Beveik 12 metrų ilgio kanadinės tuopos kamieno dalis šiandien paguldyta ant Pilies parko vejos. Ji primins čia, Vilniaus pilių valstybiniame kultūriniame rezervate, augusį bene seniausią ir storiausią medį Vilniuje, kuris pasodintas 1881 m., kai buvo apželdinta pietinė Pilies kalno papėdė.

Tuo metu buvo pasodintos 85 kanadinės tuopos.

Norėdama išsaugoti medį bei apsaugoti rezervato lankytojus nuo galimos tuopos lūžimo grėsmės, Rezervato direkcija medį bandė gelbėti. Nors jis buvo prižiūrimas, genimas, vis tik kamiene atsirado ertmės, ir nuo sniego bei lietaus jis pradėjo pūti.

Tuopos kamieno skersmuo - 1,9 m, o apjuostis - net 6 metrai.

Dar 19-ą šimtmetį menančios tuopos gyvybinės funkcijos tapo pažeistos ir atsirado tikimybė, kad ji gali lūžti. Pasitelkta Želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo komisija įvertino medžio būklę.

Pasak specialistų, esamos būklės medis galėjo neatlaikyti savo svorio ir lūžti. Kamienas nuo kelmo jau buvo išpuvęs iki 2,5 m aukščio, medis laikėsi bene vien ant žievės.

Pastaruoju metu siekiant užtikrinti parko lankytojų saugumą medis buvo dideliu spinduliu apjuostas perspėjimo juosta.

Šiandien medis jau nupjautas, bet panašu, kad ir toliau bus populiarus - jau dabar žmonės fotografuojasi prie paliktos kamieno dalies.

„Medžio dalį nusprendėme palikti ne tik dėl ekologijos (tai puiki vabzdžių buveinė), bet ir edukacijos tikslais“, – aiškino Rezervato direkcijos laikinai einanti direktorės pareigas Irena Sakalauskaitė.