Sutikite, velniškai malonu sutikti seniai matytus pažįstamus ir išgirsti, kad atrodote pritrenkiančiai. O nauji pažįstami net negali patikėti, kad jūs kažkada buvote putlutė ir kankinotės mesdama svorį. Apie tokią aplinkinių reakciją juk visada svajojote… Ir svarbiausia, kad ne tik svajojote, bet ir pavertėte svajonę realybe.

Kaip numesti nereikalingą svorį?

Atsakingai žiūrėkite į svorio metimą, rūpinkitės savo organizmu, kitaip įvairūs svorio metimo metodai bus beprasmiški.

Gydytojai dietologai tvirtina, kad be kankinančių dietų numesti svorį žmonėms pavyksta tik tada, kai jų gyvenimo norma tampa fizinis aktyvumas ir taisyklinga mityba.

Praktiški patarimai kiekvienai dienai

Išmokite suskaičiuoti, kiek kalorijų turi patiekalai.

Iš principo nėra taip svarbu, kokį maistą valgydami jūs gavote tas kalorijas, svarbiausia – 7700 kalorijų suvartojimas arba sudeginimas prideda arba padeda numesti kilogramą svorio. Jei jūs kasdien planuojate atsikratyti pusės kilogramo svorio, reikės kasdien atsikratyti maždaug 555 kalorijų per dieną. Viską atidžiai apgalvokite. Kas geriau – valandos pasivaikščiojimas ar maisto atsisakymas? Tai tapatūs dalykai.

Praturtinkite savo racioną naudingais patiekalais, būtinai įtraukite alyvuogių aliejų, stenkitės išvengti nereikalingų kalorijų.

Atsižvelkite į pagrindinius organizmo poreikius

Sudarydami asmeninį mitybos planą, nepamirškite pagrindinių sveikos mitybos elementų: riebalų, angliavandenių, baltymų.

Specialistai rekomenduoja tokią sudėtį:

angliavandenių – 55 %; riebalų- 30% ; baltymų - 15% .

Valgykite tai, kas naudinga.

Nebijokite eksperimentuoti – valgykite kuo įvairesnius vaisius ir daržoves, stenkitės vartoti kuo įvairesnį maistą, rinkitės įvairių spalvų vaisius ir daržoves, gaminkite pagal naujus receptus.
Veskite savo naujojo gyvenimo būdo dienoraštį.

Užsirašykite viską, ką suvalgėte per dieną, kiek laiko sportavote. Jei to nedarysite, kils pagunda apgauti save. Pavyzdžiui, žmonės teigė, kad per dieną nueina 10 tūkstančių žingsnių. Išmatavus žingsnių matuokliu pasirodė, kad jie nueina tik 4 tūkstančius.

Nebūkite abejingi pasirinkdami patiekalus, skaičiuokite kalorijas. Užsirašykite bent savaitę per mėnesį, ką valgote.

Laikykitės savo susikurtų taisyklių.

Vadovaujantis griežtomis taisyklėmis daug lengviau išlaikyti norimą svorį. Pavyzdžiui, jei jūs vegetarė, tai jokiais būdais nevalgysite mėsos, panašiai apsispręskite ir dėl kitų produktų.

Jei nusižengėte griežtoms taisyklėms, sugalvokite, kaip save nubausti. Jei labai norisi duonos, suvalgykite riekelę, tačiau tada pamirškite apie bulves ir makaronus. Vieno valgymo metu – tik viena angliavandenių rūšis.

Laikini sunkumai – ne priežastis atsitraukti.

Jūsų bėgimo draugas susirgo? Palinkėkite jam greičiau pasveikti ir nueikite į sporto klubą.

Nesikeičia svarstyklių duomenys? Pabandykite užsiimti kokia nors nauja veikla, išbandykite vegetarišką mitybą ir pan.

Įdomūs receptai – naujas požiūris į taisyklingą mitybą

Nusibodo vis toks pat omletas? Virta krūtinėlė nekelia jokių emocijų, išskyrus liūdesį?

Nebijokite laužyti stereotipų, išbandykite naujus receptus. Leiskite suvalgyti sau sumuštinį, sūrio ar riešutų.

Keli receptai:

Keksas su migdolais

Skanūs ir maistingi pusryčiai – subalansuotos mitybos pagrindas. Badaudami pirmąją dienos pusę rizikuojate persivalgyti per pietus. 

Šiame kekse, iškeptame iš rupių miltų, pieno, migdolų, gausu vitaminų, mikroelementų, nesočiųjų riebalų.

12 porcijų jums reikės:

Pusantros stiklinės kvietinių miltų, pusės stiklinės rupaus malimo miltų, trijų ketvirčių stiklinės avižinių dribsnių, trijų ketvirčių stiklinės cukraus, arbatinio šaukštelio sodos ir kepimo miltelių, pusės stiklinės neriebaus pieno, po pusę stiklinės abrikosų sirupo ir neriebaus vanilinio jogurto, vieno kiaušinio, cukraus pudros.

Įkaitinkite orkaitę iki 200 laipsnių, ištepkite riebalais keksiukų formeles. Išmaišykite miltus, sodą, dribsnius, cukrų. Kitame inde išploakite pieną, abrikosų sultis, jogurtą, vanilę, 2 šaukštus margarino ir kiaušinį.

Gautą masę supilkite į dubenį su sausais produktais, viską sumaišykite. Įberkite mėlynių ir supilstykite į formeles.

Migdoliniam glaistui susmulkinkite migdolus, sumaišykite su cukraus pudra, margarinu ir trupučiu miltų. Kepkite 20 minučių.

Kaloringumas – 274 kcal.

Sumuštinis su kalakutiena ir obuoliais

Tai lengvas ir greitas užkandis. Kalakutienos kotletas su obuoliais atrodys sultingas ir pikantiškas. Obuoliuose esantis pektinas ir ląsteliena padeda virškinimui, mažina cholesterolio kiekį kraujyje.

Jums reikės:

Kalakutienos faršo - 450 g.; vieno pertrinto obuolio, paukštienos prieskonių, kario miltelių, alyvuogių aliejaus – 2 valgomų šaukštų, 4 valgomų šaukštų neriebaus majonezo, 4 viso grūdo bandelių, salotų, 2 pomidorų.

Sumaišykite faršą su obuoliais ir prieskoniais. Suformuokite kotletus, juos apkepkite iš abiejų pusių po 3 minute. Padėkite juos ant bandelių. Sutepkite majonezu, uždėkite pomidoro skiltelę ir salotų lapų.

Kalorigumas – 257 kcal.

Šešis mėnesius pasilaikius dietos svoris nustoja kritęs. To priežastis yra ir psichologiniai faktoriai, ir organizmo ypatybės. Jei pavyksta numesti nors 200 gramų per savaitę, ir tai yra gerai. Taip jūsų organizmas ir toliau atsikrato riebalų. Ir tokie smulkūs skaičiai – ne priežastis nusiminti. Jie reiškia, kad jūs pasiekėte savo idealius duomenis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (104)