JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso agentūra (NASA) – viena daugiausiai palydovų turinčių organizacijų pasaulyje. Be to, jie ir vieni moderniausių. Šimtai jų kasmet sukasi aplink Žemę ir fiksuoja įvairius planetoje vykstančius procesus. Kartais mokslinė informacija virsta kone meistriškais meno darbais.

„Landsat“ programa prasidėjo 1972 m. NASA bendradarbiaudama su JAV Geologijos tarnyba sukūrė palydovus, kurie fiksuotų įvairius geologinius ir biologinius procesus vykstančius Žemėje. Programa išsiplėtė ir stebima buvo ne tik JAV teritorija bet ir visas pasaulis.

Minint 40-ies „Landsat“ programos metų jubiliejų, interneto vartotojų iš 120 nuotraukų buvo paprašyta išrinkti penkias gražiausias ir įspūdingiausias.

Gotlando sala

1. Gotlando sala atrodo, kaip dailininko Van Gogo tapytas paveikslas. Didžiulės žalios spalvos telkiniai – ne kas kitas, o Baltijos jūros fitoplanktonas. Jūra nusidažo žalia spalva, kai povandeninės srovės iškelia daug maistingų medžiagų turintį dugno vandenį į paviršių ir šis sureaguoja su saulės šviesa.

Jukono upės delta, Aliaska

2. Nesuskaičiuojama ežerų ir tvenkinių sistema Jukono upės deltoje, pietvakarių Aliaskoje. Tai viena didžiausių upių deltų pasaulyje. Visas regionas yra valstybės saugoma teritorija, ji pasižymi didele biologine įvairove. Didesnės ir mažesnės upės atrodo tarsi būtų kraujagyslės apraizgiusios organą.

Misisipės upė

3. Misisipės upė apgaubta tūkstančių keturkampių figūrų. Tai miestai, ganyklos ir miškai.

Erg Iguidi dykuma

4. Šią nuotrauką nesunku sumaišyti su tapybos darbu. Čia užfiksuota Saharos dalis, Erg Iguidi dykuma tarp Alžyro ir Mauritanijos. Geltonos juostos – tai vėjo pustomas smėlis nuo didžiulių kopų. Šioje dykumoje kai kurios kopos perkopia 500 m aukščio ir pločio barjerą, bet jų dydis nuolat kinta dėl vyraujančių stiprių vėjų.

Eyre ežeras Australijoje

5. Šis grėsmingas vaizdas – nusekusio Eyre ežero likučiai Pietų Australijoje. Vykstant stiprioms liūtims, ežeras prisipildo vandeniu ir tampa didžiausiu uždaru vandens telkiniu Australijoje, tačiau per pastaruosius 150 metų, jis buvo pilnai užsipildęs tik 3 kartus.