Radžio dantų pasta

1. Radžio dantų pasta

1945 metais Vokietijoje buvo pagaminta dantų pasta, kuri vadinosi „Doramad“. Ant tūtelės puikavosi užrašas: „radioaktyvus spinduliavimas didina dantų ir dantenų apsaugą, /../ įkrauna ląsteles nauja gyvybine energija, neleidžia daugintis bakterijoms, /../ švelniai poliruoja emalį, suteikia dantims blizgesio ir baltumo“.

Radioaktyvus vanduo

2. Radioaktyvus vanduo

XX a. pradžioje žmonės gėrė iš keramikinės statinaitės vandenį, kuriame buvo radioaktyvios medžiagos – radono. Kompanija „Radium Ore Revigator“ reklamavo savo produkciją kaip „natūralų kelią į sveikatą“.

Radioaktyvus žaislų rinkinys

3. Radioaktyvus žaislų rinkinys

Žaislų rinkinys „Atominės energijos laboratorija“ leido vaikams patiems atlikinėti eksperimentus su tikromis radioaktyviomis medžiagomis. Pirmą kartą rinkinys pradėtas pardavinėti 1951 metais ir buvo pardavinėjamas iki pat praėjusio amžiaus 8-ojo dešimtmečio vidurio. Rinkinys buvo paženklintas kaip „saugus“, jo radiacijos lygis buvo neaukštas.

Radžio žvakutės

4. Radžio žvakutės (vaistai)

Šios radioaktyvios žvakutės, kurias gamino JAV kompanija „Home Products“, žadėjo vyrams magišką virsmą iš „juokdario“ į tikrą vyrą, „kupiną džiaugsmo ir gyvybingumo“. Stebėtina, kad tirpaus radžio buvo dedama į žvakučių formos kokoso aliejaus pagrindą. Šios žvakutės buvo kišamos į tiesiąją žarną „nusilpusiems organams, reikalaujantiems gaivinamosios pagalbos“, stimuliuoti.

Radžio šokoladas

5. Radžio šokoladas

Šio šokolado, kurį gamino fabrikas „Burk & Braun“, buvo galima nusipirkti visoje Vokietijoje nuo1931 iki 1936 metų. Jis buvo reklamuojamas kaip šokoladas, padedantis atjaunėti.

Radžio duona

6. Radžio duona

Čekų kepykloje „Hippman-Blach“ duonos kepimo procese buvo naudojamas radioaktyvusis vanduo. Radžio kiekis duonoje buvo laikomas nepavojingu.

Laikrodis su radžio ciferblatu

7. Laikrodis su radžio ciferblatu

Praėjusio amžiaus pradžioje buvo pradėti pardavinėti rankiniai laikrodžiai su liuminescenciniu ciferblatu, padengtu radioaktyviais dažais. Laikrodžius gamino kompanija „United States Radium Corporation“.

Ciferblatus dažė jaunos moterys. Paprastai jos suvilgydavo teptukus, kuriais dirbo, seilėmis. Dėl to radis patekdavo joms į burną. Moterys kentėjo nuo veido kaulų irimo, stomatologinių problemų.

Radžio vaistai

8. Radžio vaistai

1918-1928 metų laikotarpiu buvo žinomi vaistai „Radithor“ (gamintojas - „Bailey Radium Laboratories“). Šie vaistai susidėjo iš tris kartus distiliuoto vandens, turinčio mažiausiai vieną mikrokiurį radžio 226 ir 228 izotopų. Buvo naudojami medicinos tikslams – skrandžio vėžiui, psichikos susirgimams gydyti ir seksualinei energijai sugrąžinti.

Vaistai buvo reklamuojami kaip „Amžina laimė“, kol jų reputacijos nesugadino istorija su Ebenu Byersu – amerikiečių verslininku, kuris ketverius metus išgerdavo po butelį šio vandens per dieną. Žmogus mirė kančiose nuo vėžio.