aA
Virtuvės šefas Deivydas Praspaliauskas (28 m.) prieš penkerius metus pradėjęs restoranų verslą Lietuvoje, įžvelgė savo potencialą. Danijoje tobulinęs darbo virtuvėje įgūdžius, grįžęs į Lietuvą Deivydas pradėjo sėkmingai realizuoti verslo idėjas.
Deivydas Praspaliauskas
© DELFI / Tomas Vinickas

„Visada siekiau būti geriausias darbuotojas, koks tik galiu būti, tačiau jau žinau, kad nebūtina persistengti dirbant po keturiolika šešiolika valandų kasdien. Dabar daugiau užsiimu naujų patiekalų ir meniu kūrimu. Ne tik virtuvė, bet ir bendra restorano idėja bei jos plėtojimas yra svarbi mano darbo dalis“, – sako virtuvės šefas Deivydas Praspaliauskas.

Dirbate virtuvės šefu, liepos mėnesį susituokėte su mylimąja Milda Savickaite. Kaip keičiasi tavo kasdienybė?

– Restoranų versle dirbančių žmonių gyvenimas įprastai būna chaotiškas. Iki šiol dirbau be nustatyto valandų grafiko, kiekviena diena skirdavosi, nebuvo pastovumo.

Tačiau tai kartu buvo ir pirmieji santuokos metai. Šį pavasarį planuojame persikraustyti į naują būstą. Kadangi susituokėme po trejų su puse metų bendravimo, buvome spėję viską susidėlioti į reikiamas vietas. Nebuvo didelių pokyčių – atsirado daugiau ramybės.

Dar prieš susituokdami žinojome, kad nepradėsime vien buitinio šeimyninio gyvenimo. Po vestuvių daugiau laiko skyrėme darbui nei vienas kitam – taip nusprendėme siekdami, kad šie metai atneštų pokyčių.

Mano artimiausias tikslas ir yra ištrūkti iš to chaoso bei susireguliuoti kasdienį darbo ir poilsio režimą.

Nuo pat pirmojo restorano „Lauro Lapas“ įkūrimo gan greitai ir sėkmingai įsisukai į restoranų verslą. Kaip manai, kas turėjo tam įtakos?

– Pradėjus veikti „Lauro Lapui“, jutau, kad negali nepasisekti – žinojau, kiek daug energijos į tai įdėjau.

Kai du tūkstančiai dvyliktaisiais įžengiau į rinką, įgyvendinau skandinaviško stiliaus ir aptarnavimo mentaliteto restoraną. Tuo metu virėjas, bendraujantis su restorano svečiais, buvo neįprastas reiškinys. Manau, jog tai „užkabino“, kaip ir visi nauji dalykai gyvenime. Svarbu stebėti maisto kultūros tendencijas, vertinti restoranų perspektyvas.

Esi vienas geriausiai vertinamų virtuves šefų Lietuvoje. Kam daugiausia skiri dėmesio savo darbe?

– Daug dėmesio skiriu restorano svečiams, jų komentarams. Bendrauju su personalo darbuotojais, iš kurių mokausi, kartu padedu jiems tapti aukštesnio lygio specialistais. Žinoma, kasdienybė yra įtempta: dirbant gerai vertinamame restorane jaučiamas didesnis spaudimas, konkurencija taip pat egzistuoja. Nuolatos reikia stebėti, kas vyksta aplinkui: ir vietinėje, ir pasaulinėje rinkoje, kaip dirba konkurentai.

Visada siekiau būti geriausias darbuotojas, koks tik galiu būti, tačiau jau žinau, kad nebūtina persistengti dirbant po 14-16 valandų kasdien. Dabar daugiau užsiimu naujų patiekalų ir meniu kūrimu. Ne tik virtuvė, bet ir bendra restorano idėja bei jos plėtojimas yra svarbi mano darbo dalis.

Atkreipiau dėmesį, jog dabar gaminu paprastesnį maistą nei anksčiau. Nebeskiriu tiek laiko estetiniam vaizdui – šiandien daug labiau vertinu produktų kokybę ir naudą sveikatai. Šį principą jau trejus metus taikau ir asmeninėje mityboje. Svarbu, kad maistas būtų skanus ir visavertis.

Kadangi jau ne vienerius metus sukiesi restoranų versle, tikriausiai gali pasakyti, ar mūsų maisto, mitybos kultūra keičiasi?

– Kas pastaruosius penkerius metus vyksta Lietuvoje, tą patį mačiau Kopenhagoje, kur gyvenau trejus metus prieš grįždamas namo: atsirado vegetarizmo, veganizmo tendencijos, sveiko maisto mada. Žinoma, viskas į naudą – naujovės, skirtingi restoranai.

Žmonės daugiau keliauja, supranta, kas yra geras maistas, todėl daugiau reikalauja ir iš vietinių restoranų. Tai skatina tobulėti.

Akivaizdu, jog restoranų rinka Lietuvoje plečiasi, o kaip kinta kokybė?

– Šiuo metu rinka išsibalansavusi, ypač aptarnavimo sektorius. Sunku atpažinti, kur yra profesionalus darbas, kur – ne. Pastebiu, jog daugeliui žmonių trūksta patirties. Eidamas valgyti dažniau rizikuoji, negu esi įsitikinęs, jog gausi kokybišką aptarnavimą.

Lietuvos rinka yra puiki terpė tobulėti, padaryti ką nors naujo, turėti šansų būti pastebėtam. Restoranų verslas yra pakankamai sudėtingas, reikia daug atiduoti, kad galėtum ką nors iš to „išspausti“. Tačiau jei stengiesi, progresas jaučiasi.

Turiu ir naujų siekių: galbūt naujo pobūdžio maitinimo įstaiga ar kokių nors produktų asmeninė linija. Gal to neįgyvendinsiu Lietuvoje, bet yra dalykų, kuriuos noriu nuveikti čia. Šiuo metu rašau knygą, bet dar neaišku, kada ji bus leidžiama.

Manau, jog darbštumas ir užsispyrimas tau padeda siekti šių tikslų...

– Nežinau, ar padeda. Gal greičiau – įpareigoja (juokiasi). Visuomet jaučiu norą padaryti ką nors papildomai. Aišku, visiems skirtingai: vieni žmonės sako, kad reikia atsipalaiduoti, gyvenimas neturi niekur skubėti, – bet man taip nepavyksta.

Šiuo metu namų ūkis, būsto įrengimas ir sporto klubas yra tie dalykai, kurie sumažina įtampą, palengvina kasdienybę. Kitaip būtų labai sudėtinga.

Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Agnė Zuokienė – apie sunkų rinkimų laikotarpį ir gandus: buvo baisesnių dalykų už skyrybas (160)

„Buvo tikrai labai daug įvairių dalykų išsakyta apie mūsų šeimą ir mano vyrą“, –...

Knygą rašantis Kunigėlis – apie Valančiūno dėl Lietuvos galimai atsisakytus milijonus ir savo klausimą Jordanui (37)

Ar prisimenate nors vieną epizodą, kad tiksint paskutinėmis rungtynių sekundėms kas nors būtų...

Sinoptikai turi gerų naujienų: pavasario sulauksime dar šią savaitę (3)

Šiandien mūsų šalies link artės atmosferos frontas. Didesnę dienos dalį vyraus debesuoti su...

Grubliauskas apie liberalų paramą Vaitkui: tai primena savotišką politinį Stokholmo sindromą (96)

Praėjusį sekmadienį įvyko savivaldos rinkimų antrasis turas, kuriame visi penki didmiesčių...

Kraujomaišos tabu nepaisė ne tik Europos, bet ir Lietuvos didikai: Vytautui Didžiajam teko prašyti popiežiaus malonės (32)

Ką bendro turi išprotėjęs bei orgijomis pagarsėjęs Romos imperatorius Kaligula , Kleopatra ,...

Paryžius – brangiausias Europos miestas: moterų kirpimas čia kainuoja 105 eurus brangiausi pasaulio miestai (101)

Paskelbtame brangiausių pasaulio miestų sąraše pirmą kartą pirmąją vietą dalijasi trys...

Ivaškevičius: aš turiu savo versiją, žinau, kad tai buvo uždelstas kerštas (442)

Politinių kalinių, tremtinių bei kitos organizacijos sausio pradžioje reikalavo sušaukti premijų...

Vertinkite patys: Gabrielė Grygolaitytė-Vasha pristatė limituoto leidimo drabužių kolekciją (76)

„Dar gruodžio mėnesį užsiminiau, jog esu sulaukusi itin viliojančio pasiūlymo. Kadangi darbus...

Avarija Vilniuje sukėlęs girtutėlis vairuotojas galva rėžėsi į stiklą (24)

Bendrasis pagalbos centras informavo, kad Vilniuje, Salininkų g., susidūrė du lengvieji...

Grįžusi iš pasivaikščiojimo moteris negalėjo patikėti savo akimis: nuo savo ir sūnaus kūno nurinko 118 erkių (104)

Neseniai pabudusios erkės po žiemos miego išties praalko – nenustebkite, jei apsilankę miške...