Prasidėjus laistymo sezonui daugelis privačių sklypų savininkų išties sunerimsta – laistomos vejos daug, daržo sodinukams irgi reikia drėgmės, o taip reikalingų kritulių kaip nėra, taip nėra. Žinoma, yra galimybė laistyti vandentiekio vandeniu, tačiau tai ne kiekvienam pagal kišenę, nes kai kuriuose regionuose centralizuotai tiekiamo vandens kainą žadama didinti iki 16,33 Lt už kubinį metrą be PVM. Dar viena išeitis būtų laistyti šulinio arba tvenkinio vandeniu, tačiau ne visi turi tokią galimybę. 

Esant tokiai sausrai džiaugiasi tie, kurie turi pakankamai sukaupę lietaus vandens. Pasak "Eneka" specialisto Rimanto Plungės, ant vidutinio namo stogo patenka tiek kritulių, kiek užtektų vejos laistymui viso sezono metu. Tačiau dažniausiai visas šis vanduo be jokios naudos patenka į drenažo sistemą. Toli gražu ne visi žino, kad lietaus vandenį galima sukaupti ir panaudoti savo reikmėms, o šiuo vandeniu patenkinti iki 50 proc. visų poreikių.

Lietaus vanduo puikiai tinka ne tik vejos ar daržo laistymui, bet ir automobilio plovimui, skalbimui, tualeto bakelio papildymui bei kitoms techninėms reikmėms.
Citata
Ant vidutinio namo stogo patenka tiek kritulių, kiek užtektų vejos laistymui viso sezono metu.

Norint sumažinti sąskaitas už vandentiekio vandenį ir tuo pačiu turėti pakankamą vandens rezervą laistymui, reikėtų įsigyti didesnę ar mažesnę požeminę talpyklą lietaus vandens kaupimui. Talpyklai pripildyti tereikia nuvesti vamzdį nuo lietaus, patenkančio ant pastatų stogų, latako. Ištisus metus vandens temperatūra požeminėje talpykloje išlieka tarp 6 ir 8 °C. Tokiame šaltame vandenyje ir tamsoje nesivysto mikroorganizmai bei dumbliai, todėl yra užtikrinama stabiliai aukšta vandens kokybė.

Taip pat reikalingas tinklelinis filtras, kuris išvalo atitekantį vandenį nuo lapų ir kitų nešvarumų. Vandens tiekimui geriausiai naudoti siurblį su integruotu slėgio davikliu, kuris įsijungia automatiškai kiekvieną kartą, kai atsukama vandens paėmimo sklendė. Taigi, paprasčiau ir būti negali.