Pirmieji metai pradedantiesiems sodininkams ir daržininkams yra tikras kosmosas! Kiek abejonių, bandymų ir klaidų tenka padaryti, kol atrandami geriausi augalų sodinimo ir priežiūros būdai. Apie tokias patirtis atvirai ir su humoru pasakoja gyvenimaslysveje.lt blogą rašanti vilnietė Daiva, prieš kelerius metus įsigijusi sodybą.
© Shutterstock

Kai ėmiau atskirti serentį nuo jurgino ir mokėjau jau kokius 20 gėlių pavadinimų, nusprendžiau, kad kažkur sodyboje turiu įkurti gėlyną. Prie jo aš norėčiau turėti suoliuką ar bent jau gražią kėdę su staliuku. Kad galėčiau sėdėti, gerti kavą ir grožėtis savo užaugintomis gėlėmis.

Pradžioje pasirinkau tokį nuošalų kampelį, prie eglučių, praktiškai viename iš sodybos kampų. Bet tai buvo klaidingas sprendimas. Pirma, dėl to, kad ta vieta buvo prie pat kelio – čia „pramušė", matyt, mano miestietiškumas. Antra, tai buvo pakankamai tamsi vieta. Ir tik vėliau tapo aišku, kad ir augalams ten nepatinka. Net viendienė, kuri visur skelbiama kaip augalas, kuris absoliučiai nereiklus vietai ir dirvai, parodė špygą ir neaugo.

Nors pažiūrėjus atrodė, kad ten galima įkurti gan jaukų kampelį – gėlyną su kokiu dar nedideliu svyrančiomis žemyn šakomis medeliu, tuo mano minėtu suoliuku ir būtinai kvapniu jazmino krūmu, augalai pasakė – ieškok kitos vietos, magistrales mėgstanti miestiete!

Tad antrais sodybos turėjimo metais atsitempiau į vieną lygios žolės plotelį visokių senų linoleumo gabalų ir iš jų pabandžiau suformuoti inksto formos gėlyną. Jau buvau prisiskaičiusi visokių protingų straipsnių apie gėlynų formas, todėl žinojau, kad nereikėtų daryti taisyklingai apvalaus ar kokio kvadratinio. O ir šiaip nebuvo pas mus tvarkingų linoleumo gabalų, tai taip visai ir priverstiniu būdu gavosi ten tas „inkstas“.

Pirma grėsmė gėlynui šioje vietoje buvo kelios kurmio duobytės. Yra toks sprendimas, kaip apsaugoti lysves ir kitas vietas nuo kurmių – dėti tinkliuką. Man iš esmės kurmiai netrukdo ir labai patinka, net galvojau, kad tie jų kauburėliai gėlyne gali puikiai pasislėpti tarp aukštesnių gėlių. Todėl dėl tų kurmiarausių nepergyvenau, dėjau tą linoleumą, kad nereikėtų man rauti velėnos, nes tai sunkus ir alinantis darbas, kuris dar ir nenaudingas vietinei ekosistemai. Čia pagal gamtinės žemdirbystės filosofiją. Todėl nusprendžiau, kad uždengus viskas gražiai nupūs, žemė bus minkšta, su visais kirmėliukais ir kitais geraisiais žemės gyventojais. O man nereikės rauti žolės ir velėnos.

Kai rudenį pakėliau tuos linoleumus, pamačiau daugybę kurmio prišaudytų duobyčių. Vargšas, jis bandė rasti išėjimą tame „inksto“ plote! Pažiūrėjau, kad buvo keli kurmiarausiai ir už „inksto“ ribų – viskas gerai, reiškia jis rado, kur padaryti išėjimą savo namams.

Beje, tikrai esu dėkinga kurmiukui už tai, kad pridarė tų „pašaudymų". Žemė mano gėlyne labai puri, gėlės ten jaučiasi puikiai, nors buvo tokių sodinimų, kai supratau, kad tulpių svogūnėliai nukrito kažkur kurmių šeimynai į virtuvę.

Žodžiu, linoleumas ir žemės pūdymas yra vieni geresnių mano atradimų. Pataupykite nugaras, neplėškite tos velėnos, geriau pūdykite žemę prieš įrengiant gėlyną. Ir girdėkite, ką jums sako augalai, kai renkate jiems nuolatinę gyvenamąją vietą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Juodieji karų su banditais puslapiai: „Vilniaus brigados“ garsenybės buvo laužomos sostinės požemiuose (200)

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę 1990 m. šalis paveldėjo sovietinę miliciją, kitos operatyvinės...

Jolita Mikolaitienė: 21 amžius, o iki šiol moterys naiviai ieško slaptos prasmės tiesmukuose vyrų žodžiuose (82)

Atsakingas pareigas tarptautiniame versle užėmusi Jolita Mikolaitienė daugeliui geriau pažįstama...

Rusijoje lietuvis surado keisčiausią pasaulyje viešąjį tualetą (168)

Norite sysiuko ar dar rimčiau? Eikite į tam skirtą autobusą – jums pasakytų...

Pavogė mirusio vaiko tapatybę, buvo demaskuotas, tačiau tada kilo dar daugiau mįslių (16)

Jis pavogė mirusio vaiko tapatybę, galiausiai buvo demaskuotas, tačiau kilo dar daugiau mįslių....

Profesorius Lukoševičius apie visuotinę problemą: niekas nemoka sveikai maitintis (35)

Palangoje kiekvieną vasarą leidžiantis prof. habil. dr. Leonardas Lukoševičius – puikus...

Kaip pasikeis jūsų organizmas atsisakius alkoholio? (66)

Alkoholio poveikis žmogaus organizmui gali būti labai pragaištingas. Laimei, vis daugiau žmonių...

Santuokos sakramento auka: už norą tuoktis prestižinėje bažnyčioje pakloja įspūdingas sumas (393)

Vienas iš didžiausių galvos skausmą keliančių klausimų jaunavedžiams – kiek aukoti...

Nėštumas: kūno pokyčiai, kurie išlieka net ir pagimdžius (12)

Sakoma, kad motina tapusi moteris pasikeičia, ir tai nėra pokštas. Jokiu kitu gyvenimo periodu...

Pagimdžiau dukrą: vyras tai atšventė namie su prostitutėmis... (15)

Mūsų šeimos nebeliko po 24 bendro gyvenimo metų, jei galima sakyti, kad tas gyvenimas buvo...

Šuns apkandžiota kaunietė: jo šeimininkė net nemėgino sudrausminti keturkojo – spruko, palikusi vaikus (236)

Į portalo „Kas vyksta Kaune“ redakciją kreipėsi svetimo šuns sužalota ir įbauginta...