Ši gėlė išties labai įspūdinga savo neįprasta forma, o svarbiausia – ryškiu, pūvančią mėsą primenančiu kvapu.

„Neslėpsiu, šiandien buvau išėjęs kelis kartus į lauką gaivaus oro įkvėpti. O kai palikau praviras duris, pilnas muziejus priskrido mėšlinių musių, net ūžia patalpos nuo jų“, – įspūdžiais dalijosi menininkas.

Tačiau, pasak jo, užsukę gėlės apžiūrėti užsieniečiai nosių nerietė. V. Kusas šią gėlę augina jau 15 metų.

„Pusseserė metė lauk, o aš ir priglaudžiau pas save“, – kaip įsigijo tokį retą augalą, pasakojo menininkas.

Pasak jo, gėlė jau sykį buvo pražydusi prieš dvejus metus.

„Mudu su ja susitariame, kada žydės. Aš ją kalbinu, glostau, matyt, patinka. Šiemet pavasaris buvo šaltas, tad kol žiedas prasiskleis, teko laukti 3 savaites. Net su šildytuvais ją šildžiau“, – pasakojo V. Kusas.

Pasak jo, „lavongėlės“ aukštis siekia net 1,65 cm, o pats žiedas - 70 cm.

„Kai paskambinau dukrai pranešti, kad jau „lavongėlė“ pražydo, ji sakė net per telefono ragelį užuodžia“, – juokėsi vyras ir apgailestavo, kad šiuo išskirtiniu reginiu džiaugsis neilgai – ji žydės vos kelias dienas.

Nors dažniausiai „lavongėlių“ žiedus galima išvysti botanikos soduose, neretai jas pavyksta sėkmingai užauginti ir namų sąlygomis.

Pasak specialistų, tam, kad augalas išaugintų didelius gumbus ir išleistų įspūdinguosius žiedynus, būtina itin puri ir derlinga žemė.

Beje specialistai perspėja, kad žiedų skleidžiamas pūvančios mėsos kvapas yra tiek stiprus ir „lipnus“, kad, laikant augalą namuose, gali įsigerti į baldus, drabužius, ir tuomet greitai jo neatsikratysite.