, nei sniego didžiojoje dalyje Lietuvos lyg nenusimato. Išimtis – Klaipėda ir pamarys. Ten lietučio ypač šeštadienį gali kiek ir būti. Bent jau prakrapnoti. Bet jie ir taip gerai gyvena – stintas turi. Į kurias kita Lietuva pavydžiai seiles varvina. Pakentės.
Lynas
Lynas
© Dalius Rakutis

O kas kimba (o tikriau – kibo) pastarosiomis dienomis Lietuvos ežeruose, tvenkiniuose ir upėse?

Pietų Lietuva

Druskininkai, Varėna. Nemune ties Druskininkais pusėtinai kimba šapalai, pagauna nemažai ir strepečių. Artūras, mano jaunasis bičiulis sakė pradėsiąs gaudyti išneršusias vėgėles. Eilę metų tokiu metu jis žvejoja – visada pagauna. Kuojos ir žiobriai bent jau iš miesto ribose esančių upės duobių kažkur pasitraukė. Ešeriai irgi labai neaktyvūs – vieną kitą pavyksta įprašyti drop shot sistemėle, gerai atrinkus masalus.

Kas aktyvūs, tai upėtakiai Dzūkijos upeliuose. Jie jau pasitraukė iš aukštupių – pasklido po upelius ir sugrįžo į įprastines savo slėptuves. Noriai gena iš savo buveinių voblerius ir kartais apsigauna.

Marijampolė. Čia įsibėgėjo pavasaris. Šešupėje kimba šapalai su meknėm, kitur siaučia kuojos. Situacija panaši, kokia būdavo kovo pabaigoje. Entuziastai pagauna pavienių sterkų, lydekų. Žuvys tikrai kimba ir kas nelėks į Kuršių marias lupti stintų savaitgalį– turėtų neblogai pagauti ir netoli savo namų.

Kuoja
Kuoja
© Dalius Rakutis

Vidurio Lietuva

Kaunas. Nemune žemiau Kauno – ties Kriūkais, Žemąja Panemune pusėtinai kimba lydekos. Kanale prieš Akropolio kibimas silpnas, dėl besikeičiančio vandens lygio žvejoti trukdo srovės nešamos žolės. Nevėžio upėje pastaruoju metu buvo užėję 0,7 -1 kg dydžio karšiokai, vidutiniokės kuojos. Nevėžyje vyksta nebyli konkurencija dėl vietos. Kai didžiosios Nevėžio duobės neužėmę fiderio mėgėjai, ją okupuoja kabliautojai. Jei seniau jie naudodavo 60-70 gramų švino prilietus vamzdelius su įlietu švinu, tai dabar veikia daug subtiliau – žvejoja 40-50 gramų pirktiniais pikeriukais, kuriais prekiauja viena Kauno žvejybos parduotuvė ir bando apsimesti spiningautojais. Pagrindinė jų „pagaunama“ žuvis – lynai, karšiokai. Taigi, kabliavimo virusas bent jau šiame regione pamažu plečiasi.

Spiningavimas žieminiame Nevėžyje
Spiningavimas žieminiame Nevėžyje
© Dalius Rakutis

Neries upėje batono gaudomi šapalai.

Pritrenkiančios naujienos iš Dubysos karjero: čia pradėjo kibti... lynai. Prie išėjimo iš karjero šlakius vilioja spiningaotjai, o pačiame karjere krantus gulte nugulę dugninės mėgėjai. Mano bičiulis, dirbantis žvejybos parduotuvėje sakė pradžioje negalėjęs suprasti, kodėl žvejai taip puolė pirkti naktinius sliekus. Gal grįžtančias vėgėles kas bando žvejoti? Pasirodo, ne – kalendorinio viduržiemio metu pajudėjo ...lynai. Ir tai dar ne vienintelis akibrokštas. Į Kauno marias netoli Rumšiškių įtekančiame upelyje žvejai pradėjo gaudyti karosus.

Vilnius. Neryje aktyvios lašišos. Jų nėra daug, bet kas suranda stovinčią žuvį – ji kimba iškart. Žeimenoje kimba šlakiai, tačiau daugiausiai mažiukai. Plūdinės mėgėjų prie Neries kažkodėl labai sumažėjo. Sunku paaiškinti, kodėl kuojos ar šapalai taip prastai kimba.

Rytų ir Šiaurės Lietuva

Molėtai. Sigitas Lukšta dvi dienas bandė gaudyti ežeruose lydekas – neturėjo nė kibimo. Kad nors kažką pagauti, pabandė blizge vilioti ešerius. Sprindinukai 14 metrų gylyje kimba gerai, bet tik tiek.

Panevėžys, Biržai. Tiek Mūšoje, tiek Nevėžyje bei jų intakuose stiprokai pakilo vandens lygis, tad gaudymo sąlygos tapo sudėtingesnė ir geros vietos tenka paieškoti. Tačiau tiek ešeriai, tiek balta žuvis kimba.

Nevėžio ešerys
Nevėžio ešerys
© Dalius Rakutis

Lėvens upėje žvejojęs kolega sugavo gražių kuojų ir vieną neblogą šapalą.

Tvenkiniuose kimba lydekos ir sterkai. Spiningavęs pastarosiomis dienomis viename tvenkinyje bičiulis Aidas džiaugėsi pagautu 1,8 kg sterku. Prieš tai pagaudavo ir po kelis. Įdomu, kad sterkai čiumpa tik voblerius ir gana nemažus – „lydekinio standarto“, 12-13 cm.

Kupiškio mariose gero kibimo nėra. Bet kas kantriai velkiauja ar žvejoja drop shot sistemą – po „garbės“ lydekaitę ar sterką pagauna.

Zarasai. Nesulaukę ledo net ir vietiniai žvejai persiorientuoja į naujas realijas – seliavų ir ešerių žūklę iš valties. Su ešeriai nekas. Į mikromasalus dryžuočiai piktybiškai nereaguoja, o žiemines blizges iš 20 metrų gylio stvarsto penkiasdešimtgraminiai „milžinai“. Su seliavomis truputį geriau.

Vakarų Lietuva, Latvija

Klaipėda. Stinta kimba kaip kibusi ir nėra nė ženklo, kad jos ištekliai mažėtų. Pasak mūsų portalo bendradarbio Kęstučio Skrupskelio, stintų gausumo bumai pasitaiko kas keli metai ir panašu, kad šiemet būtent tokie metai ir yra. Ledo nėra, tačiau anot Emilio Muliuolio, visi laivai, kas kada nors kažką plukdė, metėsi ant stintų. Laivų ir valčių skaičius prie Kiaulės nugaros muša net ir sterkų „ėjimo“ metu pasiektus gausumo rekordus – naktį šviečia visos marios.

Stintų  laimikiai 2019
Stintų laimikiai 2019
© E.Paplauskio nuotr.

Gero oro lašišų gaudymui nebuvo, bet sumažėjus vėju savaitgalį turbūt daug laivų išplauks. Gruodis laimikio požiūriu mušė visus rekordus, todėl labai tikėtina – viskas šiuo klausimu bus gerai.

Geros žinios šlakių gaudytojams. Upių vanduo pradėjo slūgti ir savaitgalį, ypač sekmadienį daugelyje upelių turėtų būt pakankamai „gaudomas“.

Liepojoje ešerių šįmet kažkodėl beveik nebuvo. Čia siaučia karšių gaudytojai. Bartoje vanduo dar aukštas, tačiau irgi slūgsta.

Tad iš to, ką pavyko galiu pasakyti tik viena – su atėjusiu pavasariu jus, mielieji!

Kablys.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Prie Ispanijos krantų sugavo didžiulę mėnulžuvę

Jūrų biologas Enrique Ostale tiesiog negalėjo patikėti savo sėkme, pamatęs didžiulę...

Sugavo gyvenimo žuvį: šamas svėrė daugiau nei 90 kilogramų Papildyta žinomų žvejų komentaru 05.18 (18)

Rokiškėnas Skirmantas Spundzevičius savo pomėgiui – žūklei – atidavė daugiau nei 35-erius...

Utenos aplinkosaugininkai vėl sulaikė lydekautoją (1)

Vykdydami akciją „ Lydeka “, Aplinkos apsaugos departamento Utenos gyvosios gamtos apsaugos...

Už vieną šlakį pažeidėjui gali tekti sumokėti iki 1520 eurų (7)

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai pagavo...

Top naujienos

Rusijai toliau telkiant pajėgas – tvirtas JAV pareiškimas paskelbė padidintą parengtį 8,5 tūkst. karių (41)

Jungtinės Valstijos pirmadienį pranešė paskelbusios „padidintą parengtį“ daliniuose,...

Po NATO sprendimo – nevienareikšmiški scenarijai: Rusijai tai dabar svarbiau nei įsiveržimas į Ukrainą (381)

Politologas Laurynas Jonavičius sako, kad plataus masto įsiveržimas į Ukrainą nėra tai, ko...

Po trumpo atokvėpio sugrįš permainos: situacija ženkliai keisis jau savaitės viduryje

Antradienio dieną Lietuvos orus lems ciklono slėnis kartu su atmosferos frontais. Diena bus...

D+Eugenija Grižibauskienė

Pasaulinėms kompanijoms gaminantis Žėkas – apie netikėtai atrastus Daugus ir „Husqvarna“ pamokas (2)

Dzūkijoje esantį Daugų miestelį garsina ne tik ežerai bei čia besiveisiantys unguriai, bet...

Kariuomenės vadas: karo tikimybė tikrai didelė (40)

Lietuvos kariuomenės vadas sako, kad karo Ukrainoje tikimybė yra didelė.

D+Marc Champion

Apie Rusijos invaziją jie sužinotų pirmieji: Putino kariai sveikinimų nesulauktų (1)

Rusijai deklaruojant, kad diplomatija pasiekusi akligatvį, arti fronto linijos Ukrainoje esantis...

Atvykstant į Angliją – svarbūs pokyčiai (2)

Jungtinės Karalystės vyriausybė atsisakys privalomų COVID-19 testų į Angliją atvykstantiems...

Landsbergis: tai dramatiškai keičia mūsų saugumo padėtį (298)

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia, kad, jei artimiausiu metu Vakarai...

Viską pardavę ir iškeliavę po pasaulį sulaukė kritikos: lietuviai ne klajoklių tauta (24)

Pastatyti namą, pasodinti medį ir užauginti vaiką – trys dalykai, kuriuos turi padaryti...