Šie pakeitimai numatyti Aplinkos ministerijos parengtame naujos redakcijos Ungurių verslinės žvejybos vietų vidaus vandenyse sąraše.

Įgyvendinant Europos Tarybos reglamento nuostatas pakeistos Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės ir verslinės žvejybos tvarka. Tuo laikotarpiu, kada ungurių migracija Kuršių mariomis ir jūra yra didžiausia, nuo spalio 1 d. iki gruodžio 31 d. draudžiama ungurių verslinė ir mėgėjų žvejyba Kuršių mariose ir jūroje. Draudžiama atsitiktinai sugautus ungurius turėti laive, tinklelyje ar varžoje. Visus sugautus ungurius privaloma nedelsiant paleisti

Tarptautinės jūrų tyrinėjimo tarybos duomenimis Europinių ungurių ištekliai yra kritinės būklės. Iš Sargaso jūros, kur neršia unguriai, iki Europos krantų atplaukia vos 1 proc. ungurių jauniklių, lyginant su jų kiekiu iki 1980 m.

Todėl praėjusių metų pabaigoje Europos Taryba pateikė siūlymą uždrausti Europinių ungurių verslinę ir mėgėjų žvejybą jūrų ir vidaus vandenyse, visose ungurių buveinėse, visų ungurių vystymosi stadijų, įskaitant stiklinių ungurių gaudymą įveisimui į natūralius vandens telkinius ar akvakultūrai.

Taip pat rekomenduojama imtis priemonių, kad būtų sumažintas hidroelektrinių ir kitos žmonių veiklos daromas neigiamas poveikis ungurių ištekliams.

Su Ungurių verslinės žvejybos vietų vidaus vandenyse sąrašo pakeitimo projektu galite susipažinti čia.

Pastabas ir pasiūlymus galima teikti Teisės aktų informacinėje sistemoje (TAIS) iki 2023 m. sausio 4 d.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt