aA
Kiekvienam žmogui, kuris sumanė namuose atlikti rimtą remontą ar netgi pradėjo namo statybas, neišvengiamai kyla klausimas – į kurią pusę ir kokios durys turi atsidaryti?
Durys
Durys
© Shutterstock

Visi specialistai pripažįsta, kad vieningo sprendimo nėra, yra daug niuansų, į kuriuos reikia atsižvelgti.

Istoriškai laukujės durys visada atsidarydavo į vidų, ir mediniuose namuose tokia tvarka iki šiol išlaikyta. Priežastis paprasta – jei žiemą sniegas užpustys įėjimą, atidaryti duris galima bus tik į vidų. Be to, taip svetingiau.

Fengšui filosofijoje taip pat patariama laukujes namų ar biuro duris įrengti atsidarančias į vidų, nes būtent pro jas į patalpą patenka sėkmės energija. Jei durys atsidaro į išorę, jokia sėkmė į patalpą nepaklius – įėjimas bus užblokuotas.

Vertinant iš priešgaisrinio saugumo perspektyvos, durys turėtų atsidaryti į išorę, nes taip įstatytos jos neblokuoja judėjimo žmonių, kurie apimti panikos bando gelbėtis nuo ugnies ir dūmų. Į išorę atsidarančias duris yra sunkiau išlaužti.

Beje, jei mažoje laiptinėje daug durų, jos dažniausiai atsidaro į vidų – tiesiog tam, kad kaimynai netrukdytų vieni kitiems. Tai taip pat svarbu ir kalbant apie priešgaisrinį saugumą – jei kilus gaisrui visi vienu metu bandys išbėgti iš namo, svetimos durys gali tapti neįveikiama kliūtimi ir kainuoti kam nors gyvybę.

Kalbant apie atskirai stovintį individualų namą, jo savininkai gali įsirengi atsidarančias į kokią nori pusę. Tik reikia nepamiršti sniego tikimybės, tačiau jei namas su erdvia terasa, tuomet sniegas – menka problema.

Į kokią pusę turi atsidaryti durys – į vidų ar į išorę?
© Shutterstock

Vidinės durys mažose patalpose

Pagal taisykles, vonios kambario, tualeto ar mažos atskiros virtuvės durys turėtų atsidaryti į išorę – taip tiesiog logiška, juk mažoje patalpoje durys gali užimti gerą trečdalį erdvės. Išimtimi gali tapti situacija, kai šios durys uždengia kitas duris. Vis dėlto tokios situacijos geriau apskritai išvengti – perplanuojant būstą būtina kruopščiai apgalvoti durų išdėstymą.

Normaliomis aplinkybėmis durys patalpų, kurios išeina į koridorių, turi atsidaryti į vidų. Paprasčiausiai tam, kad atidarydamas duris žmogus jomis nieko neužgautų. Atkreipkite dėmesį, kad, pavyzdžiui, viešbučiuose išorinės numerio durys praktiškai visada atsidaro į vidų, o net ir vidinės durys (pavyzdžiui, į vonią) – taip pat. Jokie priešgaisriniai reikalavimai jiems nė motais – tiesiog niekas nenori būti paduotas į teismą dėl sulaužytos svečio nosies.

Didžiausius ginčus paprastai sukelia vaikų kambario durys – į vidų ar į išorę? Vieno standarto nėra, ir teisūs abiejų nuomonių šalininkai. Taip, duris, kurios atsidaro į vidų, prireikus lengviau išlaužti, tačiau jomis galima užgauti vaiką, jau nekalbant apie tai, kad jas daug lengviau galima užversti žaislais arba kokiais nors kitais daiktais.

Vidinės durys – bendri patarimai

Jei durys, atidarytos vienu metu, vienos kitas dengia, reikėtų jas pakeisti taip, kad vienos jų atsidarytų į išorę, kitos – į vidų. „Besidaužančios durys“ – grubi dizaino klaida.

Jei įėjimas į kambarį kampe, durys turi atsidaryti link arčiausiai esančios sienos, kad įeinantis žmogus iškart matytų viską ir visus kambaryje.

Jei įėjimas kambario centre, durys turi atsidaryti į lango pusę, kad į angą ir koridorių (arba kitą kambarį) iškart pakliūtų šviesa nuo lango.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(23 žmonės įvertino)
3.4783

Top naujienos

Paulius Saudargas: o kodėl mes turėtume visada sutarti su koalicijos partneriais? (2)

Seimo vicepirmininkas krikdemas Paulius Saudargas sako nematąs reikalo sutarti su koalicijos...

Gydytojas patarė, kaip išsaugoti atmintį iki senatvės – tai daug lengviau nei galvojate (2)

Viena iš didžiausių baimių pasenti yra susijusi su atminties netekimu ar aštraus proto praradimu....

Navalną Maskvoje jau sulaikė pareigūnai: aš nieko nebijau, viskas sufabrikuota Vnukovo oro uoste tęsiasi areštai, atnaujinta 21.11 (2255)

Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas sekmadienio vakarą grįžo į Maskvą iš Vokietijos. Oro uoste...

Vakcinų ringe – italai: „ReiThera“ skiepai iš gorilų adenoviruso – po 5 eurus (180)

Europai trūksta patikimų ir pigių vakcinų nuo COVID-19 ? Italija skelbia: tokių vakcinų bus,...

Savaitės orai: po šalčio bangos – staigus atšilimas (12)

Iš šiaurinių platumų savaitgalį prasiveržęs senai neregėtas šaltis, pamažu silpnina savo...

Kryžkelėje tarp Amerikos ir Lietuvos atsidūrusi intymaus prekės ženklo įkūrėja: ten visiškai kitokios žaidimo taisyklės (30)

Gyvenimas mėgsta siurprizus. Kartais renkantis kur gyventi, o kartais – kokio verslo imtis. Taip...

Pavydo apakintas vyras griebėsi keršto: norėjau, kad visa giminė sužinotų tiesą (151)

Dėl nuolat naudojamo smurto mylimosios atstumtas vyras niekaip negalėjo susitaikyti, kad šį...

Vaikui suskaudo dantį, todėl prireikė skubios pagalbos: motina neteko amo pamačiusi, kiek turės sumokėti (1047)

Dviejų vaikų mama dėl savaitgalio įvykių atsidūrė beviltiškoje situacijoje. Sausio 9 d. vakare...

Lietuva ragina įvesti ES sankcijas Rusijai dėl Navalno sulaikymo (692)

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pareiškė, kad Europos Sąjunga turėtų...

Eksperimentas virtuvėje. Jautienos steiką iškepė pagal restorano šefo receptą: vienas papildomas ingredientas išgelbėjo viską (47)

Pabandėme pagaminti jautienos kepsnį pagal dar vieną lietuvių šefo Mariaus Paplausko iš...