Kasmet tokiu laiku danguje pasirodančios krentančių meteorų virtinės vadinamos Perseidų lietumi ir yra stebimos jau 2000 metų. Perseidų pavadinimas kilo nuo netoli jų pasirodymo vietos esančio Persėjaus žvaigždyno.

Mokslininkų teigimu, šie meteorai - tai kometos „Swift-Tuttle“ paliktos šiukšlės, kurios kasmet beveik tuo pačiu laiku matomos mūsų planetoje. 

Šį savaitgalį itin giedras nakties dangus neprognozuojamas, todėl gali tekti būti kantriems arba laukti tinkamos progos norint pamatyti Perseidų lietų. Ne gana to padėtį dar pablogins ir mėnulio pilnatis – kai jis bus ties Persėjaus žvaigždynu, meteorus bus sunku įžiūrėti.
 
Aktyviausias kada nors matytas meteorų lietus užfiksuotas 1972 metų rugpjūčio 12 dieną. Perseidai buvo matomi nuo liepos 17 iki rugpjūčio 24 dienos.

Kaip geriausia stebėti

Specialistų teigimu, esant galimybei stebėti reginio patartina išvykti už miesto ribų, ar bent įsikurti toliau nuo gatvių apšvietimo ar mašinų šviesų ir dangų užstojančių medžių.

Leiskite bent keliasdešimt minučių akims apsiprasti su tamsa, o apsipratę, venkite ryškios šviesos.

Kad neįskaustų kaklas, stebėkite atsisėdę arba atsigulę. Įsitaisykite patogiai keletui valandų. Jums padės termosas arbatos ir šiltesni rūbai. Žiūrėkite neįsitempę, tiesiog laisvai dairykitės po dangų, o akys pačios gaudys meteorus. Jei nešiojate akinius, užsidėkite, nes aštresnis regėjimas leidžia pamatyti silpnesnius objektus. Tačiau žiūronai ar teleskopas meteorams gaudyti nepagelbės dėl per siauro regėjimo lauko.

Jei jūsų fotoaparatas turi galimybę fotografuoti ilgomis (keliasdešimt sekundžių trukmės) ekspozicijomis, galite užfiksuoti šį reiškinį. Tiesiog padėkite fotoaparatą keletui minučių nukreiptą į dangų. O jei sugebėsite dešimtį sekundžių išbūti nejudėdami, nusifotografuokite dangaus fone.

Stebėti smagiau su entuziastų grupe – šūksnių „ar matei?!“ tikrai netrūks.