Pavyzdžiui, imbieras labai efektyvus gydant peršalimą, padeda gydyti virškinimo sistemos susirgimus ir turi antiseptinių savybių. Norintiems sulieknėti rekomenduojama vietoje juodosios gerti imbiero arbatą.

Šiame straipsnyje pakalbėsime apie imbierą kaip kambarinį augalą. Mažai kas žino, kad imbierą galima auginti namie - ir ne tik dėl jo naudingųjų savybių, bet ir dėl puošnios žalumos bei efektingų violetinės bei geltonos spalvos žiedų.

Imbiero gimtinė - pietvakarių Azija. Tai tropinis augalas, gamtoje gali išaugti iki dviejų metrų, tačiau, žinoma, kambaryje tiek neišsikeros. Vis dėlto jei jūs - užkietėjęs gėlininkas ir jums pavyks išauginti imbierą, vadinasi, jūsų egzotiškų augalų kolekcija pasipildys vertingu egzemplioriumi.

Kaip išauginti imbierą namie?

Pasiruošimas. Norint išauginti imbierą namuose, reikia įsigyti sveiką šaknį. Ji turi būti šviežia, lygi, blizgi. Prieš sodinant reikia palaikyti šiltame silpname kalio permanganato tirpale kelias valandas, o pjūvių vietas apdoroti medžio anglimi.

Laistymas. Imbieras mėgsta drėgmę. Jei patalpoje vėsu, laistyti reikia mažiau, jei šilta - daugiau. Reikia stebėti, kad dirva neperdžiūtų.

Drėgnumas. Imbieras mėgsta padidintą drėgnumą, būtina papildomai purkšti augalą.

Temperatūra. Imbierui patinka aukšta oro temperatūra, todėl žiemą jis turi būti šiltame kambaryje, o vasarą - balkone.

Šviesa. Patalpa turi būti šviesi, tačiau augalas neblogai jaučiasi ir lengvoje prieblandoje. Tiesioginių saulės spindulių geriau vengti.

Tręšimas. Aktyvaus augimo metu imbierą patręškite mineraliniais ir organiniais priedais.

Dauginimas. Pasiimkite platų vazoną, užpildykite žeme, nepamirškite drenažo ir pasodinkite šaknį į žemę pjūvių vietomis į viršų. Žemės turi būti apie du centimetrus virš pjūvių. Sodinti imbierą geriau vasario-kovo mėnesiais, o pirmieji ūgliai pasirodys po pusantro mėnesio. Imbieras sužydės veikiausiai po dvejų-trejų metų.

Priežiūros ypatumai. Po žydėjimo, kai lapai ir stiebas nudžius, šaknį reikia iškasti, išvalyti nuo žemių, padžiovinti porą dienų saulėje ir laikyti drėgnoje vėsioje vietoje iki kito sodinimo.

Kaip tvirtina kai kurie specialistai, imbieras, esantis pastovioje temperatūroje, gali augti visą žiemą. Tai yra, iškasti šaknį nėra reikalo.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)