Lietuvos kultūros sostinė Palanga intensyviai rengiasi kitą savaitę, vasario 16 d. vyksiančiai žvejiškai šventei „Palangos stinta“. Organizatoriai žada – jau dešimtą kartą į didžiausią šalies kurortą pramogautojus sukviesiantis renginys šiais metais bus išskirtinis, tad nekeista, jog dalyje kurorto viešbučių laisvų nakvynės vietų jau nebėra.

Vasario 16-osios rytą J. Basanavičiaus gatvėje skambės linksma muzika bei pakvips stintomis. Jų šios žuvies mėgėjai galės įsigyti kuo įvairiausių – tiesiog gatvėje iškeptų, taip pat ir rūkytų, vytintų, marinuotų ar šviežių. Tačiau vien kulinariniu paveldu šventės organizatoriai neapsiriboja – J. Basanavičiaus gatvėje visą savaitgalį šurmuliuos šventinė mugė, svečius linksmins folkloro kolektyvai, vyks jau tradicinėmis tapusios linksmos sportinės rungtys.

Kasmet vis labiau populiarėjanti šventė pasižymi išskirtine svečių gausa – šią dieną J. Basanavičiaus gatvė, kurioje ir vyksta linksmybės, būna šurmulinga lyg vasarą. Jau dabar Palangos turizmo informacijos centro (TIC) darbuotojai kasdien sulaukia besidominčiųjų artėjančia švente skambučių. Domisi numatomais renginiais ne tik lietuviai, bet ir kaimyninių šalių atstovai. „Teiraujasi, kokie numatomi renginiai, ar bus stintos, kiek ji kainuos. Ypač didelis kaliningradiečių susidomėjimas – skambina tiek pavieniai turistai, tiek turizmo agentūros. Sulaukiame nemažai skambučių iš Latvijos“, - sakė Palangos TIC direktoriaus pavaduotoja Egidija Smilingienė.

Savo turiniu išskirtinė, tik Palangoje organizuojama „Palangos stinta“ domina ne tik pramogautojus, bet ir šventinėje mugėje prekiauti norinčius verslininkus. Jau dabar pageidaujančiųjų dalyvauti šventinėje prekyboje sulaukta dvigubai daugiau, nei praėjusiais metais – maždaug 200. Tad, pasak tautodailininko Alberto Bukausko, akivaizdu, jog šiemetinė mugė bus gerokai gausesnė bei turtingesnė, nei vykusios ankstesnių „Palangos stintos“ švenčių metu. „Dalyvauti šventinėje prekyboje užsiregistravo labai daug bitininkų. Be abejo, bus prekiaujama įvairiais tautodailės kūriniais, tarp jų – keramikos dirbiniais, megztomis kepurėmis, riešinėmis, kitais rankdarbiais. Tautodailininkas iš Latvijos atveš unikalių rankų darbo papuošalų, pagamintų pagal 14 – 17 amžiaus tradicijas“, - paklaustas, kaip atrodys šiemetinė „Palangos stintos“ mugė, vardijo A. Bukauskas.

Renginio organizatoriai neabejoja, jog jubiliejinė, dešimtoji „Palangos stinta“ į kurortą privilios dar gausesnį, nei įprastai, būrį svečių, todėl šiemetinis rūpestis – kaip ir kur išplėsti renginio geografiją. „Veikiausiai šventės vietą išplėsime dalį prekybos perkeldami į Vytauto gatvę, nes norinčiųjų prekiauti „Palangos stintos“ metu jau dabar yra labai daug“, - sakė Palangos kultūros centro direktorius Žilvinas Kažys.
Pasak Ž. Kažio, iš ankstesnių šiemetinė „Palangos stinta“ pirmiausia išsiskirs tuo, kad ji yra jubiliejinė – dešimtoji. Renginiui pasirinkta ypatinga data – Lietuvos valstybės atkūrimo diena – taip pat suteiks neįprastų spalvų – Valstybinės šventės proga Jūratės ir Kastyčio skvere vyks žinomų šalies atlikėjų koncertas.

Koncertų, pramogų, rungčių bei linksmų prizų šventiškoje J. Basanavičiaus gatvėje šią dieną bus ir daugiau – jau tapo tradicija, jog Stintų šventės metu į linksmybių sūkurį svečius vilioja folkloro kolektyvai, savo programa atskleisdami žvejiškas pajūrio gyventojų tradicijas. Nuo pat ryto savo sugebėjimus demonstruos ir žvejai, susirinkę į stintų meškeriojimo varžybas nuo jūros tilto.

„Palangos stintos“ renginius pagyvins ir Lietuvos žuvies barbekiu čempionatas, kurio metu geriausi barbekiu meistrai demonstruos savo sugebėjimus bei suteiks galimybę šių patiekalų paskanauti ir šventės svečiams. „Džiugu, kad šiais metais barbekiu čempionatas taps tarptautinis – prie mūsų šalies dalyvių prisijungs ir Švedijos Karalystės komanda“, - sakė Ž. Kažys.

Kaip ir kasmet, pramoga smalsuoliams taps ir sveikuoliai – ledinio vandens nepabūgę „ruoniai“ ties jūros tiltu surengs jau tradicinėmis tapusias žiemos maudynes.

Šventės programa

Dešimtoji žvejiška šventė PALANGOS STINTA 2013 vasario 16 - 17 d.

Vasario 16 d.

8-13 val. Stintų meškeriojimo varžybos ant jūros tilto.

9-18 val. Tarptautinis žuvies barbekių turnyras. Jūratės ir Kastyčio skvere.

13 val. Šventės atidarymas. Tradicinės magaryčios žvejams ir svečiams.

13.30 - 14.30 val. Stintų meškeriojimo varžybų apdovanojimai, inkaro laikymo čempionatas, stintų valgymo varžytuvės.

14.30 - 17.30 val. Šventinis Lietuvos valstybės atkūrimo dienos koncertas. Dalyvauja: E.Kučinskas, A.Vilčinskas, V.Šiškauskas, P.Stalionis, „Thandertale“, Pikaso, „Diemedis“ (Suvalkija), „Šeduvos bernai“ (Aukštaitija), „Mingė“ (Mažoji Lietuva), „Prūsai ilgi ūsai“ (Klaipėdos kraštas), „Smagratis“ (Žemaitija), „Pivašiūnai“ (Dzūkija), „Bočiai“ ir „Banguolis“ (Palanga). Vedėjai: Loreta Sungailienė ir Nerijus Stasiulis.

15 val. Didžiosios "Ruonių" maudynės prie jūros tilto.

17.30 val. Žiemos žuvies barbekių turnyro apdovanojimai.

18 val. Purpurinio jaunimo choro koncertas. (Vilnius).

Vasario 17 d.

10 - 18 val. Keptų, rūkytų, marinuotų stintų ragavimo pratęsimas miesto kavinėse ir restoranuose.

21.15 - 23.30 Šventės "Palangos stinta 2013" transliacija per LRT televiziją.

Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės