aA
Po žiemos pradėjo paskaudėti kelių sąnarius. Dirbu sėdimą darbą, rimtų traumų nesu turėjusi. Ar gali skausmas tokiame amžiuje atsirasti tik dėl oro permainų?
Miglė, 28 m.
© Shutterstock nuotr.

Esant laikiniems, didesnio fizinio krūvio sukeltiems kelio sąnario skausmams patariama reguliuoti krūvius. Dirbant sėdimą darbą, atvirkščiai – tapti fiziškai aktyvesniems. Tačiau pradėti palengva, nepersistengti.

Pataria specialistas:

Ortopedas-traumatologas Tomas Sveikata:

– Tokių laikinai atsiradusių skausmų priežastis gali būti ne viena. Norint tiksliai jas nustatyti būtina apžiūrėti pacientą, jį išklausinėti. Ortopedai-traumatologai pirmiausia domisi, ar kelias nebuvo kaip nors traumuotas.

Tačiau nereikia ir rimtesnės traumos – kartais žmonės tiesiog nesusieja tam tikrų aplinkybių ir atsiradusio skausmo. Pavyzdžiui, skundžiasi juo po išvykos į tolimesnę šalį, kuomet teko daug vaikščioti, arba neseniai pradėję lankytis sporto klube. Nemažai žmonių atšilus orams ėmė aktyviau judėti, o ir bėgimas, ir važiavimas dviračiu gali paskatinti kelių sąnarių skausmus.

Aišku, kaip per didelis fizinis krūvis, taip ir ilgai trunkančios sėdimos, tupimos, klūpimos ar kitos priverstinės darbo nulemtos padėtys gali pakenkti – paskatinti priekinės kelio sąnario dalies skausmus. Tuo metu girnelė stipriai spaudžiasi prie šlaunikaulio ir sąnarys yra per daug apkraunamas. Dėl to skundžiasi ne tik biuruose dirbantys žmonės, bet ir tie, kuriems daug laiko tenka praleisti automobilyje, lėktuve ir pan.

Be abejo, seniai žinoma, kad besikeičiančių orų poveikis sąnariams tikrai nėra paskutinėje vietoje. Ypač sergantieji lėtinėmis sąnarių ligomis juokauja, kad galėtų dirbti meterologais, nes keičiantis orui, artėjant drėgnam periodui jiems ima „sukti“ sąnarius. Ir nebūtinai vyresnio amžiaus ir lėtinėmis sąnarių ligomis sergantieji tą jaučia, tai gali pasireikšti ir jauniems žmonėms.

Be to, ne mažiau įtakos gali turėti ir drabužiai, apavas. Pavyzdžiui, merginos pačios pastebi, kad išsilaisvinus iš aptemptų džinsinių kelnių praeina ir skausmas.

Kadangi kelių sąnariai – didžiausi, jie yra stipriausiai veikiami. Tačiau kartais išsiaiškinama, kad skauda ir pečius, ir mažuosius rankų sąnarius, prireikia ieškoti generalizuotos sąnarių ligos. Tuomet drėgnesnio oro sukeltas skausmas gali įspėti apie dar nenustatytą ligą.

Taigi pajutus skausmą žmogui labai svarbu pastebėti, kada konkrečiai jis atsirado, visų pirma bandyti keisti elgseną ir stebėti, ar keičiasi situacija. Dažnai tai leidžia patiems surasti skausmo priežastį.

Verta žinoti

Ūmiam skausmui numalšinti galima taikyti šaldomuosius kompresus arba specialius gydomuosius tepalus. Tačiau tai – tik pirmoji pagalba, veikianti simptomiškai, nesprendžianti skausmo priežasčių. Jei skausmas yra lėtinio susirgimo ženklas, tada skiriamas rimtesnis gydymas. Varginant lėtiniams susirgimams kaip pagalbinė priemonė geriau nei šaltis veikia šildančios priemonės.

Svarbu

Trumpalaikiai sąnarių skausmai gali praeiti savaime, tačiau gali pereiti ir į lėtines ligas. Jei skausmai atsirado ne pakeitus gyvensenos įpročius ir nepraeina ilgesnį laiką, vertėtų pasirodyti gydytojui.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Vėlinių laisvadienio įteisinimas kelia klausimų: o jei lietuviai važiuos ne į kapus (52)

Siūlymą Vėlines, lapkričio 2-ąją, paskelbti nedarbo diena Seimui pateikusios frakcijos seniūnė...

Trys naujos rizikos grupės: nuo skurdo spąstų neapsaugoti net ir dirbantieji (95)

Socialinės apsaugos išmokos neužtikrina „naujų“ socialinės rizikos grupių apsaugos nuo...

Sąmyšis mokyklose nesibaigia: šįkart į kampą spaudžiami ne mokytojai, o abiturientai (71)

Mokslo metai mokyklose prasidėjo sumaišties kupinomis emocijomis. Ir nors garsiausiai buvo kalbama...

Išvaizdą keičiantis Vilniaus „Akropolis“ durų neuždarys (2)

Šešiolika metų Vilniuje veikiančiame prekybos centre „Akropolis“ nuo pavasario prasidėjo...

Gražulis pažeidė etiką kalbėdamas apie savo vaiko motiną (45)

Seimo etikos sargai neetišku pripažino parlamentaro Petro Gražulio elgesį su jo vaiko motina.

Tokia operacija Lietuvoje atlikta pirmą kartą: dar negimusiai mergaitei medikai perpylė kraują (1)

Sėkmingai atliktą kraujo perpylimo operaciją vienai iš dar negimusių dvynukių lėmė ne tik...

Linas Kojala. Po politinio žemės drebėjimo Bavarijoje – signalas Merkel (30)

Pabėgėlių ir migrantų krizė lėmė ryškų Vokietijos kanclerės Angelos Merkel populiarumo...

Už uždarų durų Širinskienės komisijoje bus nagrinėjama įslaptinta medžiaga: nustatyti pirmieji taikiniai (199)

Seime trečiadienį į antrąjį posėdį rinkosi nauja parlamentinio tyrimo komisija, kuri pradėjo...

Kolegijos Kryme direktorė apie kruviną išpuolį: žudė visus iš eilės išpuolis perkvalifikuotas: tai – ne teroro aktas (711)

Rusijos okupuotame Kryme , Kerčės politechnikos kolegijoje nugriaudėjo sprogimas, žuvo...

Teisybės teisme ieškojęs kriptomilijonierius Paulius Aršauskas išgirdo nepalankų nuosprendį (26)

Į teisėsaugos akiratį pakliūvantis kriptovaliutų verslininkas Paulius Aršauskas trečiadienį...