Kadangi Vilniaus regiono upes jau pasiekė neršti migruojančios lašišinės žuvys, sustiprinta gyvosios gamtos apsaugos kontrolė vykdyta Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Švenčionių, Ukmergės, Trakų ir Elektrėnų apylinkėse. Vos per kelias valandas po darbo reide dalyvavę 35 aplinkosaugininkai patikrino keturias dešimtis žvejų.

Vilniaus RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Sigitas Mikėnas sako esąs maloniai nustebęs, kad dešimtys neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių pareiškė norą padėti pareigūnams ir dalyvauti savaitgalį vykusiuose reiduose. „Kuo daugiau pilietiškų ir gamtai neabejingų žmonių turėsime, tuo mažiau bus brakonierių“, - tikina S. Mikėnas.

Sustiprinta lašišinių žuvų žūklės kontrolė vyks iki spalio 15 d. Kai kuriose Lietuvos upėse, kur driekiasi pagrindiniai lašišų ir šlakių migracijos keliai ir nerštavietės, gaudyti ne tik šias, bet ir visas kitas žuvis leidžiama tik įsigijus žvejo mėgėjo kortelę lašišų ir šlakių žvejybai. Šiuo metu žvejo mėgėjo bilietas nesuteikia teisės gaudyti lydekų Neryje – su savimi reikia turėti žvejo mėgėjo kortelę.

Atmintinė žvejams

Nemokamą žvejybos teisę turintys asmenys iki spalio 15 d. gali žvejoti tik tais įrankiais ir masalais, kurie nenaudojami plėšriosioms ir lašišinėms žuvims, o atsitiktinai užkibus lašišai ar šlakiui, privaloma nedelsiant žuvį paleisti į tą patį vandens telkinį.

Taip pat nuo šio sezono spalio 1 – 15 dienomis visas sugautas lašišas ir šlakius privalu nedelsiant paleisti atgal į upę net ir turint žvejo mėgėjo kortelę.

Už lašišos ar šlakio neteisėtą sugavimą gresia administracinė atsakomybė – bauda nuo 231 Eur iki 579 Eur su pažeidimo padarymo įrankių (pvz., spiningo, tinklo, žeberklo) ir priemonių (pvz., valties) konfiskavimu.

Atmintinė žvejams