Sušildykite arbatinuką karštu vandeniu, o tada karštą vandenį išpilkite.

Arbatos dalis: 1 puodeliui (leaf tea) arbatos – 1 su kaupu pripildytas arbatos šaukštelis.

Šviežiai užvirintą vandenį supilkite ant arbatos (žaliai arbatai 80 C.)

Patarimas – pripildykite tuščią arbatinuką verdančiu vandeniu, o tuomet perpilkite jį į arbatinį, kurį naudosite arbatos paruošimui – taip tobulai išgausite reikiamą vandens temperatūrą.

Arbatinuke arbata turi daug galimybių atsiskleisti savo skonį:

Pasirūpinkite, kad arbatai pritraukti būtų skiriama pakankamai laiko, išimkite filtrą iš arbatinio ir įdėkite į jį koštuvą. Arbata paruošta!

Per kiek laiko arbata yra pritraukiama?

Juodajai arbatai reikia 3 minučių stimuliuojančiam ir skatinančiam poveikiui, 5 minučių – atpalaiduojančiam poveikiui.

Žaliajai arbatai reikia 2 minučių stimuliuojančiam ir skatinančiam poveikiui.

Žolelių arbatoms reikia 5 minučių, vaisinėms arbatoms – iki 8 minučių.

Rudąjį cukrų naudokite stiprioms, tokioms kaip „Assam”, arbatoms, bet neskaninkite juo tokių arbatų kaip „Darjeeling” ar žalioji arbata.

Pienas patiekiamas tik su stipriomis arbatomis, tokiomis kaip „Assam”.

O su „Darjeeling” ir panašiomis arbatomis pienas pakeičia jų skonį.

Netinkama su aukščiausios rūšies arbatomis vartoti citriną bei visus dirbtinius saldiklius, taip pat užplikyti arbatą šaltame arbatinyje arba neverdančiu vandeniu, taip pat ir puode, kuriame patiekiate kavą.

Kas yra arbatos meistrė, dar kitaip vadinama arbatos „someljė” ?

Popietinę arbatą pristatanti L. Miliauskaitė baigė specialų „The Teamaster Silver Training Programme” kursą, kur buvo analizuojama žalios, juodos ir pusiau fermentuotos arbatos auginimas, apdirbimas bei gamyba, degustuojamos skirtingos arbatų rūšys iš įvairių Indijos, Ceilono, Kenijos, Japonijos, Kinijos ir Formosa regionų, pateikiama informacija apie vaisines bei žolelių arbatas, jų pritraukimo savybes; apmokoma, kaip tobulai paruošti bei vykdyti arbatos ceremoniją, kaip patarti svečiams bei rekomenduoti tinkamiausią pasirinkimą, kaip laikyti ir saugoti arbatos ruošimo indus bei reikmenis.

Popietės arbatėlė  viešbučiuose

Popietės arbatos ritualas populiarus ir kituose „Kempinski” viešbučiuose visame pasaulyje - nuo Tailande, Bankoke, esančiame viešbutyje „Siam Kempinski Hotel Bangkok”, iki viešbučių Europoje – Šveicarijoje, Vengrijoje, Rusijoje, Bulgarijoje Maltoje, Vokietijoje, Austrijoje ir, žinoma, Didžiojoje Britanijoje, Londone. Kiekviename jų ši britiška tradicija pateikiama skirtingai bei su žiupsneliu savo regiono prieskonio. Pavyzdžiui, Abu Dabyje įkurtame „Emirates Palace by Kempinski” prie arabiškų ir europietiškų arbatų siūlomi auksu apibarstyti šokoladiniai desertai, Vienoje esančiame „Palais Hansen Kempinski Vienna” popietine arbata galima mėgautis skambant DJ muzikai, o Berlyne įkurtame „Hotel Adlon Kempinski Berlin” popietinė arbata šiuo metu žavi itin įdomia koncepcija – „Adlon Swinging Sundays“ – atgaivinančia 1920-ųjų tradiciją ir popietinę arbatėlę patiekiant su to meto šokiais bei muzika. Peterburgo „Kempinski Hotel Moika 22” viešbutyje yra įkurtas net ir specialus arbatos kambarys, kuriame popietinė arbata patiekiama prie židinio iš prabangaus rusiško porceliano.

Senovinė arbatos gėrimo tradicija tebepuoselėjama vakarinėje Anglijos dalyje paplitusiuose „arbatos kambariuose“ bei garsiausiuose Londono viešbučiuose, tokiuose kaip „Claridge's“, “The Langham London”, „The Dorchester“, „The Ritz“, “The Lanesborough”, „The Savoy“, “Brown's Hotel”,  “Grosvenor House Hotel”, parduotuvių centruose „Harrod‘s“ bei „Fortnum and Mason“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją